Pregabalin Nasıl sentezleyebilirim

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Pregabalin Nasıl sentezleyebilirim
Herhangi bir kaynak bulamadım, bana yardımcı olabilir misiniz?

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
236
Deals
1
İlaç pazarı @rosechem kg üzerinden satıyor

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Sentez çevirisi arıyorum

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
236
Deals
1
Satın almak, gerçekten yapmaktan daha ucuzdur

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Böyle bir kaynak buldum, ancak doğru olup olmadığından emin değilim ve gerekli ölçümlere sahip değilim.

1. β-izobütil-γ-Aminobütirik asit veya Lyrica olarak da bilinen pregabalin, epilepsi, nöropatik ağrı, anksiyete bozuklukları ve fibromiyaljiyi tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır.

2. Pregabalin sentezi 4-metil-2-pentanondan başlayarak birkaç adım içerir. İşte sentez sürecine kısa bir genel bakış:

3. 4-metil-2-pentanonun 4-metilvalerofenona dönüşümü: Bu adımda 4-metil-2-pentanon, 4-metilvalerofenon elde etmek için etilmagnezyum bromür ile muamele edilir.
  4. Enamin oluşumu: 4-metilvalerofenon, bir enamin ara ürünü oluşturmak için baz varlığında siklohekzanon ile reaksiyona sokulur.
  5. Alkilasyon: Enamin ara ürünü, anahtar ara ürün olan 3-(2-bromoasetil)-4-metilvalerofenonu oluşturmak için baz varlığında bromoasetik asit ile alkillenir.
  6. Siklizasyon: Anahtar ara ürün 3-(aminometil)-5-metil-hekzanoik asit oluşturmak üzere amonyak ile siklize edilir ve daha sonra amino gruplarının korunması ve deproteksiyonunu içeren sonraki adımlarla pregabaline dönüştürülür.

7. Tam sentez reaksiyonu aşağıdaki gibi gösterilebilir:

8. Adım 1: 4-metil-2-pentanon + Etilmagnezyum bromür → 4-metilvalerofenon

9. Adım 2: 4-metilvalerofenon + Siklohekzanon + Baz → Enamin ara ürünü

10. Adım 3: Enamin ara ürünü + Bromoasetik asit + Baz → Anahtar ara ürün (3-(2-bromoasetil)-4-metilvalerofenon)

11. Adım 4: Anahtar ara ürün + Amonyak + Koruma/koruma adımları → Pregabalin

bigrob

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
Bazı malzemeler oldukça pahalıdır, buradan çok ucuza bir kg alabilirsiniz, bunu sentezlemek yerine başka yollara bakardım