Mantarlardan psilosibin ve psilosin ekstraksiyonu

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1

Giriş

Psilocybe Cubensis mantarlarından psilosin izolasyonu ve tanımlanması için basit bir sulu ekstraksiyon yöntemi rapor edilmiştir. Bu yöntem, fosfat esterinin psilosine fosforilasyonunu kullanır, bu da daha yüksek bir ürün verimini kolaylaştırır ve tanımlamayı basitleştirir. Bu yöntemle ekstrakte edilen psilosin, kızılötesi spektroskopi ve gaz kromatografisi/kütle spektrometresi ile tanımlamaya izin verecek şekilde yeterince konsantredir ve yardımcı kirleticilerden arındırılmıştır.

Ayrıca alkol kullanılarak Psilosibin ekstraksiyonu, Psilosibin ekstraksiyonu için sempatik prosedür temsil edilmiştir. Psilosibin insan vücudunda psilosine dönüşür
.
M1mv72HVlp
L6swpHoy83

Psilosibin ve psilosin

Triptaminler, yaklaşık 600 alkaloid içeren 20'den fazla indol bileşiği sınıfındaki dört halüsinojenik indol kategorisinden biridir. Hofmann ve arkadaşları tarafından izole edilmelerinden bu yana psilosin ve psilosibin ile önemli araştırmalar yapılmıştır. Dört cinste (Conocybe, Panaeolus, Psilocybe, Stropharia) iki düzineden fazla mantar türünden psilosin ve psilosibini izole etmek için çeşitli ekstraksiyon teknikleri kullanılmıştır. Metanol kullanan teknikler üre, ergosterol, ergosteral peroksit, α,α-trehaloz, baeocystin ve norbaeocystin gibi diğer bileşikleri birlikte ekstrakte etmektedir. Şu anda, psilosin ve psilosibin için faydalı bir sulu ekstraksiyon prosedürü bildirilmemiştir.

Psilosibinin in vivo psilosine defosforilasyonu iyi belgelenmiştir ve merkezi sinir sistemi aktivitesinin çoğunu veya tamamını açıkladığı düşünülmektedir.
Psilosibinin psilosinedönüştürülmesi, psilosibinin çok düşük lipid çözünürlüğü nedeniyle organik çözücülerle sulu ekstraksiyon için de gereklidir.

Psilosin ve psilosibinin konsantrasyonu ve tespit edilebilirliği, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli değişkenlere bağlıdır
.
  • Psilosibin üretimini engelleyecek olan glikozun yokluğu.
  • Düşük amonyum süksinat seviyeleri, bu da düşük psilosibin verimi sağlayacaktır.
  • pH değerinin 7'den az olmasını gerektiren yetiştirme ortamı.
  • Zamanlama: maksimum psilosibin üretimi çimlenmeden sonraki yedinci günde gerçekleşirken, miselyumun maksimum üretimine dokuzuncu günde ulaşılır.
  • Sıcaklık: hasat edilmiş ve uzun süre oda sıcaklığında bırakılmış mantarlarda psilosin ve psilosibin tamamen kaybolacaktır.
  • Oksidasyon: psilosin mavi bir ürüne oksitlenecektir (muhtemelen psilosin ve psilosibin içeren dört cinsin mavimsi rengini açıklamaktadır).
Bu mantarların artan popülaritesi ve inek gübresinde psilosin ve psilosibin içeren mantar yetiştirmek için ilaç odaklı yayınlardan temin edilebilen kitler nedeniyle, olgun mantarlardan makul ölçüde saf psilosin çıkaran basit bir sulu ekstraksiyon prosedürü geliştirilmiştir.

Ekipman ve cam eşyalar.

• Havan ve havan tokmağı.
  • 250 mL Beher.
  • Isıtıcılı su banyosu.
  • Termometre.
  • Huni.
  • Kahve filtreleri.

Reaktifler.

• 2 ila 10 g kurutulmuş mantar.
  • 100 mL Seyreltik asetik asit (sirke, AcOH %5-9 aq.).
  • ~30 mL Buzlu asetik asit (AcOH).
  • ~ 50 g Amonyum hidroksit (NH4OH).
  • ~ 300 mL Damıtılmış su (H2O).
  • 100 mL Dietil eter (Et2O).
  • ~30 g Sodyum sülfat (Na2SO4) susuz.

Deneysel

2 ila 10 g kurutulmuş mantarın temsili bir örneği havan ve havan tokmağı ile ince bir toz haline getirilir. Toz, 250 mL'lik bir beherde 100 mL seyreltik asetik asit ile karıştırılır. pH, buzlu asetik asit ile pH 4'e ayarlanır. 1 saat bekletildikten sonra, beher 8 ila 10 dakika boyunca veya asit karışımının iç sıcaklığı 70 °C'ye ulaşana kadar kaynar su banyosuna yerleştirilir. Beher çıkarılır ve akan su altında oda sıcaklığına soğutulur. Asit karışımı, cam yünü kullanılarak emme (veya basit) filtrasyon yoluyla mantar tozundan ayrılır. Süzüntü konsantre amonyum hidroksit (NH4OH) ile pH 8'e getirilir ve iki 50 mL dietil eter porsiyonu ile hızlıca ekstrakte edilir. Emülsiyon oluşmasını önlemek için çalkalamak yerine hafifçe karıştırılmalıdır. Eter sodyum sülfat üzerinde kurutulur, süzülür ve ısı uygulanmadan buharlaştırılır.

Ham psilosin yeşilimsi bir kalıntı olarak görünecektir.
Kloroform/heptan (1:3) ileyeniden kristalleştirme beyaz kristaller verir.

Sonuçlar ve Tartışma

Bu yöntem, hem psilosin hem de psilosibinin birlikte ekstraksiyonu yoluyla halüsinojenik mantarlardan psilosinin hızlı bir şekilde izole edilmesini sağlar. Seyreltik asetik asit bu amaç için mükemmel bir çözücüdür çünkü her iki bileşik de asetik asitte çok çözünür11 ve diğer karışan maddelerin çok azı ekstrakte edilir, Büyük olasılıkla diğer bazı bileşikler birlikte ekstrakte edilir ancak sulu bazdan eter ekstraksiyonunda psilosinden uzaklaştırılır. Psilosibin, asit ekstraktının ısıtılmasıyla psilosine tamamen defosforile edilir. Bazın eklenmesinden sonra, psilosinin 7'den daha yüksek bir pH'da ayrışması nedeniyle etere ekstraksiyon hemen yapılmalıdır. Ekstraksiyon ve defosforilasyon adımları, az miktarda mantar materyalinden makul ölçüde saf psilosin üretir.

Alkol kullanarak psilosibin ekstraksiyonu

Ekipman ve reaktifler.
ZuwaAvsYDE
InB5WJ0C3a

ZHbfWCEMys
  • 750 mL alkol (%50 etanol uygundur, ancak ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir)
  • Jelatin karışımı, tadına göre lezzet
  • Kahve filtreleri (ekstraksiyon başına 2 adet)
  • 2 Tencere (1 tanesi çift kaynatma için, diğeri jelatin için)
  • Huni(ler)
  • Atışlar için Bardaklar
  • 28 g Kraker Kuru Mantar (veya shot bardağı başına 1 g, 12,3 g APE + 16 g pins & aborts kullandım)
  • 2 Quart/Pint Kavanoz
  • Ölçü Kabı
  • Öğütme Cihazı (Havan + Havaneli veya Blender, ben blenderın en kolayı olduğunu gördüm)
Hazırlık:
1. Mantarlarınızı öğütün.
Bir blender yaklaşık 2 dakika ve bir Havan + Havaneli yaklaşık 30 dakika sürer
Blender kullanıyorsanız mantar "tozunuzun" birkaç dakika çökmesini bekleyin

2. Mantar Tozunuzu Quart/Pint Kavanozunuza dökün (Ben Quarts kullandım)
Ben 28 g kullandım, bu da 200 mL doğranmış
9likmwzsYU
3. Seçtiğiniz alkolü kurutulmuş ve doğranmış mantarların üzerine dökün, tozun üzerini örtecek kadar alkol olmasını istersiniz.
Mantarları bir kaşık ya da bıçak yardımıyla alkolle biraz karıştırın.
H89ZT4O6qH
4. Tencerenizi biraz su ile doldurun. Kavanozdaki alkolün tamamını örtecek kadar olsun.

Prosedür

1. Kavanozu ocaktaki yüksek ısıdaki suyun içine yerleştirin.
HgPB1k46E2
2. Kaynama noktasına yaklaşması için kavanozu yakından izleyin. Isının eşit dağılımını sağlamak için kavanozun etrafındaki suyu ve kavanozdaki karışımı hafifçe karıştırdım. 15 dakika kaynatın.
CoY8Nvh4RT
Karışım oldukça hızlı bir şekilde kaynamaya başlayacaktır. Bu nedenle, ocağın ısısını Yüksek'ten Düşük'e ve Orta-Düşük'e ayarlayacaksınız. Son ayar sadece ocağa göre değişir. Sıcaklıkları izlemek için uzun saplı bir termometre kullandım.

3. Karışımı 1 saat kaynatın. Karışımı 1 saat boyunca kaynatın.

4. Karışımı kavanozdan çıkarıp 2 kahve filtresine boşaltın; ben bunun için de bir huni kullandım. Ayrıca, kavanoz son derece SICAK olduğu için bir tür koruyucu El giysisi giymek istersiniz
.
HUvEWwXSsI
5. Psilosibin açısından zengin sıvınızı filtreden geçirerek karışımı hafifçe bastırın ve sıkın.
Çıplak ellerinizi kullanıyorsanız, en son bunu yaptığımda biraz takılmaya başladığım için onları lastik eldivenlerle kaplamak isteyebilirsiniz.
1 tam ekstraksiyondan sonra.
TyI1R8P7HZ
Sıkılmış Mantarları dört litrelik kavanozda presleyin.

A6Q5NvSF94
6. Tam Ekstraksiyon elde etmek için yukarıdaki tüm adımları bir kez daha tekrarlayın.
Tekrar Filtrele'de.
MZoq5dYeD1
Toplam Sıvı.
237 mL (8 oz).
YT3agQ0w1f
İstediğinizden daha az çıkarsa daha fazla alkol ekleyebilir veya azaltmak için biraz daha kaynatabilirsiniz.

7. Sıvıyı kavanozun içinde bırakın
.

Jelatin Hazırlama

Oranlar:
a. 237 mL (8 oz) psilosibin sıvım vardı. Bu nedenle sıcak ve soğuk suyun güzel bir karışımını istedim.
b. 237 mL (8 oz) suyu ölçün ve 15 dakika boyunca dondurucuya koyun.
c. 355 mL (12 oz) sıcak su + 89 mL (3 oz) kuru jelatin karışımı kullandım. Suyun kaynamasını BEKLEMEDİM, sadece tozu çözecek kadar sıcak olmasını bekledim.

Sıvıların Karıştırılması
1. Sıcak suyu alkol+ ile birlikte quart kavanoza dökün.
2. Soğuk suyu quart kavanoza dökün. Soğuk suyu kavanozun içine dökün.
3. Biraz karıştırın
4. Bardaklara dökün.

Atış başına TAM Dozaj için Alternatif Karıştırma Yöntemi
1. Mantar karışımını tam bir sıvı miktarına düşürün.
2. Mantarlı sıvınızı hassas ölçümler için bir şırıngaya veya dereceli silindire koyun.
3. Sıcak jelatinli su + soğuk suyu karıştırın ve her bardağa eşit miktarda dökün.
4. Mantarlı sıvınızı her bir bardağa eşit olarak enjekte edin/doldurun.
Artık tam dozajlı X miktarda Jello shot'ınız var.

Taze Dökülmüş İçkiler.
CDo7zl08Nk

24 Saat boyunca soğutun ve sonra istediğiniz zaman tadını çıkarın.
TRbQNdZtrO
Size 1 shot ile başlamanızı ve nasıl doz aldığınızı görmenizi tavsiye ederim. Hızlı bir başlangıç (20 dakika) ve daha kısa süreli (yaklaşık 3 saat) daha yoğun bir yolculuk yapmalısınız.

Last edited:

karamelosanto

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Çok faydalı!
Bunu paylaştığınız için teşekkürler!

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Reaction score
165
Amonyum için minimum % kaç?

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Reaction score
165
Bu TEK'in amanita ile de çalışıp çalışmadığını biliyor musunuz? (Muscimol ve İbotenik asit elde etmek için)

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Merhaba. Uzun cevap için özür dilerim. Evet, çevirebilirsiniz. Prosedür aynı.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Reaction score
165
Başka bir şey kullanabilir miyiz?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Dioksan veya petrol eterini deneyebilirsiniz.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Reaction score
165
Teşekkürler Genel

egomaniacle

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Nihai alkol çözeltisini ne kadar konsantre hale getirebilirsiniz? Ve 1 ons mantardan sıvıya ne kadar gerçek psilosibin aktarılır?

Sizce nihai alkol solüsyonunu MCT yağı ile karıştırabilir miyim, böylece onunla yenilebilir yiyecekler yapabilir miyim?

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Reaction score
21
Çok fazla reaktife ihtiyacınız yok, sadece bir tane, psilocybe cubensis tozu ve etil alkole ihtiyacınız var ve gitmeye hazırsınız, örneğin 20 gram psilocybe cubensis tozu şişeye koyun, şimdi beherde etil alkol ekliyoruz yaklaşık 200 ml etil alkol şimdi sıcak olana kadar ısıtma plakasına yerleştirin, şişeye sıcak etil alkol ekleyin, tekrar ısıtma plakasına koyun, etil alkolü yarı yarıya buharlaştırın ve ısıtma yerinden çıkarabilirsiniz, şimdi 3 filtreleme yapın, önce bir bez parçasına ihtiyacınız var ve sıvıyı bez parçasına dökün, şimdi mantarlar bez parçasında olacak, şimdi pamuk diskle filtreleme yapın ve ardından küçük filtreleme yapmak için kahve filtresi veya filtre kağıdı kullanın, şimdi özleri 25 * C olabilecek bir yere koyun ve 48 saat sonra dondurucuya veya buzdolabına koyabilirsiniz ve bir hafta sonra özü çıkarın, 665 mg psilosibin kristali elde edin.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Orta Zincirli Trigliseritler mi demek istiyorsunuz?
Mantar türüne göre değişir. Bu prosedürden çok çeşitli verim alabileceğinizi tam olarak söyleyemem.
Çözeltiden kristaller çökelene kadar

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
İkinci yöntemi tanımladınız(y)

banister

Don't buy from me
New Member
Reaction score
43
Meraklı kediciklerin bu nadir mücevherleri canlı tutmasına sevindim. Son zamanlarda alışılagelmiş kanalların artık bunu sunmadığını ya da sunmayacağını, darknet'e bıraktığını fark ettim ve uygun bir şekilde ücretlendiriyorlar ama belki de çok fazla. Eskisinin dört katı gibi.
Görünüşe göre bundan böyle bu özel ürünlerde, tedarik etmek yerine kendiniz yapmak neredeyse en iyisi. Bunu yapacak beceriniz, zamanınız ve yeriniz yoksa, o zaman belki saygın bir kaynaktan sipariş vermek debriyaj olabilir.
İyi şanslar. Bu konunun devamını görmeyi çok isterim.

TheHusky

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Yazı için teşekkür ederim! Etanol ile ilgili olarak, hangi sıcaklığın "sıcak" olduğunu düşünüyoruz? Etanol susuz mu olmalıdır? Bu işlem tamamlandığında ve kristalleri çıkardığınızda, onları taze "sıcak" etanolde yeniden çözebilir ve daha iyi saflaştırmak için yeniden kristalleştirebilir misiniz? Kloroform/heptan ile yeniden kristalleştirmek daha mı iyi olur? Ve bu sadece 1 kısım kloroform ile 3 kısım heptan karışımıdır, doğru mu? Sorular için özür dilerim.

Kryst&l

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Merhaba. Bu prosedürü Psilocybe semilanceata için de kullanabilir miyim? Cevabınız için şimdiden teşekkürler ve iyi günler.

uominicarti

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
bu kurutulmuş/susuz mantarlar i̇çi̇n de geçerli̇ mi̇?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
960
Deals
1
Tabii ki, taze mantarları doğru bir şekilde tartamayacağınız için bu tercih edilen yöntemdir. Tartabilirsiniz ama bugün taze olarak hasat edilmeleri gerekir. 10g taze cubensis, 1g kemik kurusuna yakındır. Yarın, 10g sadece 7-8 ağırlığında olacak. İşte bu yüzden. Wood lovers ve Panaeolus sp. biraz daha yoğun olma eğilimindedir, daha çok 7-8:1 ıslak/kuru gibi. Ayrıca daha güçlü olma eğilimindedirler, ancak oenis envy gibi yüksek oranda optimize edilmiş türler% 2 işaretine yaklaşabilir (20mg / G kurutulmuş)

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
mantarlardan lsd benzeri şeritler yapmak için bana rehberlik edebilir misiniz