İlaç Turizmi Serisi: 1. Varanasi, Hindistan [Uyuşturucuyla İlgili Yerlerin, Sahnelerin ve Kültürlerin Fotoğrafları]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
37
Dünyanın belirli bölgeleri, bir veya daha fazla psikoaktif uyuşturucunun mevcut veya geçmişteki kullanımıyla ilişkilidir. The Drug Users Bible' ı yazarken geçirdiğim 12 yılı aşkın süre boyunca bu bölgeleri araştırdım, sonunda 33 ülkeyi ziyaret ettim ve uyuşturucuyla ilgili binlerce fotoğraf çektim.

Yakın zamanda bunları düzgün bir şekilde düzenlemeye başladım ve bir seçkisini burada yayınlamanın ilgi çekici olabileceğini düşündüm. Bu yazı Varanasi ziyaretimde çektiğim fotoğraflardan bazılarını sunuyor.

Herhangi bir bölgeyi ziyaret ederken, herhangi bir psikoaktif madde kullanmayı tercih etmeniz durumunda, yasallık ve kanun yaptırımı açısından kendi araştırmanızı yapmanızın hayati önem taşıdığını lütfen unutmayın. Yurtdışında mahvolmayın. Kolluk kuvvetlerinin dikkatine: Bu yazının hiçbiri, herhangi bir yerde veya herhangi bir zamanda yasaları çiğnediğime dair bir itiraf teşkil etmez.

VARANASI
Varanasi olağanüstü bir yer. Hareketli şehirde ve Ganj Nehri kıyısında dolaşmayı çok sevdim, ancak en önemli olay (ya da belki de en düşük ışık) efsanevi kenevir demlemesi bhang lassi'yi denemeye karar verdiğim gündü. Bunu kitabın kendisinde okuyabilirsiniz, ancak aşağıdaki fotoğraflar, ağacından tamamen kopmamış herhangi birine nasıl görünmesi gerektiğini gösteriyor.

Kaynağa giderken Ghats'a ulaşmak için kalabalığı takip ettim ve sonra sağa döndüm.

Mg1tsP9N6a

Green Lassi dükkânı, seyahate çıkmadan önce bana tavsiye edilen üç dispanserden biriydi. Telefonlarında Google Haritalar olan hippi görünümlü birkaç adam sayesinde burayı bulmak çok kolaydı. Buradaki dükkan sahibinin olayın ruhuna girmiş olmasına bayıldım.
UWwHeUISGi

Bir bhang lassi light istememe rağmen, belli ki yanlış duymuş. Ağırbaşlı olmayan sunumum belli ki sözlerimin önüne geçti.

2EWFt1LXyR

Fondip! Ne yazık ki, beni uçurdu.
DENRXdc01z

Bir saat kadar sonra bunalmıştım ve bu çılgınlıktan kaçmak zorundaydım, bu yüzden Ghats'a, nehir kenarına geri döndüm.

SzjGE1I7VU

Yalnızlık arayışıyla.... geleneksel bir cenaze töreninin yanına oturdum. Aman Tanrım, gerçek cesetleri yakıyorlar! Evet, paranoya ve endişe artık içime işlemişti. Otelime çekilmek zorunda kaldım.

91njyF7OmL

Ancak bu koşullarda, çılgın Hint yollarında bir tuk-tuk'un arkasında geçirilen yarım saat, bu yolculuğu cehennemden gelen bir yolculuk haline getirdi. Heyecan dolu bir yolculuktu ama hiç de hoş bir yolculuk değildi. Üstüne üstlük ağzım o kadar kurumuştu ki zar zor konuşabiliyordum. Neyse ki ertesi gün tamamen iyileşmiştim.

Bf6d7UQEzx

Şehir merkezinin her yerinde ve orada burada bulunan betel (uyarıcı bir madde) ile devam edelim.

3DQOngsxMG

Bu, rehavetin sizi ısırabileceği başka bir şeydir. Temiz bir uyarılma hissi yaratabilir, ancak aynı şekilde, özellikle bir tür tütünle karıştırıldığında, oldukça tatsız ve yoğun bir sürüş sağlayabilir (ayrıntılar için yine kitaba bakın).

TS6ZntFXMQ

Taşlanmış Fil: Son günümde nehrin yukarısında yavaş bir yürüyüşte karşılaştığım gibi.

P6CS8mdtxH

Dünya gezegenine geri dönmek için nehirde bir tekne gezintisi yapmak iyi bir fikir gibi görünüyordu.

ND1ItkeXcN

Kilometrelerce yürüdüm ama her zaman ilginçti, bu kelimenin hakkını veremiyor.

DyKuc2UEOn

Bu aslında Hinduların esrar tüketen tanrısı Shiva'dır. Ot (bhang lassi) ile ilgili mevcut durumun ortaya çıkmasını sağlayan da bu bağlantıdır.

WHmrYzSRcg

Ayrıca diğer bhang dispanserlerinden biri olan The Blue Lassi Shop'un reklamına rastladım.

Fso9xK7y8X

Ve işte oradaydı.

F65zAN1HT8

Duvarların neden böyle fotoğraflarla kaplı olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Muhtemelen taşlanmış müşterilerdir. :)

TusCjTHz0Z

Son olarak, evet, Varanasi'yi ziyaret etmek harika bir deneyim. Eğer oraya gitme fırsatınız olursa, bunu değerlendirin.

Jjo9TWkDq4

SON OLARAK VE KESINLIKLE EN AZ DEĞIL: GÜVENDE KALIN
Kendi seyahatinizin koşulları ne olursa olsun, muhakeme, güvenlik veya zarar azaltma sürecinin kullanımını askıya almayın. Daha fazla bilgi için lütfen Uyuşturucu Kullanıcıları İnciline bakınız. PDF versiyonunun ücretsiz bir kopyasını aşağıdaki sayfadan indirebilirsiniz: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
37
Umarım bunu burada yayınlamamda bir sakınca yoktur, ancak aksi takdirde lütfen bana bildirin (örneğin, yükleme için çok ağırsa, vb.). Fotoğrafların boyutunu 1600 piksele ve her biri 1mb'ın altına düşürmeyi başardım, ancak açıkçası oldukça fazla sayıda fotoğraf var. Herhangi bir sorun çıkmazsa önümüzdeki aylarda serinin tamamını yayınlayacağım.

Son olarak, umarım ilgi çeker.