Düşüncelerinizi paylaşın

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, herhangi birinizin MDMA, 4MMC veya Kokain'den hangisinin daha zararlı olduğu konusundaki düşüncelerinizi veya bilgilerinizi paylaşıp paylaşamayacağınızı merak ediyordum, ayrıca hangisinin alkolle karıştırılması daha tehlikeli, bana çarptığında içmezsem biraz endişeli ve bunalmış oluyorum.

cofita666

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
38
Kişisel olarak, mdma'nın bu üç süper maddeden daha nörotoksik olduğunu düşünüyorum, 4mmc daha az ... aksi takdirde alkolü süper madde ile karıştırmamanızı öneririm çünkü bu deneyim değişti ve bazı durumlarda tehlikeli

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Tehlikeli olduğunu biliyorum ama MDMA veya kola yaparken alkol almaya başladım, çok daha fazla içki içiyormuş gibi hissediyorum ve farklı bir his, şimdi alkolsüz sadece Kola veya MDMA yaparsam, hissi sevmiyorum ezici gibi ve alkol dengeleri gibi hissediyor, DEHB'm yüzünden olabilir mi?

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
5
Belki de hangi maddeden daha az alırsanız alın ve hala bunalmış hissedip hissetmediğinize bakın?

Ya da bu maddeleri nerede/ne zaman aldığınıza bağlı olabilir mi?

Dışarıda dans mı ediyorsunuz, barda mı oturuyorsunuz yoksa evde misiniz?
Mdma'nın müzik ve dansla daha iyi çalıştığına inanıyorum.

Örneğin bir odada oturup konuşurken Mdma almamın imkanı yok, sanırım ben de bunalırdım!

Last edited:

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
228
Maddelerin tehlikeleri birçok faktöre bağlıdır. Her şeyi eşit değerlere indirgemeye çalışırsak, bence bu resim ortaya çıkacaktır:
  1. Kokain, yüksek bağımlılık potansiyeli, ciddi kardiyovasküler etkileri ve alkolle karıştırıldığında koketilen oluşumu nedeniyle genellikle en zararlı olarak kabul edilir.
  2. 4-MMC, önemli kardiyovasküler ve nörotoksik etkileri ile diğer uyarıcılara benzer risklere sahiptir, ancak kokain ve MDMA'ya kıyasla daha az veri mevcuttur.
  3. MDMA'nın özellikle nörotoksisite ve aşırı ısınma ile ilgili riskleri vardır, ancak bunlar kokainin akut kardiyovasküler risklerine kıyasla tipik olarak daha düşüktür. Bana göre MDMA, uygun kalitede ve tüm zarar azaltma tavsiyelerine uyulduğunda, en güvenli öfostimülanlardan biridir.
Alkol ile Tehlike:
  • Kokain ve alkol, toksisiteyi büyük ölçüde artıran koketilen oluşumu nedeniyle birlikte en tehlikeli olanlardır.
  • MDMA ve alkol de öncelikle şiddetli dehidrasyon, hipertermi ve karaciğer stresi nedeniyle önemli riskler oluşturmaktadır.
  • 4-MMC ve alkol, artan kardiyovasküler zorlanma ve semptomları maskeleme potansiyeli nedeniyle önemli bir risk oluşturmakta ve aşırı tüketime yol açmaktadır.
En iyi çözüm, uyarıcıları alkol ile birleştirmemektir. Bu kombinasyondaki nörotoksik etkiler, tek başına kullanımda mevcut olmadıkları durumlarda bile ortaya çıkar. Son ekleme, seansın sonunda, etkiler azalırken veya çoktan geçtiğinde bir sedasyon ajanı olarak kullanılabilir. Örneğin daha yumuşak bir çıkış ve uyku için. Başka bir yol yoksa ve gerçek bir rahatsızlık veriyorsa veya daha hızlı uykuya dalmanız gerekiyorsa. Bu, bunun tamamen güvenli bir yaklaşım olduğu anlamına gelmez. Ancak uyarıcıların kullanıldığı durumlarda stresli koşullarla başa çıkmak için önceden alkol almak aşırı bir yaklaşımdır.

Bu maddeleri kullanırken alkol olmadan endişeli ve bunalmış hissetmek yönetilebilir:
  • Susuz kalmayın: Susuz kalmamak için su veya elektrolit içecekler için.
  • Ortam: Rahat ve güvenli bir ortamda olduğunuzdan emin olun.
  • Doz Yönetimi: Yoğunluğu azaltmak için daha düşük dozları düşünün.
  • Destek Sistemi: Kendinizi bunalmış hissettiğinizde size yardımcı olabilecek güvenilir arkadaşlarınız olsun.

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
5
Bir zamanlar çok fazla hap / Mdma kullandım ve bunları kullanırken kova dolusu alkol içerdim.
Sonrasında ölüyordum (özellikle Pazartesi/Salı).
Alkolü tamamen bıraktım ve bir partiden sonra kendimi çok daha iyi hissettim.
Artık alkolü midem kaldırmıyor, sanırım ona alerjim var!

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Kulağa ilginç geliyor, sanırım daha iyi olur? Ya da fiziksel olarak kendini çok kötü hissetmiyorsun? Evet, alkol midenizi mahvediyor.

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
5
Fiziksel olarak çok sert hissetmiyorum ve daha yumuşak bir iniş (yine de bol miktarda esrar).
İyileşmek 3-4 gün sürebilirken alkolsüz 1 güne indi.
Benim için işe yarayan buydu.
Ama bunu çözmek uzun zaman aldı