Question LSD'nin kötü zihinsel/fiziksel yan etkileri var mıdır?

Grandthumb123

Don't buy from me
Resident
Reaction score
38
LSD ile bağımlılıklarından kurtulan ya da depresyonlarını iyileştiren insanlar hakkında hep bir şeyler okurdum. Bu bana uyuşturucunun tamamen iyi olduğunu düşündürdü ama LSD kullanan birinden duymak ve bana nasıl bir şey olduğunu ve ne hissettiklerini anlatmasını istiyorum.

drZarah

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Başlıktaki sorunuzu yanıtlayacak olursak, bildiğimiz kadarıyla, sistematik incelemeler ve meta-analizler LSD'nin insan sağlığına zarar vermediğini göstermektedir. Bunun tersine işaret eden çalışmalar genellikle kötü detaylandırılmış deneysel tasarımlara sahiptir (ve genellikle bu çalışmalarda yer alan araştırmacılar önyargılarını doğrulama eğilimindedir). Öte yandan ikinci sorunun tek gerçek yanıtı, her bir kişinin kendine özgü deneyimleriyle ilgilidir.

LurkingInSight

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Psychedelics'in çok çeşitli etkileri vardır, başka bir kişinin deneyimiyle mükemmel bir şekilde eşleşmeyeceksiniz. Bir süre bu web sitesine bakmanızı tavsiye ederim:

Bağımlılıktan kurtulma açısından bunu doğrulayabilirim, 3 saat boyunca nikotin istemiyorum, bu oldukça özgürleştirici. Benden daha iradeli insanların bu duyguyu taşıdıklarını ve asla bırakmadıklarını hayal ediyorum.
Depresyonu tedavi etmek, benim görüşüme göre depresyon olumsuz düşünme rutinine saplanıp kalmaktır ve psychedelics sizi bu zihniyetten çıkarır ve bir süreliğine çılgınca bir şeyin içine atar ve sonrasında hala aynı sizsiniz, aynı sorunlar ve hatta belki aynı duygular ama farklı bir zihniyetin, duyguların ve her şeye bakış açısının anısına sahip olursunuz ve bu düşünce şeklinizi değiştirir çünkü farklı düşündüğünüzü ve bunun çok gerçek olduğunu inkar edemezsiniz.
LSD ve psychedelics'in gerçek terapötik faydası budur. Olayları yeni bir şekilde görmenizi sağlarlar. Akıl hastalığı, istismar ve travma, çok olumsuz çocukluk deneyimleri veya dersleri gibi çok güçlü bir şeyiniz varsa, hayattaki kararlarınızı yönlendiren ve sonuçta başarısız ve mutsuz bir hayata yol açan; o zaman olayları farklı görmenizi sağlayan bir şeye sahip olmak, belki doğru veya kalıcı değil, sadece bir süreliğine farklı, insanları kendi kendine düşünme ve nihayetinde iyileştirme yolculuğuna çıkarır.
Kendimizi en kötü biz eleştiririz ve bunda da en kötüsü biziz.
Kendi deneyimlerim açısından.
Duyusal girdilerim hakkında hissettiklerim değişti, hangi yiyecekleri sevdiğim değişti, doğal yiyecekler tercih edilen bir seçenek haline geldi, ancak doğru yapılırsa veya çok fazla şeker / yağ ile üretilmiş yiyecekler güzel olabilir. Bu dünyada insan yapımı olan ve şeylerin nasıl görünmesi gerektiğine dair doğal kuralları yansıtmayan görseller (bununla ne demek istediğimden tam olarak emin değilim, ancak çoğunlukla bir insanın bir şey yaptığı açıktır ve bunun açıklığı doğanın güzelliği ile karşılaştırıldığında sönük kalır). Her şey harika hissettiriyordu, sesler daha uzaktaymış gibi geliyordu ama onları daha net duyabiliyordum. Duyular diğer duyularla aynı hizada, yani kendi tarzlarında aynı hissediyorlar. Sinestezi değil, hareketin duyduğunuz seslerle nasıl bağlantılı olduğunu daha çok dans ederek düşünün.
Zamanı gerçekten takip etmek imkansız hale geldi, duyularınız mahvoldu, eğer çok fazla alırsanız takip edemezsiniz, eğer düşünceler üzerindeki kontrolünüzü kaybedecek kadar almadıysanız o zaman ne kadar zaman geçtiğini hesaplayabilirsiniz, bu daha zor olacaktır.
Tekrarlayan düşünceler, bu tekrar tekrar gelen düşüncelerdir. Her seferinde coşkulu hissettiren, kendinizle ilgili derinlemesine kişisel, kendini yansıtan ve dönüştürücü bir farkındalık yaşıyorsanız bu harika olabilir, hayatınızdaki korkunç bir şey hakkında travmatik bir düşünceye sahipseniz ve uzun süre döngüde takılıp kaldıysanız bu cehennem olabilir. (Bununla birlikte, bazı insanlar olumsuz duygulara neden olan şeyler hakkında daha iyi hissettiklerini bildirmektedir)
Vücudumun her yerinde kasılmalar oldu, harika hissettirdiler.

Halüsinasyon veya sanrılar içeren bir akıl hastalığınız varsa bunları almanızı tavsiye etmem. Durumunuzu daha da kötüleştirir, yeni şeyleri tetikleyebilir ve sıklıklarını artırabilir. Ailenizde akıl hastalığı geçmişi varsa ve sizde de olabileceğini düşünüyorsanız, bunu yapmayın.
Bununla birlikte, psychedelics aynı zamanda kendimle ilgili en büyük sorunumu görmeme yardımcı oldu ve bu, sanrısal düşünceler ve hatta onlara sahip olduğumu bilmemle ilgiliydi.

Benim dürüst görüşüme göre LSD ve diğer psychedelics'leri almaktan gerçekten fayda görecek tek kişi çok uyumsuz insanlardır. Küçük yaştan itibaren şiddete maruz kalan çocuklar, tecavüze uğrayan kadınlar, kendi düşüncelerine katlanamadıkları için bilinçlerini kimyasallara boğan insanlar, tüm bu insanların normal hayattan bir an olsun uzaklaşmaya, hiç düşünmedikleri başka şeyleri düşünmeye ihtiyaçları var.
Doğru miktarda travma geçirmiş normal, düzenli insanlar bunlara ihtiyaç duymazlar, çünkü hayatlarında onları dünya hakkındaki düşüncelerini dürüst bir şekilde yeniden değerlendirmeye zorlayan birçok deneyim yaşamış olacaklardır. Bu dünyada izlediğiniz yolun işlevsel olup olmadığını bileceksiniz çünkü başarısızlıklarınızı sürekli olarak iyileştiriyor olacaksınız, daha kötüye gitmiyor olacaksınız.
İyi uyum sağlamış bir kişiyseniz, onlardan hala olumlu zihinsel değişiklikler elde edebilirsiniz, ancak onlara ihtiyacınız var mı, yoksa yeni düşünce biçimlerine doğal olarak açık olduğunuz için hayat size aynı dersi daha az yoğun bir şekilde verebilir miydi?

Spam duvarım için özür dilerim, ben, psychedelics'i dünyaya dayatan tüm evanjelik benzeri uzun saçlı hippiler gibi deneyimlerimiz hakkında çok konuşabilirim ve çok fazla şey öğrenemezsiniz, ama gerçekten faydaları olduğunu düşünüyorum, mucize bir ilaç değil, ama bazı şeyler için şu anda cephaneliğimizdeki diğer araçlardan daha iyi.