Question Ekipman ve cam eşya kontrolü 4mmc

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
4mmc sentezi için her şeye sahip miyim? "Madre" sentezini takip edeceğim

Ve ayrıca sentezler arasında bana yardım edebilecek birine ihtiyacım var, böylece karıştırmam
Lütfen yardım edebilecek biri var mı?
4LvREcu8b2

1nIzFqBuXD

T8BkEFPgw6

7DSekWjKnb

Eşyaların yarısı teslim edildi

Attachments

• 0Ax1TtJbLK.jpg
    0Ax1TtJbLK.jpg
    789.8 KB · Views: 42
  • gB897zjMIw.jpg
    gB897zjMIw.jpg
    618.2 KB · Views: 37

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
71
Deals
8
Hey :) Doğrudan bromlu ürün 2b4m'ye gitmenizi önermek isterim (biraz daha kolay bir yol), bunu Çin'den veya yerel satıcıdan satın alabilirsiniz.
Egzozunuz var mı? Bu çok önemli. Uğraşacağınız şey brom, eğer hazırlıklı olmazsanız zarar görürsünüz
3m maskeniz varsa lütfen ABKFG (ya da buna benzer bir isim) filtreleri alın, bunlar amonyak ve asitler içindir.
Cam eşyalarla başlamak istiyorsanız, kelepçelere ve bazı çubuklara da ihtiyacınız var, yedek beherler (sık sık kırılırlar). Yuvarlak tabanlı şişe + yedek şişe (tercihen çok boyunlu, gerekirse termometre ve kondansatör takmak için).
Bearker + termometre yedek parça olarak bulundurmak her zaman daha iyidir :)
50ml, 250, 400-500 ml, 1000 ml iyi bir settir.
Asitleri ölçmek için 50ml (100g 4bk partiler seçerseniz)
Eğer bu şekilde karar verirseniz MA %40 aq için 250
Çözücü için 400-500 ve finalde buzdolabında 1000 adet olacak
Bu benim yolumdu.

Aksi takdirde huni ayırıcı katmanları ayırmak için yardımcı olur, geri kalanı şişede veya yuvarlak tabanlı şişede yapılabilir ve ihtiyaç hissettiğinizde koleksiyona yavaşça daha fazla cam ekleyebilirsiniz. Genel olarak cam olmadan 4mmc yapabilirsiniz. Egzoza odaklanın, PP havalandırmadan yapılmış 50 Euro'luk bir iş görecektir, sadece PP malzemesinin dayanıklı olduğundan emin olun (en azından PP)

Ancak neden bu yolu seçtiniz? Demek istediğim, neden 4MP'yi brominlemek istiyorsunuz? Aşağıda söylediğim gibi hazır kullanırsanız ilk sefer için daha kolay olacaktır. O zaman daha az çabaya ihtiyacınız olacak, bazıları olursa daha "cezalandırıcı hatalar" olacaktır.
İhtiyacınız olan tek şey 4 bk'yi (2b4m) polar olmayan çözücüde çözmektir, toulen, etil asetat gibi, satın almanın basit yoluna bağlı olarak, diğer adım MA 40%'ı buna dökmektir, eğer ısıtılmış karıştırıcınız varsa aynı gün yapılabilir, değilse - günde birkaç kez ve 24-48 saat sonra sallayabilirsiniz (örneğin toulen seçerseniz - ama yapışkan ve kişisel olarak sevmiyorum). Daha sonra başarılı bir şekilde asitlendirmek için huni ayırıcı kullanırsınız. Dondurucunuzun hangi sıcaklıkları sağladığını kontrol etmek için termometre de almalısınız, asetonu orada ve asitleştirmeden sonra 4mmc'de saklamanız gerekecektir. :)

Last edited:

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Tüm bunları ne zaman alacağım konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
71
Deals
8
Bilgim sınırlı, ancak toulene konusunda size yardımcı olabileceğime inanıyorum :) her zaman başarılı bir şekilde temiz ürün elde ediyorum
Toptech-coco 4bk (2b4m) satıcısını tavsiye ederim, reaktiflerde listesi var

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
71
Deals
8
Ama aynı şeyi yapmaya çalıştığıma inanıyorum, kendimi brominasyon sentezi konusunda donatmak için, uzmanlarla iletişime geçtikten sonra bazı sorularım vardı çünkü farklı bir başlangıç yaptık, ama önce gerçekleştirmek için bir yere, egzoz fanına da ihtiyacınız var.
ve eğer gerçekten gerekli olduğuna inanmıyorsanız, ma %40 aq satın alın ve ne olacağını görmek için açın :)

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Evet, bir jenerik egzoz fanım var, bunu evimde gerçekleştireceğim, odamın arkasında bir alan var, bu tamamen 4 taraftan duvarla dolu ama çatıda 1,5 fit uzunluğunda boş alan var ( bu oraya monte edilmiş) egzoz fanımı oraya takacağım

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
71
Deals
8
Evet, özel olarak konuşabiliriz
Kesinlikle sızdırmaz hale getirmeniz gerekir, bahçe folyosundan basit bir konstrüksiyon yapabilir veya bir kenevir yetiştirme çadırı satın alabilirsiniz, sızdırmaz olmalıdır, bu dumanlardan kaçamazsınız. 2x2 alan için 530 m3h havalandırma kullanıyorum ve bazen kaçabiliyorlar - örneğin şişeye döküldüğünde MA40% 200ml, ancak şişenin hemen üzerindeki havalandırma kanallarının doğru şekilde yerleştirilmesi işini yapacaktır.

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
71
Deals
8
İşini yapacaktır. btw clearnet için bağlantıları yapıştırdığınızda, bağlantının 1. aşamasını https://www.amazon.in/Almonard-Heavy-Single-Phase-Exhaust/dp/B06W5GWSMW gibi kopyalayabilirsiniz.
bağlantının geri kalanı izleme vb. şeylerdir, geri kalanını görebilecekleri şekilde yapıştırmamak iyidir ve çok daha fazlası :)
bunu otomatik olarak yapacak bazı eklentileri tarayıcıya yükleyebilirsiniz
Havalandırmanın iyi olup olmadığını görmenin en iyi yolunun, alanınızın dışında kokunun çoğuna sahip olan bir MA% 40 kullandıktan sonra dışarıda herhangi bir koku fark etmemeniz olduğuna inanıyorum. :)

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
O kadar kötü mü? Koku mu? Umarım komşularım rahatsız olmaz çünkü böyle duvardan duvara _|_ paylaşıyoruz ve aile üyelerinden biri çatıda uyuyor, kokuyu durdurmanın veya daha az etkili hale getirmenin bir yolu var mı?

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
71
Deals
8
Evet, bu çok kötü. Basınçlı havalandırma satın alırsanız ve hortumunu suyla dolu kovaya koyarsanız, daha sonra suyun içinde karbon filtreli başka bir havalandırma kokuyu filtreleyecektir. Buna iki aşamalı havalandırma denir.

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Link ya da benzeri bir şey paylaşabilir misiniz? Pahalı bir şey mi?

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Kokuyu gidermek için oda spreyi ya da onun gibi bir şey kullanabilir miyim? Ya da kokuyu gidermek için ucuz bir şey?

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
71
Deals
8
Pahalı değil ama kendiniz inşa etmeniz gerekiyor:
1. aşama, dumanı reaksiyon şişesinden dışarı çıkaracak basınç menfezidir
2. Daha sonra dumanlar su tankına taşınır
3. Su tankının üzerinde karbon eğici vardır.
4. Bunun dışında dışarıya havalandırılan normal havalandırma.

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Çok fazla iş gibi görünüyor ve yine de buna biraz para yatırmam gerekiyor, şu anda yok, çok küçük bir parti için gidiyorum, kimyasal koku hala çok kötü olur mu?

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
HBr veya Br2 için basınç dengeleyici bir damlatma hunisine ihtiyacınız var