Question cas 5449 hidrolizi hakkında soru

lapgan1

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
20g suda 10g cas 5449 ile başladım, ph 1'e hcl asit ekledikten sonra, alt sarı tabaka ortaya çıktı, yüzeye çıkmadı ve diğer raporlar gibi kırmızıydı, 1 saat ısıtmaya devam ettim ve daha fazla yağ görünüyor, sormak istiyorum bu yağ daha fazla rafine edilmeden bir sonraki adımı yapmak için kullanılabilir mi?

Attachments

• gqStbQT8Hn.jpg
    gqStbQT8Hn.jpg
    3.1 MB · Views: 7

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
274
Karıştırma önemlidir. Kırmızı renk çok kötü bir işarettir çünkü bu polimerize P2P'dir. P2P 1,02 g/ml yoğunluğa sahiptir, yani sudan daha ağırdır. Ancak suyun içinde onu ağırlaştıran bir şey vardır. Asit eklediğinizde oluşan tuz gibi. Eğer çok fazla su kullandıysanız - ki bu çok iyi bir şey - su ve P2P'nin yoğunluğu düzgün bir şekilde ayrılamayacak kadar benzer hale gelebilir. Daha fazla tuz ekleyin - NaCl - bulaşık makinesi rejenerasyon tuzu - ve P2P en üste çıkacaktır. Ya da sonunda çözücü ekleyin. Yağınız berraksa ve sadece hafif sarı bir renk tonuna sahipse, bir sonraki adımda doğrudan kullanılabilecek kadar iyidir. Aksi takdirde damıtın veya buharla damıtın.

robby771

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Daha fazla arıtma yapmadan kullanıp kullanamayacağınız, bir sonraki adım için ne kadar saf olması gerektiğine bağlıdır. Eğer bir sonraki adım safsızlıklara karşı hassas değilse, devam edebilirsiniz. Ancak, temiz olması gerekiyorsa, önce yağı yıkayarak veya ekstrakte ederek saflaştırmak daha iyidir.