Asetaldehit kullanılarak triptaminden indirgeyici aminasyon yoluyla N,n-DET?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tamam, bu sentezi deniyorum, bir kez başarısız oldum ve sanırım neyi yanlış yaptığımı biliyorum ama bunu başarıyla yapan var mı? Aslında şimdi TLC'ye erişimim var, bu yüzden neler olup bittiğini biraz daha iyi görebilmeliyim ve eğer gerçekten bir maddeye indirgeniyorsa....

Triptaminin diğer soğuk indirgeyici aminasyonlarından ne kadar farklı olabileceğini anlamıyorum.... stokiyometri her şey yolunda gidiyor... görebildiğim kadarıyla... Kesinlikle usta değilim - hatta amatör bile sayılmam!

Yaptığım her şey hakkında notlar alıyorum ve reaktiflerimin iyi olduğunu biliyorum, bu yüzden eğer bu sadece DET istemedikleri için kimsenin denemediği bir durumsa, denemeye devam edeceğim ama açıkçası birisi bunu yaptıysa, beni doğru yöne yönlendirir mi?

Geçen sefer yeterince soğuk tuttuğumdan emin değilim....

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Evet, bu kesinlikle yapılabilir.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tamamdır...

Geçen sefer yeterince soğuk tutmadığımı ve bunun yerine bir b-karbolin yan ürünü veya başka bir şey aldığımı varsayıyorum.

Bu aslında geri dönmek istediğim bir reaksiyon...

Reaksiyonu gerçekleştirdim ve bu arada hem başka bir reaksiyon üzerinde çalıştım (2,5-DMOBA üzerinde bir Henry/nitroaldol reaksiyonu) hem de tekrar denemeden önce TLC'yi nasıl çalıştıracağımı öğrendim.

Asetaldehit elde etmek biraz daha can sıkıcı ama muhtemelen formalin çözeltisiyle aşağı yukarı aynı maliyette (belki biraz daha fazla) - kaynama noktası göz önüne alındığında metanol çözeltisine eklemenin daha iyi bir fikir olduğunu çabucak anladım!

Formaldehit / indirgeyici animasyon ile tamamen aynı şekilde mi çalıştırdığınızı sorabilir miyim - yani hala asetaldehit ve ardından NaBH4 eklemelerinin birden fazla 'turunu' mu yapıyorsunuz? Sonunda bunu yapmış biriyle tanışmak güzel... eğer HERHANGİ bir ayrıntı ekleyebilirseniz, GERÇEKTEN yararlı olacaktır.

Benim için; n,n-DMT harika bir şey ve kimyayla ilgilenmeye başlamamın sebebiydi - ANCAK, tek sebep olmaktan çok uzaktı ve muhtemelen DET yapmanın bir yolunu aramanın, mimozadan çıkarılmasının kolaylığı göz önüne alındığında, DMT'den ÇOK daha fazla ilgimi çektiğini söyleyebilirim...

Yani evet, temelde kimyaya 'girmemin' tüm nedeni bu olduğu için - deneyimlerinizle ilgili HERHANGİ bir ayrıntı ekleyebilirseniz, bu bana GERÇEKTEN yardımcı olacaktır...

Yine de yapılabileceğini onayladığınız için teşekkürler - bu bilgi, DMT sentezi deneyimim ve birkaç sentezi deneyerek ve ÇOK okuyarak öğrendiklerimle birlikte arayışımda bana yardımcı olacaktır!

Aldehitler/ketonlar kullanarak triptaminin indirgeyici animasyonunu öğrendiğim için ÇOK MUTLUYUM.
Bu yolu okumadan önce Hamilton Morris'in DMT bölümüne eklediği ve adamın aslında bir tür indirgeyici animasyon yaptığı senteze bakıyordum, ancak o zamandan beri bunun işe yaramadığını ve son kristalizasyon adımını 'taklit etmek' zorunda kaldıklarını duydum.
Kullandığı tüm RASTGELE çözücüleri bile aldım (sanırım DCM'de başladı ve sonra DCE kullandı? Bir aşamada - her neyse, bir şekilde bu yöntemi takip ediyor, ancak buz banyosu kullandığını bile sanmıyorum (bu göreve başladığımdan beri bir yıl kadar izlemediğim için yanılıyor olabilirim)

Uzun yazı için özür dilerim; birinin bir yıldır yapmak istediğiniz bir şeyi onaylaması heyecan verici!

Başka bir deyişle, DMT yaparak pratik yapmama rağmen, GERÇEKTEN DET istiyorum.

Ayrıca çalışma n,n-DMT ile aynı mı?

Sadece RXN'i bitirip su banyosunda mı söndürüyorsunuz, sonra DCM ile bazikleştirip ekstrakte ediyor musunuz, sonra n-heptan ile RE-x mi yapıyorsunuz?

Yoksa DET için A/B tipi bir ekstraksiyon mu yapmanız gerekiyor?
Bu konuda herhangi bir ayrıntı harika olurdu...

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Sentez notlarını paylaşmayı düşünmüyorum ama forum buna izin vermiyor. Ne zaman göndermeye çalışsam hata veriyor. Hala ilgileniyorsanız DM atın.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
İki sorum var.... DM'nizden.

1. Daha iyi sıcaklık kontrolü ve daha az buharlaşma anlamına gelen daha az reaktif hale getirmek için ekleme hunisine eklemek üzere bir metanol / asetaldehit çözeltisi yaptınız mı?

2. Çalışmanızda, K2CO3'ün özütlemeden önce çözeltiyi bazik hale getirmek için kullanıldığını varsayıyorum? Bunu KOH veya NaOH ile kolayca değiştirebilir ve ardından MgSO4 veya hatta CaCl2 veya başka bir şey kullanarak kurutabilir misiniz? Eğer bunu sadece elinizde olduğu için kullandıysanız ve özellikle K2CO3 olması gerekmiyorsa, aynı anda birden fazla şey yapıyorsa, beni bilgilendirin çünkü NaOH veya MgSO4 kullanarak bazikleştirerek çalışmayı planlıyordum - esasen DMT için tam olarak aynı çalışma... başka bir deyişle, ikamelerim varken sahip olmadığım bir baz satın almak aptalca görünüyor...