Psilosin Sentezi ve Psilosin Transdermal Yama Geliştirilmesi, ardından Taze İnsan Derisi ile İn-Vitro Permeasyon Çalışması (fotoğraflı)

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Reaction score
75
Pekala çocuklar! Sizinle biraz bilgi paylaşma zamanı. Psilosin için yaptığım bir sentezi fotoğraflarla birlikte anlatacağım. Üretilen psilosini kullandım ve basit bir yapışkan yama geliştirdim. Yamadaki psilosinin geçirgenliğini test etmek için, bir araya getirdiğim bir difüzyon aparatı kullandık. Bu düzenek, 400 um kalınlığında (bir karın germe ameliyatı merkezinden bağışlanan) 1 cm^2 taze insan derisi parçasının üzerine yerleştirilmiş 1 cm^2'lik bir yama ile birkaç membran içermektedir. Derinin altında pH 7.4 ve vücut sıcaklığında sabit bir su akışı vardır. Difüzyon aparatı saatte 1 mL fraksiyon toplayabilmekte ve bu fraksiyon LC-MS ile analiz edilmektedir. 1mL'lik şişedeki psilosin miktarı akıyı (mg/saat/cm^2) verecektir. Bu, cm^2'lik bir yama boyutu ile saatte ne kadar psilosin geçtiğini belirler.

Psilosin oldukça kararsız olduğu için bu konu daha da derinleşmektedir. Aşağıdaki yayın, Oksidatif Psilosin Dimerizasyonu ile Üretilen Kromoforların Yapı Aydınlatması ve Spektroskopik Analizi, konuyu ele almaktadır. Dimer oluştuğunda, HPLC analizi ve ATR-FTIR yoluyla tespit edilemez, ki bu gariptir. Bu durum araştırma gruplarına psilosin saflığı konusunda yanlış pozitif sonuçlar vermektedir. Psilosini bantta stabilize etmenin bir yolunu buldum.

Her neyse, başlayalım! Kimya mühendisi olan ortağımın yardımıyla her adımı kendim yaptım. Bu, sadece araştırma için değil, aynı zamanda Üretim için de program1 ve 3 DEA lisansına sahip olduğum zamanlardı.

Bölüm I (Psilosin Sentezi)

adım 1: 3-[2-(Dimetilamino)-2-oksoasetil]-1H-indol-4-il Asetat sentezi

1a. 2000 mL'lik, dört boyunlu, yuvarlak tabanlı bir balon, bir üstten karıştırıcı, J-Kem sıcaklık kontrolörü, 250 mL'lik bir damlatma hunisi ve içinden pozitif basınçlı kuru N2'nin sokulduğu kauçuk septum ile donatılmıştır. Septum çıkarıldı ve balon eşit miktarda 1H-indol-4-il asetat (5; 50,1 g, 285 mmol, 1 equiv) ile dolduruldu.
nd anhyd Et2O (700 mL). Balon septum ile tekrar kapatıldı ve N2 ile yıkandı. Süspansiyon 10 dakika karıştırıldı ve ardından
buzlu su banyosunda 30 dakika boyunca 0 °C'ye soğutulmuştur.

Id4ouCvj6H

1b. Damlatma hunisi Et2O (60 mL) içinde bir oksalil klorür (37,1 mL, 428 mmol, 1,5 equiv) çözeltisi ile dolduruldu. Oksalil klorür çözeltisi, dimer ve diğer olası yan ürün oluşumunu en aza indirmek için sıcaklığı 5 °C'de veya altında tutmaya yetecek bir hızda damla damla ilave edildi. Ekleme ilerledikçe sarı bir 10 bulamacı oluştu ve ekleme tamamlandığında karışım 4 saat boyunca karıştırıldı.

2EKT3UJIRG

1c. Bu sürenin sonunda heptan (400 mL) ilave edildi ve karışım 0 °C'de 30 dakika karıştırıldı. Elde edilen sarı katı hızla süzüldü ve bir sonraki adımda hızla kullanılan heptan (2 × 300 mL) ile art arda durulandı. . THF (175 mL) içinde 2.0 M dimetilamin çözeltisi, yan reaksiyonları en aza indirmek için sıcaklığı 5 °C'nin altında tutmaya yetecek bir hızda damla damla ilave edildi. Sonra
ilavesi tamamlandıktan sonra, THF (100 mL) içindeki piridin (46 mL) damla damla ilave edildi ve karışım 60 dakika boyunca iyice karıştırıldı. Heptan (600 mL) ilave edildi ve balon içeriği bir Büchner hunisi aracılığıyla emilerek süzüldü. Süzülen kalıntı yuvarlak tabanlı bir balona aktarıldı ve deiyonize H2O (1000 mL) eklendi, 30 dakika karıştırıldı ve Büchner hunisi ile süzüldü. Kirli beyaz katı EtOAc (600 mL) ve heptan (400 mL) içinde 40 dakika boyunca sırayla tritu-rated edildi. Bulamaç Büchner hunisi ile süzüldü ve katı, açık sarı bir katı olarak 6'yı elde etmek için bir gece boyunca 40 °C'de fırında kurutuldu; verim: 66,1 g (%81); mp 205-207 °C.

N9JNbxe6Dg
GNiYVQdbT9
Tfc6E4BiH9

ATR-FTIR, 3-[2-(Dimetilamino)-2-oksoasetil]-1H-indol-4-il Asetat sentezini doğrulamıştır. Bu bileşik birkaç ay boyunca 4C'de saklanabilir!

Adım 2: Psilosin Sentezi

Adım 2A: 2000 mL'lik, dört boyunlu, yuvarlak tabanlı bir balon, bir üstten karıştırıcı, J-Kem sıcaklık kontrolörü, bir
250 mL damlatma hunisi ve içinden pozitif basınçlı kuru N2 geçirilen kauçuk septum. Septum çıkarıldı ve
balonuna sırayla 3-[2-(dimetilamino)-2-oksoasetil]-1H-indol-4-il asetat (6; 31,5 g, 115 mmol) ve 2-CH3-THF (1000
mL). Flask 0 °C'de bir buz banyosuna daldırıldı ve 2-CH3-THF (140 mL, 322 mmol) içinde 2,3 M LiAlH4 çözeltisi eklendi.
250 mL'lik damlatma hunisi. Damlatma hunisi ilave 2-CH3-THF (20 mL) ile durulandı. LiAlH4 çözeltisi damla damla ilave edildi
sıcaklığı 20 °C'nin altında tutacak bir hızda ilave edilmiştir. İlaveden sonra buzlu su banyosu çıkarıldı ve karışım 30 dakika karıştırıldı.
Açık sarı renkli çözelti bir ısıtma mantosu ile reflü (80 °C) derecesine kadar ısıtıldı ve 3 saat sonra fildişi rengini aldı.
yuvarlak tabanlı şişenin kenarlarında sarı katılar gözlendi

X9hloMg3JS
I1x9JGFsPE
PkDgxosibp

Adım 2C. Isıtma mantosu çıkarıldı ve şişenin 50 °C'ye kadar soğumasına izin verildi. Şişe tekrar
20 °C'ye kadar soğutuldu. Reaksiyon, 3 damla aq 1 M NaOH ve 3 damla deiyonize H2O'nun sırayla eklenmesiyle söndürüldü. Karışım
THF (500 mL) ile seyreltildi ve 20 dakika karıştırıldı. Karışım Büchner hunisi ile süzüldü ve süzüntü N2 altında tutuldu.
Filtre keki 200 mL [CH2Cl2 içinde %10'luk (MeOH içinde %7'lik amonyak) çözeltisi] ve THF (500 mL) ile hızlı bir şekilde yeniden karıştırıldı. Süzüntüler
daha sonra birleştirildi ve yeşil bir katı elde etmek üzere konsantre edildi. Katı madde 1:1 EtOAc/heptan (50 mL) ile tritüre edildi, ardından
Büchner hunisi. Koyu yeşil katı, koyu yeşil bir katı olarak kuru psilosin (7) elde etmek için bir gece boyunca 40 °C'de fırında kurutuldu; verim: 20,7
g (%91); mp 167-169 °C.

7VCiE2shuy
R63SqvG10C
Tq6Pv1HreF

Psilosin sentezlenmiştir.

Bölüm II: Transdermal Psilosin Yaması Geliştirilmesi ve İn-Vitro Çalışma (DİKKAT: TAZE İNSAN DİŞİ GÖRECEKSİNİZ, KABA
Daha sonra psilosini tescilli bir akrilat polimer karışımında (heptan içinde) çözüyorum, ardından çözeltiyi bir ayırma hattına döküyorum ve yapışkan tabakayı 100 um'ye getirmek için bir döküm bıçağı kullanıyorum. Kuruduktan sonra destek katmanını uyguluyorum ve 1 cm^2'lik bir yama açıyorum. Bu yama in vitro çalışma için kullanılıyor.

Aşağıdaki fotoğraf difüzyon aparatının bir görüntüsüdür (yama cildin üstünde ve altından su akıyor)

7HFyq0ZSIr
HnzRkT63bU

Umarım beğenmişsinizdir!

Attachments

• c9nJR0egrm.jpg
    c9nJR0egrm.jpg
    1.3 MB · Views: 356
  • tbSxP5lEBY.jpg
    tbSxP5lEBY.jpg
    3.6 MB · Views: 347

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
güzel sentez, tebrikler ve en içten saygılarımla!

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Reaction score
75
İşte bazı bonus fotoğraflar ve ayrıca difüzyon aparatıyla yapılan bir çalışmanın verileri. Tek seferde 16 numune çalıştırabiliyoruz. Eklemek gerekirse, alfabe ekibinin aklına bir şey gelmesin diye tüm bu çalışmalar DEA lisansı altında yapıldı. O dönemde, psilosin bandı kullanarak in-vitro bir çalışma gerçekleştiren birkaç kişiden biri olabiliriz. Özel bir şirketten psilosin satın almak gram başına yaklaşık 5.000 dolara mal oluyordu. Birçok kişi psilosibinin transdermal veya dilaltı için daha iyi bir aday olduğunu düşünüyor, ancak bu büyük fosfat grubu geçirgenliğini büyük ölçüde azaltıyor.

E3NmaJHbSP

(Deri geçirgenliği laboratuvarımızın fotoğrafı)

(HPLC w/DAD ve florometre dedektörü, LC-MS/MS ve ATR-FTIR içeren analitik odamız).
O9LVhn2Krt

X0knNgxjwa

(Yama örneği, gümüş katman "yamanın dışa bakan ön yüzü", orta katman yapışkan içindeki ilaç ve şeffaf katman serbest bırakma astarıdır).

DIKKAT, AŞAĞIDAKI VIDEO KALBI ZAYIF OLANLAR IÇIN DEĞILDIR (CILT DERMATOMU)

d

Özetle, küçük bir 1 cm^2 24 saat boyunca yaklaşık 1,8 mg sağlayacaktır.
Bu, kırılgan x sendromundan muzdarip çocuklarda enflamasyonu azaltmak gibi bir endikasyon için ideal olacaktır.

Ayrıca... ketamin freebase YÜKSEK oranda geçirgendir. 100 mg ketamin HCl'yi ketamin freebase'e dönüştürün (ketamin HCl'yi suda çözün, pH 9'a ulaşana kadar 2M NaOH ekleyin, süzün, kurutun). Serbest bazın bir kısmını cildinize sürün ve saniyeler içinde emilecektir.

Yani bir banttaki ketamin serbest baz için akı yaklaşık 120ug/saat/cm^2'dir. Yetişkinlerin yüzey alanı yaklaşık 18.000 cm2 (erkekler) veya 16.000 cm2'dir (kadınlar). Diyelim ki bir erkek ve bir kadının vücudunun %10'unu bu ketamin bandına sardınız; erkekler için saatte 216 mg ketamin ve kadınlar için saatte 160 mg ketamin vermiş olursunuz. Unutmayın, bu sizi 8-12 saat boyunca bir k deliğine gönderebilir,

PLA, PGA, PLGA vb. maddelerden oluşan ve 30, 60, 90 veya 180 gün boyunca her saat tutarlı miktarda ilaç verebilen biyolojik olarak parçalanabilir implantlar üzerinde çalıştım. Bu ilaç dağıtım sistemlerine örnek olarak HIV Maruziyet Öncesi Profilaksi (PrEP) için Subkutan Biyobozunur İmplantlar, Ozurdex® (deksametazon intravitreal biyobozunur implant), östrojen vb. verilebilir.

Şimdi 6 ay boyunca saatte 100 ug veren biyolojik olarak parçalanabilen bir LSD implantı geliştirdiğinizi düşünün... Eminim federaller bunu düşünmüştür. Polimerik peleti LSD API ile bir dart üzerine uyguluyorsunuz, konuyu anladınız.

Aşağıda psilosin bandı için veriler var. Ted konuşmama geldiğiniz için teşekkür ederim.

Vs9irq3m6T

Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Çok heyecan verici bir araştırma! Gerçekten paylaştığınız için teşekkürler.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Akademik araştırma yaptığım günleri çok özlüyorum.... bilimi gördüğümde ne kadar iyi hissettiğimi tarif edecek kelime yok. İyi çalışmaya devam edin!

Not: Çalışmalarınızdan etkilendiğimi itiraf etmenin psikoterapötik bir değeri olduğu söylenir, o yüzden buyurun....

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Vay canına, bu gerçekten harika.

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
13
Merhaba. Harika çalışmanız için teşekkür ederim. Adım 2'yi değiştirmeyi düşünüyorum.

Adım 2: Psilosin Sentezi

Adım 2A: 2000 mL'lik, dört boyunlu, yuvarlak tabanlı bir balon, bir üstten karıştırıcı, J-Kem sıcaklık kontrolörü, bir
250 mL damlatma hunisi ve içinden pozitif basınçlı kuru N2 geçirilen kauçuk septum. Septum çıkarıldı ve
balonuna sırayla 3-[2-(dimetilamino)-2-oksoasetil]-1H-indol-4-il asetat (6; 31,5 g, 115 mmol) ve 2-CH3-THF (1000
mL). Flask 0 °C'de bir buz banyosuna daldırıldı ve 2-CH3-THF (140 mL, 322 mmol) içinde 2,3 M LiAlH4 çözeltisi eklendi.
250 mL'lik damlatma hunisi. Damlatma hunisi ilave 2-CH3-THF (20 mL) ile durulandı. LiAlH4 çözeltisi damla damla ilave edildi
Sıcaklığı 20 °C'nin altında tutacak bir hızda.

LiAlH4 sodyum borohidrat veya alüminyum amalgam ile değiştirilebilir mi? Bunun mümkün olduğunu düşünüyor musunuz ve böyle bir sentez için en iyi çözücü ne olurdu?