Question Korumalı Aminler?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Bu makale dikkatimi ve merakımı çekti.

Görünüşe göre, 2015 yılında yetkililer tert bütoksi Karbonil mdma ele geçirdi, bu sadece amin üzerine yapışmış koruma grubu olan mdma.

Bunun uyuşturucu kaçakçılığına ve genel olarak tüketime yönelik harika bir yol olabileceğini düşünüyorum. Bu t boc mdma'nın yutulduğunda mdma için bir ön ilaç olduğu bulunmuştur. Yani bir kişi yasadışı maddeleri yasal olarak tüketebilir.

Bunun ABD'de işe yarayacağından şüpheliyim ve Avustralya'da da yasal olarak işe yaramaz, ancak diğer birçok ülke muhtemelen bundan faydalanabilir.

Soru şu ki, bu neden daha yaygın ve bilinir değil? Tahminimce yasal uyuşturucuyu elde etmek için yasadışı uyuşturucuyu kullanmak gerekiyor.q

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
599
Bunu düşünmek gerçekten de ilginç. Şu anda kokain kaçakçılığında da benzer şeyler yapılıyor, kokain sıvılaştırılıyor ve seramik ya da beton gibi diğer maddelerle karıştırılıyor.
Gruplar bu gibi teknikler kullandıklarında, her grubun mümkün olduğunca gizli tutmaya çalıştıkları kendi yöntemleri olduğunu varsayıyorum.

Çoğu durumda bir laboratuar kurmak ve uyuşturucuyu dünyanın dört bir yanına taşımak yerine 'görüldüğü yerde' üretmek daha mantıklı olacaktır, prekürsörlerin cezası duruma bağlı olarak uyuşturucu kadar yüksek değildir.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Kesinlikle, ilaç dağıtımının "standart" yollarının standart olmasının bir nedeni vardır.

Bunun mantıklı olmasının tek yolu, birilerinin bunları analog yasalara sahip ülkelerde satmaya çalışması veya örneğin kişisel kullanım miktarlarını sınır ötesine taşımak için yasal bir umut kırıntısına sahip olmaya çalışmasıdır.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Bunun mantıklı olmasının tek yolu, amin grubunu VE koruma grubunu aynı anda ekleyerek teknik olarak herhangi bir noktada yasadışı ilaç yapmaktan kaçınmaktır. Ancak bu pek mümkün görünmüyor.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
971
Deals
1
Bazı ön ilaçların ne olduğunu duysanız şaşırırsınız. Bu düşük çabalı bir kampanyaydı, kimyasal olarak yeniden yaratılması neredeyse imkansız olan, iyi huylu kimyasalları ilaca dönüştüren metabolik süreçler var. Karaciğeriniz, örneğin at solucanını (levamisol) güçlü bir uyarıcı olan aminorex'e dönüştürebilen usta bir kimyagerdir... lsd meth ve diğerlerinin ön ilaçları vardır, bunları bilmek için msgc olmak gerekir çünkü uyuşturucu testi pozitif çıkmaz

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Söz konusu ilaçlardan bazıları hakkında bana dm atabilir misiniz? Teşekkür ederim

View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
971
Deals
1
Genel olarak konuşmak gerekirse, yasadışı ön ilaçlar isimlendirildiklerinde yasadışıdırlar. Alttaki bu patentte yasadışı maddelerin ön ilaçlarına giden birçok yol bulunmaktadır, bu bağlantıda kimyasal isimler belirtilmeden çok şey anlatılmaktadır https://www.mdpi.com/1420-3049/13/3/519
İşte diğer bazı bilgiler;
1p-lsd
GBL 1-4 bütanedion
N,t-boc-mdma
"Amfetamin ve/veya metamfetaminin çeşitli ön ilaçları mevcuttur ve amfekloral, amfetaminil, benzphetamin, klobenzorex, D-deprenil, dimetilamfetamin, etilamfetamin, fencamin, fenetilin, fenproporex, furfenorex, lisdexamfetamin, mefenorex, prenilamin ve selegilini içerir

Potansiyel potansiyel sitotoksik ajanlar olan 1-Aril-3-fenetilamino-1-propanon hidroklorürler 1-10, paraformaldehit, amin bileşeni olarak fenetilamin hidroklorür ve asetofenon kullanılarak Mannich reaksiyonları yoluyla sentezlenmiştir, Keton bileşeni olarak 4'-metil-, 4'-metoksi-, 4'-kloro-, 4'-floro-, 4'-bromo-, 2',4'-dikloro-, 4'-nitro-, 4'-hidroksiasetofenon veya 2-asetiltiyofen.

N,N-dipropargyl-2-phenylethylamine ve N-propargyl-2-phenylethylamine

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
"Sitotoksik" kelimesinin aynı cümle grubu içinde geçtiği durumlarda dikkatli olunması gerektiğini unutmayın. Anlamı antibakteriyelden sert kemoterapiye kadar belirsizdir ve neden serotonerjik nöronları yok eden 4-kloroamfetamine atıfta bulunulmasın (en fazla öforiyi verdiği iddia edilir, ancak açıkça son kez uçmak olacaktır). Önemli olan, tüm bileşikler hakkında bilinen verileri çok iyi belgeleyerek, bunları sizden önce elde etmeye değip değmeyeceğini görmektir. Harika bir sentetik organik kimyacı olabilirsiniz ama biyokimyanın sizi öldürmesine izin vermeyin.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
971
Deals
1
Ben bir kimyager değilim. Yakınından bile geçmem. Sadece talebine konuyla ilgili bazı bilgilerle yanıt vermek istedim. L-dopa ve aspirin ön ilaçlardır ama o kadar da ilginç değiller. İnsanlar bana olması gerekenden çok daha fazla kimya soruyor ve ben de referans aramaya çıkıyorum ki bu konuda gerçekten iyiyim. Kimya hakkında belki 2 yıldır düşünüyorum.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Doğru referansları almak benim gözümde kimyagerliktir. Ayrıca, ilgili bilgileri çıkarmak için dili konuşmanız ve bunları yorumlamadan önce, yorumunuzun mantıklı olması için biraz kimya duygusu serpmeniz gerekir. Konu içeren kimya için doğru referansları almak nadiren ilk özelliktir, ancak bazı kapıların en azından bir süre için hala kilitli olacağı, ancak çoğunun açık olacağı ve epeyce başka koridorların olacağı kutsal koridorun kapısını açmak için kullanılabilir. Kaybolmak hakkında endişelenmeden önce varsayılması gerekir ve topladığınız ışık yolunuzu aydınlatacaktır. Kendinize olan saygınızı pişmanlık duymam için gerekenden daha fazla artırmadan "yakın bile değil" sözünüze katılmamama izin verin ve doğru yol benden söz. Yardım edebilecek bilgiye sahip olduğum kadarıyla, iyi referanslama, kendinize veya başkalarına kimya öğretirken (zorunlu gördüğüm yerde) verimliliğin tuğla tuğla doğası için ayrıdır. Bir kimyager, temelden başlayarak özümsemeniz gereken kavramları tespit etmede de iyidir, deneyciyi tarif etmek oldukça zordur ve karmaşık bir karakterdir ama benim gördüğüm kadarıyla: "Bal yaptığın sürece arısın". Büyük bir hata yaptığımı söyleyerek biyoloğumu şaşırttım ama böcek koridorum omurgasızlar bölümündeki entomoloji galerimde, içinde kaybolmaktan nefret ediyorum. Şerefe ;)
Not: Yukarıdaki metin tüm okuyucular içindir ve umarım herkes istediği yere ulaşır. Neredeyse orada olanlardan "Alman kalitesinde kimya" bekliyorum.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
tBOC ve FMOC iyi bilinen amino koruma gruplarıdır, ancak daha sert koşullar söz konusu olduğunda asiller de normalde işe yarar (asile bağlı olarak daha büyük kayıplar). Ayrıca, deproteksiyon yapılması gerekiyorsa, yeniden kullanılabilirlik ve özgüllük nedeniyle havalı olabilecek enzimatik hidrolizlerine de bakabilirsiniz (1pLSD de bir ön ilaçtır, ancak deprotekte edilmesine gerek yoktur, bu yutulduktan sonra gerçekleşecektir).