Question bir tencere gaz kapalı

cnasty1988

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Yıllardır araştırma yapıyorum, bu benim 3. tepkimem ve meth'i çözücüden ayırmak için gazımı oluşturduğumda, ayırdığım botomda kahverengi bir yağ vardı ama kristalleşmesini sağlayamıyorum biri yardım edebilir mi

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Ne tür bir çözücü kullandığınızı bilmiyorum ve bu nedenle sudan daha ağır mı yoksa daha hafif mi olduğunu bilmiyorum, ancak bana öyle geliyor ki çözücünüzü gaz şişenizdeki nemle kirletmiş olma ihtimaliniz yüksek! Özellikle hidrojen sülfür gazınızı üretmek için murriatik asit ve alüminyum folyo kullanırken, çok fazla ısı da üretilir. Bu, gaz şişenizdeki asit çözeltisini hızla ısıtır ve gaz ile birlikte buhar şeklinde hortumdan yukarı çıkmasına neden olur. Bu nem çözücünüze çarptığı anda, daha önce çökeltmiş olduğunuz meth'i emer. GAZ VERIRKEN, ÖNCESINDE VEYA SONRASINDA ÇÖZÜCÜNÜZÜN DIBINDE ASLA HIÇBIR ŞEY OLMAMALIDIR!!! Solventi birkaç kahve filtresinden oluşan bir yığından geçirerek ayırma sırasında solventle birlikte kazara su damlacıklarının gelmemesini sağlamaya yardımcı olabilirsiniz. Ardından, solventinizin üstünde veya altında yüzen damlacık olmadığını doğruladıktan sonra gaz vermeye hazırsınız demektir. Hortumunuzdan nem çıkmamasını sağlamanın bir yolu da 1. Sülfürik asit ve Kayaç kullanın. Gazınızı oluşturmak için Sülfürik asit ve Kaya Tuzu kullanın, çünkü reaksiyon aşırı değildir ve çok daha az ısı üretir veya murriatik asit (hidroklorik asit) ve alüminyum folyo kullanıyorsanız geniş bir

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
959
Deals
1
Muriatik asit ve alüminyum folyo çalışmaz 😑 Al+HCL --->AlCl+2H hidrojen gazı, hidrojen klorür değil, eğer alüminyum klorür iyonunu almasaydı reaksiyon olmazdı. Yine de muhtemelen sudur

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
959
Deals
1
Çözücünüz neydi? Gazı kuruttunuz mu? Gazı ne ile yaptınız? Muhtemelen sudur çünkü gazı kurutmazsanız içinde bir miktar nem vardır ve çözücüye bağlı olarak dibe çöker. Kristalleşmesini sağlamak için çoğunu buharlaştırmanız gerekir çünkü meth suda çok çözünür.

fcx13

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Yardım Aynı sorunu ben de yaşıyorum.
Gaz vermeyi bıraktığımdan beri toz tekrar eridi. Ne yapmam gerekiyor? Şu anda soğuk aseton içinde.

Attachments

• vmHPdCUcOn.jpg
    vmHPdCUcOn.jpg
    1.1 MB · Views: 24
  • gFP5UXbmAd.jpg
    gFP5UXbmAd.jpg
    985.4 KB · Views: 30

abbalabba

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
NaCi üzerinde sülfürik asit dışında KURU hidrojen klorür gazı üretmenin en iyi ve en doğal kuru yolunun ne olduğunu merak ediyorum

Alüminyum ile amalgamasyon devam ederken cıva tuzları HCI gazı yapar mı? Peki ya NaOH + H2O ve alüminyum dozu bu işlem klorür iyonunu yeniden oluşturur mu?