N-MetilHidroksilaminden Metilamine

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
67
Bu yüzden bu konu vespiary'de hafifçe tartışılıyor.

Görünüşe göre nitrometana benzer şekilde metilamine indirgenip indirgenemeyeceği tartışılıyor. Görünüşe göre bu nitrometan reaksiyonunun bir parçası.

Bu konuda ne düşündüğünüzü merak ettim. Gizli kimyagerler için harika olurdu, belki de tam olarak büyük ölçekli olmayanlar, belki de ölçekte ve yasal olan ve nitrometan veya metilaminden daha az izlenen iyi bir potansiyel metilamin kaynağı olabilir.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
156
Potasyum ferrat (IV) çözeltisi aracılığıyla n-metilhidroksilaminden nitrometana ne dersiniz?

(Ayrıca metilamin sentezi önemsizdir ve zaten perakende satış mağazalarında tamamen reçetesiz satılmaktadır)

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
67
Bu ilginç, ancak aynı zamanda, en azından metilamin için bir adım ileri, iki adım geri gidiyor gibi görünüyor.

Diyelim ki bu işe yaradı, şimdi NM'yi metilamine indirgemeniz gerekiyor. İki reaksiyona karşılık *eğer* metilhidroksilamin, NM'nin indirgenmesine benzer yöntemlerle indirgenebilirse, bu tek bir reaksiyon olur.

Her şeye rağmen bu iyi bir fikir, çünkü belki birilerinin nitrostiren de yapması gerekiyordur. Aslında, gizli kimyagerler için oldukça iyi bir fikir. NM elde etmek için böyle bir reaksiyon hakkında ne bulabileceğime bakacağım

Benzer bir başlıktaki gelişmeler için vespiary'yi kontrol ederdim, ancak kapalı görünüyor.