Gama-aminobütirik asitten DMT

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Her zaman DMT yapmak istemiştim ancak bunu OTC kimyasallarından yapamadım ve bulduğum tüm sentezler NaBH4 veya diğer türevlerine ihtiyaç duyuyordu. Sonra aklıma Fischer Indole sentezi geldi, ancak burada herhangi bir tarif bulamadım veya bulduklarım 4-klorobütanal ile başlıyordu ki buna da erişimim yoktu. Bu yüzden bitkiler için köklendirme hormonu olarak kullanılan gama-aminobütirik asitten bu sentezi buldum.

PkjRaUMhf3

Bu tarif hiç akla yatkın mı? Değilse, OTC kimyasalları ile yapılabilecek şekilde değiştirmenin bir yolu var mı veya OTC kimyasallarından yapılabilecek 4-(N,N-dimetilamino) bütanal dietil asetal için bilinen bir tarif var mı?

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25

Merhaba

İkinci adımda ester trimetoksimetan ile reaksiyona giremez, girse bile zincire bir karbon eklenir ve zincir 5 karbonlu olur.

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
Böyle bir yöntem tasarladım, başarılı olabilir ama uygun maliyetli değil

NWjdrysNOq

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Bende LiAlH4, PCC veya TsCl yok. OTC dostu bir tarif bulmak için çok çalışıyorum ama sanırım amfetaminlerin aksine OTC kimyasallarından DMT yapmak imkansız.

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
Evet, indol bazlı bileşikler pahalıdır ve geleneksel yöntemlerle bile sentezlenmesi zordur.

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Ayrıca amatör bir laboratuvarda THF kullanmadan 4-kloro-1-butanol yapmanın bir yolu olmadığını varsayıyorum.

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
En uygun yol, THF'den 4-kloro-1-butanol sentezidir. Vakum pompanız olmasa bile kolayca bir tane yapabilirsiniz.
Neredeyse %50-55 konsantrasyonda yapabilirsiniz.

summer_*****

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
29
5b9sFOdTBq
XzsI7r2h5R
JQ2Yxv7aKh
L5JTDuXGVl
2vOoWGlrX4

Çift bağa HCl eklenmesi garip, bunun için bir referans buldum(burada), ancak sanırım anti-Markovnikov ürünü yapacak daha iyi bilinen bir ekleme olduğu için HBr ve bir peroksit ile değiştirilebilir.

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
Merhaba, ikinci adımda dediğiniz gibi anti-Markonioff reaksiyonu olarak hcl eklenemez, anti-Markonioff reaksiyonunun devam etmesi gerekir. Son basamakta ise karbon 3 Oksijen tarafından korunduğu için böyle bir reaksiyon gerçekleşmez. Trimetoksi metan asidik koşullar altında reaksiyona girebilir ancak bazik koşullar altında reaksiyona giremez.

View previous replies…

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
Doğru, az önce Bodroux-Chichibabin'i gördüm Ayrıca, 2. adımda molekül içi reaksiyon da gerçekleşir.

summer_*****

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
29
Bu makale ayrıca, HCl'nin anti-markovnikov ilavesinin, erimiş N,N-dimetil allilamonyun klorüre köpürtülerek yapılması halinde mümkün olduğunu belirtmektedir

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
Yüksek sıcaklıkta, reaksiyonun radikal olarak ilerlemesi muhtemeldir. Bu reaksiyonların ev laboratuvarlarında gerçekleştirilmesi zordur, bunlar esas olarak endüstriyel yöntemlerdir.

Opal

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu başlıktaki herkes deli mi? Alüminyum amalgamlar, HCl gazı, Grignardlar, fenilhidrazin ve benzerleriyle uğraşıp sonra da NaBH4'ün söz konusu olamayacağını söyleyemezsiniz. Triptamin istiyorsanız, triptamin üzerinde NaBH4 veya başka bir şeyle indirgeyici aminasyon yaparsınız veya indol ve oksalil klorür ile Shulgin yolunu kullanırsınız - bunu değil. Bu sadece delilik ve hiçbirinizin bu işi en fazla birkaç aydan fazla süredir yapmadığını gösteriyor.

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
16
Ya da bitkilerden elde edip bu işi bitirebilirsiniz.
Hepsi reçetesiz...