sentez i̇çi̇n laboratuvar kurulumu 4-mmc beginner

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
1
Merhaba, yaklaşık iki hafta boyunca 4-mmc sentezini öğrenmek ve anlamak için elimden geleni yaptım. Şimdi, laboratuvarı kurmak ve düşük ölçekte ilk sentezime hazırlanmak istiyorum. Eşya listem: güvenlik laboratuvar malzemeleri, damlama hunileri, manyetik karıştırıcı, yuvarlak tabanlı bir şişe (benim durumumda düşük ölçekte 2L), kondansatör, buchner hunisi, beherler, ph şeritleri, vakum pompası ve haznesi, ayırma hunisi ve pyrex cam. Kaçırdığım bir şey var mı? Ve belki de başlangıç için harika ipuçlarınız vardır. Şimdiden teşekkürler.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
1,037
Deals
1
Bu hafta bunu soran üçüncü kişisiniz. Bunu ormanda gazoz şişelerinde yapan insanlar var. Gerçekten neye ihtiyaç var? Hiçbirine, gerçekten. Şöyle düşünün, ayırıcı bir huni kimya ekipmanı gibi görünür ama köşesinden tutup attığınız bir galonluk kilitli poşet belirsiz bir çöp gibi görünür. 2 litrelik yuvarlak tabanlı bir şişe kimya camı gibi görünür ama 2 litrelik bir gazoz şişesi belirsiz bir çöp gibi görünür....

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
1
Oldukça ilginç bir bakış açısı. İyi günler dilerim

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
84
Deals
9
Eğer ekipmanınız varsa size şunu öneririm
50, 100, 200, 400, 800 beher
ve 1000, 2000 ml geniş tip beherler

2x kaşık-spatula

termometre :)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
1,037
Deals
1
Kesinlikle bir buchner hunisinin ince frit almasını isteyeceksiniz. Bazı cam pipetler kullanışlıdır. Vidalı cam kaplara ihtiyacınız olacak. Geri akış için bir alihn kondansatörü. Plastik kek klipslerinden kurtulun, hızlı kırılırlar, biraz ağır duvar borusu alın çünkü bir kitte gelenler vakum altında kolayca çöker, ancak kondensatör suyu için kullanabilirsiniz. Suyu pompalamak için bir akvaryum pompası (veya aspiratör) karıştırma çubukları