Gizlilik odaklı Mobil İletişim fikri

cederroth

Don't buy from me
New Member
Solutions
1
Reaction score
12
Selamlar!

Sizlerle, insanların etrafında gördüğünüz, hangi uygulamanın en güvenli uygulama olduğu ve bu uygulamanın ihlal edilip edilmediği gibi tartışmalar hakkında konuşmak istiyorum.
Örneğin whatsapp gibi gizlilik iddiasında bulunan sıradan bir uygulamayı kullanırken, iletişimin uçtan uca şifreli olduğunu söylüyorlar.
Durum böyle olabilir. Ancak bu uygulamalarla ilgili sorun, merkezi olmamalarıdır,
iletişim verileri alıcıya ulaşmadan önce birilerinin sunucusundan geçer.
Dolayısıyla, bunu bilerek kendinize bir kez daha sormanız gerekir, verilerim konusunda bu 3. tarafa güveniyor muyum?
Yoksa bir gün tükenme ya da daha kötüsü olma ihtimali var mı?
zaten yapıyor mu?
Benim inandığım ve şu anda en iyi seçenek olan şey, merkezi olmayan iletişim uygulamaları.
Ve benim önereceğim uygulamanın adı Briar. Nedenini de açıklayacağım.

Tipik mesajlaşma yazılımları merkezi sunuculara dayanır ve mesajları ve ilişkileri gözetime maruz bırakır.

UbzZGjw0xC

Geleneksel mesajlaşma uygulamalarının aksine, Briar merkezi bir sunucuya bağlı değildir - mesajlar doğrudan kullanıcıların cihazları arasında senkronize edilir.
İnternet kesilirse, Briar Bluetooth veya WI-Fi üzerinden senkronize olabilir, böylece kriz anında bilgi akışı devam eder.
İnternet açık olduğunda, Briar Tor ağı üzerinden senkronize olabilir, böylece kullanıcıları ve ilişkilerini gözetimden korur.
Bu doğru, onunla internet olmadan da iletişim kurabilirsiniz! Briar bu senaryoda bir ağ, kendi özel ağlar arası ağını kurar.

Briar, gözetim ve sansürü önlemek için kullanıcılar arasında şifreli bağlantılar kullanır.

F7W1lItxNH

Uygulamada briar kullanarak grup sohbetleri, özel bloglar ve forumlar oluşturmak da mümkündür.
Şimdilik sadece android cihazlar için mevcut. Ben bir süredir kullanıyorum ve memnunum.

Daha detaylı bilgi ve talimatlar için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz