forumun moderasyonu?

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
Son zamanlarda birkaç kişinin isimlerinde ırkçı hakaretler kullandığını gördüm, şimdi elbette dünyanın dört bir yanından birçok insanımız var, bu yüzden herkesin ülkemdeki her saldırgan kelimenin tarihini veya anlamını bilmesini beklemiyorum ama bence bu foruma kötü bir görünüm veriyor ve belki de kullanıcı adınızda belirli kelimeleri kullanmaya karşı bazı kurallarımız olabilir. idk ne düşünüyorsun?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
1,002
Deals
1
Bence 🤔🤔 bu gereksiz bir sansür ve kişisel hakların ihlali. Bir kişi kendisini istediği gibi adlandırabilmelidir. Eğer sizin cinsiyetinizi ya da cinsel kimliğinizi herhangi bir şekilde etiketleme hakkınız varsa, ben neden kızıl saçlı bir honky olamıyorum? Olmayan bir sorun için önleyici bir çözüm öneriyorsunuz. Bu benim fikrim.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
Kardeşim, ben beyaz tenliyim, kız arkadaşım ise yarı Jamacian/Suriyeli. Çocuklarım bizim ürünümüz. Bu ifade özgürlüğü saçmalığını siktir et, neo nazi olmadığın sürece insanların kendilerine ne dedikleri kimin umurunda? Koyu tenli kardeşlerim tarafından yeterince kez beyaz çocuk, honkey olarak adlandırıldım ve hatta beyaz bir N kelimesi olarak adlandırıldım, nefret olmadığı sürece sadece özgür konuşma, bu saçmalığı siktir et. O, o, onlar, siyah beyaz? Her şeyin temelinde insan değil miyiz?

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
Sanırım her şey bu forumun ne olmaya çalıştığına bağlı, yani forumlarda hakaretlerin kullanıldığını görmek yeni bir şey değil ve şaşırtıcı da değil, ancak burada kurallarımız ve hatta moderasyonumuz var, bu yüzden gerçekten bir davranış kuralından sadece bir adım uzaktayız.
Bununla birlikte, kimsenin umursadığından şüpheliyim ama forum dışarıdan daha fazla ilgi görürse bunun değişebileceğini düşünüyorum.

soprano82

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Burada o kadar uzun süredir bulunmadığım için bu tür bir şey görmedim. ancak genel olarak konuşursak, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı hayatta kendinizi çok ciddiye almamanın ve kendini küçümseyen bir mizah anlayışı geliştirmenin hayatı yarasız atlatmak için en iyi araç olduğunu gördüm. Çünkü bizler alışkanlıkların yaratıklarıyız ve mağduriyete boyun eğmek yolculuğumuzda istenmeyen kısa bir durak değil, kalıcı bir varış noktası olacaktır.

Dahası, sansürün böyle bir alanda iyi karşılanacağını sanmıyorum, insanlar hakaret etmek istedikleri için değil, prensip olarak, insanlar bunu temel insan haklarına ve konuşmaya bir tecavüz olarak algılayacak ve belki de sınırları daha da zorlamaya çalışacaktır, bu da tarif ettiğiniz durumu potansiyel olarak daha da kötüleştirecektir.

Eminim ki yöneticiler/moderatörler yüksek hacimli sipariş anlaşmazlıklarıyla yeterince ilgileniyorlardır ve bence öncelikleri de bu olmalıdır.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Irkçılık bir fikir değil, insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur!

Kendilerine belirli gruplara karşı ayrımcılık yapan bir isim verenler, bunu kişisel özgürlüklerini yaşamak istedikleri için değil, bir grubu dışlamak ve rencide etmek istedikleri için yaparlar. Gerçek budur, başka bir şey değil.

Size tekrar okula gitmenizi tavsiye ederim, anlaşılan sizin için çok uzun zaman önceydi, ya da sözlerinizin anlamını tekrar düşünmek için gerçekleri tekrar hatırlayabilirsiniz.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
1,002
Deals
1
Bu isimleri kullanan kişilerin gruptan olduğunu anlamanız gerekiyor. Kendilerini dışlamak istediklerini mi söylüyorsunuz? Belki, ama bu mantığa uymuyor gibi görünüyor. Kendimi etnik kökenimden insanların aşağılayıcı bulduğu isimlerle adlandırıyorum ve bunu yapmamın nedeni farkındalık yaratmak. Sopaların ve taşların kemiklerimi kırabileceği ama bana asla zarar veremeyeceği konusunda farkındalık yaratmak.
Geçmişi hatırlamak önemli ama ben o geçmişte değildim, siz de değildiniz. Değil
İnsanlığa karşı işlenen tüm suçlar ırkçılıktır, ancak insanlığa karşı işlenen tüm suçlar ırkçılık değildir... Çok fazla uyuşturucu kullanıyorum ama tepkinizin çoğunlukla erdem sinyali olduğuna oldukça eminim. Gerçekçi ya da duruma uygun gelmiyor. Herhangi bir içgörü veya anlamlı bir yorum sunmuyor, bu yüzden değerini anlamak benim için zor.

MarkAnderson

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Farkındalık için belirli isimleri kullanma konusundaki bakış açınız, esnekliği vurgulayarak geçerlidir. Tarihsel olayların ve bireysel deneyimlerin karmaşıklığını kabul etmek çok önemlidir. Cevabımın ardındaki amaç potansiyel hassasiyeti ele almak olsa da, geri bildiriminiz için teşekkür ederim. Irkçılık konusunda anlamlı bir diyaloğa girmek farklı bakış açılarını gerektirir ve ben yapıcı konuşmaları teşvik etmek için buradayım.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
Bu site kimya hakkında mı?

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
evet, ama bu kimya ile ilgili olduğu kadar, ilaç ticaretinin saygı duyulan ve ilaç şirketlerinin sahip olduğu kalite standartlarına sahip olduğuna güvenilen bir ticaret olarak meşrulaştırılmasıyla da ilgilidir, tüm dinlere, cinsiyetlere ve etnik kökenlere mümkün olan en iyi şekilde saygı gösteremezsek forum ciddiye alınamaz, herkesin hoş karşılandığını hissettiği kapsayıcı bir alan sağlamalıyız, ırksal hakaretler sadece saygısızlık değil, aynı zamanda taşıdıkları çok gerçek ağırlığı da göz ardı ediyor. Bu forumda ayrımcılığa izin vermeye devam edersek, bu forumun misyonunu baltalamış ve genel halk arasındaki itibarına aktif olarak zarar vermiş oluruz. bunun bir haber makalesinde nasıl görüneceğini düşünün, ırkçı bencil uyuşturucu satıcıları gibi mi yoksa sorumlu bir şekilde uyuşturucu sağlama misyonu olan bazı hippiler gibi mi görünmek istiyoruz?

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
160
Burada oldukça yeniyim, bu yüzden yanılıyorsam beni düzeltin, ancak bu büyük ölçüde sorun değil gibi görünüyor. Kullanıcılar ittifaklar ve tehditler yapmaya başladığında veya 'klanlarına' üye toplamaya çalıştıklarında veya bu şekilde örgütlendiklerinde, birileri müdahale etmeli ve bunu başka bir yere götürmelerini sağlamalıdır. Birisi kendisine kötü niyetli bir şekilde saldırgan bulabileceği bir şey demek istiyorsa, sadece kendi cehaletini yansıtıyor demektir. Kime karşı ayrımcılık yapılıyor? Hepimiz olmayı seçtiğimiz kadar anonimiz. Burada herkese aynı fırsat tanınıyor. Eğer hoşunuza gitmiyorsa onlarla iletişim kurmak zorunda değilsiniz. Eğer geçerli değilse, boş verin. Sizi gerçekten bu kadar rahatsız ediyorsa, belki de biraz daha kalın deriye ihtiyacınız vardır.

Bu bir haber makalesinde nasıl görünecek? Bu site büyük ölçüde, siyaseten doğru olsak da olmasak da, çoğu insanın anlamayacağı ya da beğenmeyeceği faaliyetlere odaklanıyor. Bu zihniyetin medya, okullar, eğlence dünyası, siyasi arenalar vb. tarafından onlarca yıldır sürdürülen kültürel yıkımın bir ürünü olduğuna inanıyorum. Kendilerini "savunamayan" insanlar için ayağa kalkma ihtiyacı. Eğer bahsettikleri "ayrıcalık" bu değilse, ne olduğunu bilmiyorum. Birinin o kadar iyi durumda olduğu fikri, "fırsatı" olmayan herkes -azınlıklar- için savaşacak zamana ve enerjiye sahip olması. "Okula geri dönmelisin" duymayı beklediğim türden bir yanıt. Ne için? Eleştirel ırk teorisi ya da LGBT duyarlılığı eğitimi için mi? Yoksa ikiyüzlülüğe ve çifte standarda tekrar maruz kalmak için mi? Kendi adıma konuşacak olursam, sanırım herkes tarafından beğenilme ya da kabul edilme ihtiyacını algılayamayacak kadar aptalım. Bu ağırlığı uzun zaman önce üzerimden attım.

Çok fazla aptal milliyetçiyle karşılaşmıyorum. Öte yandan "Neo-naziler" ve bu tür şirketler başka bir tür. Çağdaş solculuk, aşağı yukarı aynı bağnazlığa meyillidir - sadece hoşgörüsüzlük yerine, tüm yozlaşmayı ve pisliği tolere etmek ZORUNDASINIZ, yoksa "ırkçı, nazi, homofobik vb." Dünyada neyin yanlış olduğunu ve nedenini görmek için dahi olmaya gerek yok. Çoğumuzun "kanun kaçağı" olduğumuz için burada yolumuzu bulduğumuzu düşünmek istiyorum - bu ille de kötü insanlar olduğumuz anlamına gelmiyor. Bu, hayatlarımızı nasıl yaşayacağımıza başkalarının karar vermesine izin vermediğimiz anlamına geliyor. Her ne isek, kendimiz olmaktan korkmadığımız anlamına geliyor. Ben kendimi çok iyi tanıyorum ve kendi derimin içinde çok rahatım. Herkesin benden olmamı istediğini düşündüğüm şey olmaya çalıştığımda kendimden nefret ettim, perişan haldeydim. Politik doğruculuk ve organize haksız nefret iki farklı şeydir. Clint Eastwood'un oynadığı "Gran Torino" filmine bir göz atın, eğer sizin için çok sert değilse...

Özetle, "Söylediklerinize katılmayabilirim, ancak bunları söyleme hakkınız için savaşırken öleceğim."
Not: Evet, bir iş bulmam lazım. :D

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
248
Bence hepimiz iyi anlaştığımız ve medeni olduğumuz sürece kullanıcı adları konusunda endişelenmemize gerek yok. Bu kişilerin trol olduğu ortaya çıkarsa onlardan kurtulabiliriz