PSE ekstraksiyonu

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Merhaba iyi insanlar, problema için bazı fikirler önermenizi istiyorum.
Benim ülkemde artık "saf" pse hapımız yok, Modafen var.
Yani bu haplar pse ve ibuprofen içeriyor.
Benim fikrim pse'yi çok soğuk suyla çıkarmak çünkü ibuprofen soğuk suda çözünmüyor ama sonra ne olacak?
Suyu buharlaştırırsam verimimi çok fazla yok ederim, değil mi?

Urake123

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Ben de bilmek isterim.

biotechwix

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
hap kütlesini tetra ile ıslatın ama tetrayı povidon içeren haplarla kullandığımı biliyorsunuz.
bu arada kardeşi̇m ben sadece düşük sevi̇yeli̇ bi̇r aşçi özenti̇si̇yi̇m ama sen haplari suyla islatmayi düşünerek aklini kaçirmişsin...
Bunu 90'ların başında eski red hot ile yapabilirsin.
Hapları ziyan etmeden önce durun.
Ayrıca hap temizleme tekniklerini araştırırsanız gerçekten akıllıca olur çünkü yeraltı kovanı döneminden bazı yazılara gittiğiniz izlenimine kapıldım.
Soğuk su. Hayır.
çözücülere ihtiyacınız var ve bu arada eğer AB'deyseniz internetten setirizinli beyaz 60'ları sipariş edebilirsiniz.
veya povidonlu 120.

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
33
Lütfen bana yardım edin efendim.
Merhaba kimyager arkadaşlar. Bugün psödoefedrin hidroklorür içeren bir soğuk algınlığı ilacı (kapsül) getirdim. Bir kutuda 8 kapsül var. Her kapsül 90 mg psödoefedrin içeriyor, toplamda 0,72 gram. Fiyatı 1,5 ABD Doları ile çok ucuzdur. İşte içeriği: Her kapsül 90 mg psödoefedrin hidroklorür içerir. mg, klorfeniramin maleat (klorfeniramin) 4 mg. Yardımcı maddeler şunlardır: nişasta, sukroz, hidroksipropil metilselüloz, etil selüloz polimeri, Opadry sarı kuru sprey malzemesi, Opadry pembe kuru sprey malzemesi. Ekstraksiyonu nasıl en üst düzeye çıkarabilirim?
Kendi ekstraksiyon adımlarım: kapsülü açın - %99 etanolde bekletin - emme filtrasyonu - filtratı ekstrakta buharlaştırın - ekstrakta soğuk su ekleyin (tutkal görünecektir) - emme filtrasyonu - filtratı alkali PH12 + 'ya ayarlayın ve sonra ekstrakte edin, (ksilen) Ekstraktı kurutun - kuruduktan sonra hidrojen klorür gazından geçirin (pH asitliğe ulaşır) - beyaz psödoefedrin hidroklorür tozu elde etmek için emme ile süzün. Ancak birkaç ekstraksiyon denedim ve sadece çok az psödoefedrin elde ettim. Verimi arttırmanın herhangi bir yolu var mı?

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
33
Yöntemim verimin yalnızca %42'sini elde edebiliyor. Bunu nerede kaçırdığımı bilmiyorum.

xile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
52
Pse ve ibu'nun hangi formda göründüğüne bakın. pse hcl suda çözünür, ibu normal formda değildir. Bu yüzden filtrelenebileceğini düşünüyorum

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Evet biliyorum ama haplarımda su kullanıldığında aktive olan bir şey var.

stim2023

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
ABD'de kırmızı 30mg jenerik PSE, 5 gün önce kuru çözücü ekstraksiyonu kullanılarak ekstrakte edildi ve 3 çekme ve HCL gazlamasından sonra net 2.58gr (I kutu 96ct) CLEAN PSE hcl miktarına sahipti. İşin püf noktası SIFIR SU

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
her tavsiye için hepinize teşekkürler ama hala çaresizim....
biotechwix su yok sazing için teşekkürler.....efedrin için herhangi bir yasal web sitesi biliyor musunuz
Su kullanma tavsiyesi için teşekkür ederim xile ama dediğim gibi su kullanırsam haplarım bozulur
ve stim2023'e su yok dediğiniz için teşekkür ederim ama Amerikan haplarınız sadece PSE ve diğer bazı dolgu maddeleri içeriyor.
EN KÖTÜ kabusum şu lanet ibuprofen xd

wael gano

Don't buy from me
Resident
Reaction score
41
Bu çok basittir. Tek yapmanız gereken asidi bazdan ayırmak
Psödoefedrin bir amindir
İbuprofen karboksilik asit
Tabletleri öğütün ve suda çözün, ardından %25 sodyum hidroksitten oluşan bir su çözeltisi hazırlayın ve pH 12'yi ayarlamak için biraz ekleyin.
Ardından toluen ekleyin ve psödoefedrin bazını ekstrakte edin. Tolueni sudan ayırın. Şimdi toluen içinde çözünmüş bazınız var. Toluenin içine hidrojen klorür gazı pompalayın. Psödoefedrin hidroklorür tuzu çökelecektir.

View previous replies…

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Cevap verdiğiniz için teşekkürler.
Ama merak ediyorum.... bu anti ekstraksiyon maddelerini aktive etmez mi?

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Çok teşekkür ederim, size malzemelerin bir listesini vereceğim. Sadece PSE'yi nasıl ayıracağınıza dair herhangi bir çözüm bulabilirseniz çok memnun olurum

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
959
Deals
1
Bu ilacın psödoefedrine çok yakın bile olmadığını biliyorsunuz, değil mi? Bu ilaç suda da çözünmez.
2-[(Difenilmetil)sülfinil]asetamid

BennyBlanco

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Reaction score
10
Peki nihai cevap nedir? Modafen'den çıkarma fikrinden vazgeçmeli miyiz? (Çünkü ülkemdeki keşler bir şekilde bu s*** ile yemek pişiriyor) Şu anda aynı sorunu yaşıyorum ve aynı konu hakkında başka bir gönderi yapmak istemiyorum, bu yüzden bu sorunun çözümü nedir?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
959
Deals
1
Sadece farklı bir taktiğe ihtiyacınız var. Efedrini azaltmak için kullanılan prosedürler, bu kimyasalla yararlı bir şey yapmayacaktır. Yine de onunla yapılabilecek faydalı şeyler var. Bu makale, DAT'ta 10 kat daha güçlü hale getiren 1 adımlı bir reaksiyonu özetlemektedir, bu bakılması gereken bir şeydir https://pubs.acs.org/doi/10.1021/jm401754x

View previous replies…

BennyBlanco

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Reaction score
10
Cevap için teşekkür ederim, kesinlikle bakacağım. Ama bilmenizi isterim ki ben tamamen acemiyim, bu yüzden bazı üst düzey kimya konularında tamamen kaybolacağım. Bu yüzden birinin bana 12 yaşındaki bir çocuğa anlatır gibi anlatmasına ihtiyacım var. Ama yine de bana yardım etmeye çalıştığınız için çok memnunum teşekkürler

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
959
Deals
1
Bana bunun efedrin psödoefedrin indirgemesinden bile daha kolay olduğu göründü. Hatırladığım kadarıyla 4f'den başlıyorsunuz (bu haplardan çıkarmaya çalıştığınız kimyasal) ve 1 adımda 5g'ye gidebilirsiniz, sadece makalenin deneysel bölümünde bu sayıları arayın

stim2023

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Gerçek şu ki, elinizi tutacak birine ihtiyacınız yok... Gerçekten ihtiyacınız olan şey, forumlarda veya başka yerlerde insanlara sormaktan ve gerçekten yapmayı hedeflediğiniz şeyin arkasındaki kimyayı öğrenmekten bağımsız olmaktır. Eğer biri sizi her adımda ve her sentezde kaşıkla beslerse, bu balık tutmayı öğrenmeye benzer ama kendi kendinize yeterli ve bağımlı olmak yerine başkasının ekipmanını ödünç aldığınız için şansınız yaver gitmez. Nedenini ve nasılını öğrendiğinizde gerçek ilerleme yolunda ilerleyebilirsiniz.