Uyuşturucu Turizmi Serisi: 2. Amsterdam [Uyuşturucuyla İlgili Yerlerin, Sahnelerin ve Kültürlerin Fotoğrafları]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
39
Dünyanın belirli bölgeleri, bir veya daha fazla psikoaktif uyuşturucunun mevcut veya geçmişteki kullanımıyla ilişkilidir. The Drug Users Bible 'ı yazdığım 12 yılı aşkın süre boyunca bu bölgeleri araştırdım, sonunda 33 ülkeyi ziyaret ettim ve uyuşturucuyla ilgili binlerce fotoğraf çektim.

Yakın zamanda bunları düzgün bir şekilde organize etmeye başladım ve bu platformdaki önerileri takiben bunlardan bir seçkiyi burada yayınlayacağım. Bu yazı Amsterdam'a yaptığım ziyaretler sırasında çektiklerimden bazılarını sunuyor.

Herhangi bir bölgeyi ziyaret ederken, herhangi bir psikoaktif madde kullanmayı tercih etmeniz durumunda, yasallık ve kanun yaptırımı açısından kendi araştırmanızı yapmanızın hayati önem taşıdığını lütfen unutmayın. Yurtdışında mahvolmayın. Kolluk kuvvetlerinin dikkatine: Bu yazının hiçbiri, herhangi bir yerde veya herhangi bir zamanda yasaları çiğnediğime dair bir itiraf teşkil etmez.

AMSTERDAM, HOLLANDA

Kitabı yazarken yılda birkaç kez Amsterdam'ı ziyaret ettim. Bu süre zarfında o kadar çok fotoğraf çektim ki, kendi ilgi alanımı (ki bu uyuşturucu) bir şekilde temsil eden sadece birkaç tanesini seçmek gerçekten zor oldu. Bu o kadar zor oldu ki, gelecekte bir noktada ikinci bir parti yayınlayabilirim.

Devam edelim....

Hash Müzesi'nin (Oudezijds Achterburgwal 148) dışında bulunduğu gibi.

SDzbV0UKGn

Hash Müzesi'nden çıkarken ücretsiz bir vape içebilirsiniz ya da en azından eskiden öyleydi.

4KPhO2eLca

Sokak tabelaları bir sanat formu olabilir. Bu fotoğrafı ilk paylaştığımda Facebook tarafından yasaklanmıştı.

Kt3CqEofZ5

İlk bakışta bunun bana alkol almanın yasak olduğunu ama ot içmenin serbest olduğunu söylediğini düşündüm.

J4ckBDeXMT

The Smoke Boat, özellikle tokacılar için kanal turları sunmaktadır.

7Q9PfRKks8

The Bulldog en iyi üne sahip olmasa da, kesinlikle en renkli kahvehanelerden biri. Aslında kahvehanenin dış cephesine ait düzinelerce fotoğrafı Flickr albümüne yükledim: https://www.flickr.com/photos/157786281@N07/albums/72157698919040634/

J85r2FpJiq

Bazılarının küçük posta pulu görünümleri.

K2987AmY0X

Bu, o döneme ait alışılmadık bir menü değil. Menülerden bir seçki görmek isterseniz, bazılarını başka bir Flickr albümüne yükledim: https://www.flickr.com/photos/157786281@N07/albums/72157709482407397/

H*****WSFvBip

Evet, bir de sihirli yer mantarları var. Kalabalık şehir merkezinde aşırıya kaçmamaya dikkat edin (benim felaket sınıfım için kitaba bakın).

TihFo06BDL

Köşeyi dönünce karşınıza çıkabilecek şeylere asla şaşırmayın. Evet, bu çikolatayı da burundan çektiğimi söylemekten utanıyorum. Yine, sonuçla ilgili olarak kitabın kendisine bakın.

0XGmRczZ6v

Eğer bir bira eşliğinde insanları izlemek size göreyse, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Ts8gyKi6ex

Evet, nispeten yeni eklenen tabelalarla bile güzel bir şehir.

AzPNH2xLMr

Şehir merkezinin dört bir yanına dağılmış olan bu yerleri kullandığım bilinmektedir.

7YMtFJ0ekx

Bu, ilaçsız halüsinasyon veya psychedelic benzeri bir deneyim aramak için kullandığım bir duyusal yoksunluk tankı (bazı insanlar bunu yapıyor ve başarılı olduğunu iddia ediyor).

APobHVxRaD

Özellikle botanik ürünler olmak üzere çok çeşitli ürünler sunan şık vitrinlere bakarak saatler geçirdim. Bazıları çok köklüydü ve Dam Meydanı'nın köşesindeki (Kloveniersburgwal 39) bu dükkândan daha iyi görünmüyordu.

7Tx1tgq3ns

Bu kuruluşlarda neler sunulduğuna dair bir örnek görmek istediğinizi biliyorum. Bu raflarda sergilenen yaklaşık 20 küsur psikoaktif sayabilirim, bunların hepsi fotoğrafı çektiğim sırada yasal olarak satılıyordu. Ayrıca test kitleri ve bir trip katili de dahil olmak üzere çeşitli diğer ilginç ürünler de görülebilir.

EqfYtxpMIF

Bununla birlikte, kenevir lolipoplarından uzay keklerine kadar her şeyi sunan çok sayıda turistik dükkan da göreceksiniz. Bunları dikkate almayın: buradaki her şey sahtedir ve THC içermez.

TmbGWAhdR9

Tohum mu istiyorsunuz? Tohum bankası sıkıntısı yok.

TwNdcg9eqn

Hareketli Salvador Dali sanatının duvarları tamamen doldurduğunu ve Pink Floyd'un sese eşlik ettiğini hayal edin: neredeyse uyuşturucusuz bir yolculuk. Şimdi bunu biraz trüf mantarı ile hayal edin. [Fabrique des Lumières, Pazzanistraat 37]

3SyheETcKZ

Son olarak, birçok kişi çılgınlıktan kaçmak için Vondelpark'a bir yürüyüş önermektedir (belki de bir trüf mantarı gezisindeyken), ancak NDSM'ye su üzerinde ücretsiz bir tekne yolculuğu da keyifli bir gezi sağlayabilir.

YTDrtpUzH3

SON OLARAK VE KESINLIKLE EN AZ DEĞIL: GÜVENDE KALIN

Kendi seyahatinizin koşulları ne olursa olsun, muhakeme, güvenlik veya zarar azaltma sürecinin kullanımını askıya almayın. Daha fazla bilgi için lütfen Uyuşturucu Kullanıcıları İnciline bakınız. PDF versiyonunun ücretsiz bir kopyasını aşağıdaki sayfada verilen bulut ağları bağlantılarından herhangi birinden indirebilirsiniz: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/

Attachments

• 28aWulN5YF.jpg
    28aWulN5YF.jpg
    1.3 MB · Views: 5

DenSouLew

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Harika fotoğraflar!

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
252
Şimdi gerçekten tatile gitmek istiyorum....