Question Suda Metilamin nasıl yapılır

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
25
Birisi beni metilamin Hcl Cas 593-51-1'den sıvı suda Metilamin nasıl yapılacağı konusunda eğitebilir mi?

antrax

Don't buy from me
Resident
Reaction score
55
Sadece satın alın kardeşim

View previous replies…

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
25
Ben genellikle yaparım. Ancak Çin şimdi bir yasak koydu ve görünüşe göre Çinli Üreticilerin bunu satmasına izin verilmiyor.

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
25
Görünüşe göre 2 hafta önce yasaklamışlar

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,814
Deals
1
Merhaba, 1 mol metilamin (Metilamin değil) hidroklorür alın ve minimum miktarda suda çözün.
Üzerine 1 mol NaOH sulu çözeltisini yavaşça ekleyin. [1 mol NaOH, konsantre% 50 NaOH sln hazırlamak için kullanılır]
Metilaminin çok uçucu ve zehirli olduğuna dikkat edin. [KKD ve havalandırma kullanın]

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
25
Merhaba, bana metilamin sentezini basit bir tanımla vermeniz mümkün mü ve ayrıca her bir bileşenin gram cinsinden miktarlarını söyleyebilir misiniz, bu çok yardımcı olur teşekkür ederim, ayrıca Metilamin için herhangi bir Avrupa sağlayıcısı biliyor musunuz?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
968
Deals
1
2 kısım formaldehit + 1 kısım amonyum klorür. İnsanların bunu çeşitli şekillerde reaksiyona soktuğunu gördüm. Ben vakum altında 4 saat boyunca geri akıtıyorum, ardından di ve tri metilamonyum klorüre kıyasla en yüksek monometilamonyum klorür oranını elde etmek için vakum altında damıtıyorum. Daha sonra reaksiyona girmemiş amonyum klorürü, metilasyonu daha iyi çözen butil veya etil veya metil alkol ile temizlersiniz. Yani, reflü yaparsınız, sıcak filtre edersiniz. Katılar atılır, sonra tekrar yaparsınız. En fazla 4 kez, sonra di ve tri'yi çözen kloroform ile durulayın.

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
25
Methylamine 40% Aqueous için herhangi bir Avrupalı satıcı biliyor musunuz?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,814
Deals
1
Reaktifler ve Ekipmanlar bölümüne bakın ve arama yapın.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
968
Deals
1
Sadece hcl'yi metilamin bazına nasıl deproyonize edeceğine bakan insanlara şunu belirtmek istedim, eğer öncülünüz bir tuz ise (hcl, sülfat, karbonat, fosfat vb.) Bunu in-vitro olarak yapabilir ve kendinizi çok fazla çaba harcamaktan kurtarabilirsiniz. Sadece hcl miktarının 2 katını (mol olarak) ekleyin ve tüm karışımın ph'ını ayarlayın.

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
25
Ne demek istediğinizi açıklayabilir misiniz lütfen? Bunu benimle birlikte gözden geçirebilirseniz bana gerçekten yardımcı olursunuz.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
968
Deals
1
Bunu neden hiç görmediğimi merak ediyorum. Her neyse. Metilamin HCL, metilamonyum klorür olarak da bilinir. Bir molüne bakalım;
CH³NH²HCL olması gerekir ve Metilamin CH³NH²'dir
CH³ bir metil grubu, metan
NH² AN amin, amino grubu
HCL hidrojen klorür, bir asit
Mol. Ağırlıkça CH³NH²; 31.058g/mol
Mol.ağırlıkça CH³NH²HCL; 67,52g/mol
67.52g-31.058g=36.452g
HCL mol.ağırlıkça? 36,452 g/mol.
Eğer bir mol metilamin alır ve bir mol HCL eklerseniz, bir mol metilamin hcl elde edersiniz. Metilamin hcl!
Şimdi bunu nötralize edelim. Bir mol NaOH'un (sodyum hidroksit) bir mol hidrojen klorürü nötralize ettiğini biliyor muydunuz? Bu doğru. Bu konudaki en güzel şey, HCL ve NaOH'un birbirleri için üretilmiş olmasıdır. Na+, Cl-'yi bağlar ve bu (NaCl) tuzudur. H+, OH-'yi alır ve (H²O) su yapar. 2 yakıcı zehirli üründen 2 iyi huylu ürün.
Tüm HCl'ler için aynı şey geçerlidir, öncülünüz her ne ise (bu bir HCL'dir) onu baz molekülüne nötralize etmek için bir mol NaOH'a ihtiyacınız vardır
Yani öncü maddenin molünü ve metilamin HCL'nin molünü eklersiniz ve şu kadar mol kül suyu eklersiniz ve hepsi bu kadar. Elbette reaksiyon kabına hemen gelmeniz gerekir çünkü metilamin bir gazdır