TheVacuumGuy'ın çok amaçlı bir vakum pompası oluşturma kılavuzu.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
59
Çok amaçlı vakum pompası

by the VACUUM guy

Ne?

Vakum pompaları oldukça pahalı bir canavardır, ayrıca gazlar, asitler ve benzerleri nedeniyle kırılmaması için çok dikkatli olunması gerekir.

Bu kılavuzda, maliyetlerin bir kısmına ve ek avantajlara sahip olarak kendi pompanızı nasıl yapacağınızı anlatacağım:

• çok makul bir performans sergiliyor. oda sıcaklığında su kaynatabilir

• kimyasallara dayanıklıdır

• sıvıları (reaksiyon karışımınızdan veya sıcak/soğuk bir banyodan gelen suyu) dışarı/üzerine pompalayabilir

• gaz yıkayıcı olarak kullanılabilir.

• Oda sıcaklığında su kaynatmak için yeterince düşük bir basınca ulaşır.

• Bir düğme kullanarak gücü kontrol edin.

Sıcaklık F
Sıcaklık. C
Mikron
inHg
PSIA
SU KAYNATMA
212
100
759,968
0.00
14.696
CİHAZ AVG
76
24.44
22,860
29.02
0.442
CİHAZ MAX
59
15
12,700
29.42
0.245

Gerekli malzemeler

1 - Bir su pompası. Amazon'da ucuza gitmeyin! İyi şeyler için biraz daha fazla ödeyin!

12v (veya 24v) olduğundan emin olun. Daha yüksek verim yerine daha yüksek basınç tercih edin. Yaklaşık 5 ila 8 L/m'lik verim yeterlidir. Ancak basınç en az 5Bar/80psi civarında olmalıdır. Amazon pompaları ilk hafta içinde bozulur. Bu daha pahalı pompalar yıllarca dayanır! (ve neredeyse her şeyi pompaladım (brom, piranha çözeltisi, vb.). Pompalar kuruduğunda da kırılmıyor.

.

R3gsJ1CWSP

2 - Plastik bir kutu, curver gibi bir şey.
Daha yüksek model almanız önerilir. Ortalama boyutlar:
w: 30cm x d: 35cm x h: 40cm

DzmQINqgB8

3 - Hortumlama . Siz de ucuza kaçmayın. Ben iç boyutu 10 mm olan bir EPDM benzin hortumu aldım. Yaklaşık bir veya 4 metre size biraz hata payı bırakır.

Wq3sAbanlh

4 - Su jeti pompası. Ya da Ventauri pompası. Size maliyeti 50 €'dan fazla olmamalıdır. PTFE seçin!
Yanında bir adaptör olduğundan emin olun, böylece vidalı konektörü bir "hortum konektörü" ile değiştirebilirsiniz.

ScLUpDofrd

5 - Güç kaynağı. Bu, (1. maddenin aksine) Amazon ile mükemmel bir şekilde satın alınabilir. En iyi Amperaj değerine sahip olduğunuzdan emin olun, yani 60V-5A veya 120V-3A yerine 30V-10A

9pSkNaiotL

6 - İsteğe bağlı ama ben öyle yaptım. Biraz raf

3CJAirz0tD
9a2S0CmviM

7 - Kablolama ve vakum hortumu (örneğin silikon) 10 mm. Ve hortum kelepçeleri (kelebek somunlu olanlar en uygun olanıdır)

Pd4NaUeLOG
4epdLh8VNB
WQVCLRyKAk

"Şematik" yan görünüm

Raf yandan, motor altta yerde olacak şekilde.

İlk tepside plastik kurver kutusu gelir.

İkinci tepside güç kaynağı ünitesi bulunur.

Kürver kutusu, içindeki 2 hozu çekip çıkararak kolayca boşaltılabilir ve
dışarı çekin. Sonra tatlı suyla tekrar içeri itin ve hortumların tekrar suya girmesine izin verin.

- Gerçekten düşük bir basınç gerektiğinde, suya bir miktar buz küpü ekleyerek steroidlere koyabilirsiniz.
- Nötrleştirici olarak çalışması için suya Sodyum Bikarbonat ekleyebilirsiniz.
- Dışarıya giden bir hortum yerine cihazınızın çıkış gazını yakalamak için bazı adaptörlerle vakum hattını kullanabilirsiniz.

Bunu kondansatörlerinizi soğutmak için AYRICA KULLANMAYIN!

C4pWx0qlvR

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
1,037
Deals
1
Ne tür venturiler kullanıyorsunuz? Onlara baktığımda seçenekleriniz plastik bir tane için 20 dolar veya bilimsel bir marka metal bir tane için 300 dolar gibi görünüyordu

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
59
Ptfe bir . Bunun gibi

ZBdf95hb7a

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
1,037
Deals
1
Plastik olanların kullanılabilir bir vakum çekip çekemeyeceğini merak ettim ve evet çekebiliyorlar. Cam ve metal aspiratörler, buz kullanırsanız GERÇEKTEN VAKUM ÇEKEBİLİR. Plastik bir aspiratörün 150mm/hg (atmosferik basınç 760 mm/hg'dir) ve bazı pahalı olanların 50mm/hg, -13,7 psi'ye kadar çekebildiğini gördüm. Sanırım suyu soğutmamaktan bahsettiniz, ancak suyun buhar basıncı ne kadar vakum çekebileceğini belirler, bu nedenle soğuk su daha fazla çekmesini sağlar, ancak buna ihtiyacınız olması için bir neden göremiyorum