Question DPD'nin paket makinesini anonim satın alımlar için kullanabilir miyim

Koras

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bazı satıcıların DPD aracılığıyla teslimat yaptığını gördüm ve bu hizmeti kullanma deneyiminiz varsa, şehrimdeki DPD makinesine gönderilip gönderilemeyeceğini ve güvenli olup olmadığını merak ediyordum.

Ve tüm güvenlik önlemlerini kullanırsam bir şekilde bana kadar takip edilebilir mi?

leefork340

Don't buy from me
Member
Reaction score
4
Bu makinelere aşina değilim, ancak fotoğraflı kimlik gerektiriyorlarsa kaçınırdım, genellikle teslim alma / sevkiyat için herhangi bir posta makinesinde kameralar ve herhangi bir gönderinin kaydı da olacaktır, bu nedenle yüzünüzü gizleyin ve isim veya kimlik gerektiriyorsa sahte olanları almanız gerekecektir.

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
42
Deals
12
Bu makinenin önüne açık yüzle gelmek aptal değilseniz iyi bir seçenektir. Bakın, kaç tane kamera var.

marekzmarek

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
42
Deals
14
Hiç önemli değil. Yüz kimliği ile kolayca hile yapabilirsiniz. DPD makinesi anonim değil. Online ödeme gerektirir. Hepsi bu kadar.✌️

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
42
Deals
12
Ödeme hiç sorun değil!!! Bunu online ödemeler için kullanabilirsiniz.

Yüz tanıma daha büyük bir sorun.

View previous replies…

leefork340

Don't buy from me
Member
Reaction score
4
Bu makinelerin üzerinde yüz tarayıcıları olacağını sanmıyorum, yani gerçekçi olarak yüzünüzü gizleyemez misiniz? ama belki bir çeşit yüz tarama doğrulaması vardır.

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
42
Deals
12
bugün böyle bir yüz tanıma kamerasının piyasa fiyatı nedir? her makineye kurmak hala çok mu pahalı?

leefork340

Don't buy from me
Member
Reaction score
4
Muhtemelen hayır, birçok uygulama bir kimlik girdiğinizde yüz doğrulamasına sahiptir, oldukça düşük dereceli bilgi işlem gücüyle oldukça kolay bir şekilde bir kasaya kurulabilir, genellikle görüntüleri gerçek cihaz yerine bulutta işlerler ve gelecekte yapay zekanın nasıl çalıştığını değiştireceğini ve kandırmayı zorlaştıracağını hayal ediyorum.

leefork340

Don't buy from me
Member
Reaction score
4
Belki de o kutulardan birini bulup herhangi bir güvenlik açığı olup olmadığına bakmalıyım.

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
42
Deals
12
Farklı ülkelerdeki DPD makineleri de farklıdır.
Burada yüz tanıma özelliğine sahip bir ön kamerası ve 2-3 yan kamerası olan bir makinemiz var.
Kış aylarında sorun yok: yüzümü nasıl "ayarlayacağımı" biliyorum. Ancak yaz aylarında bu daha zor.

magnesium_sulphate

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
21
Çoğu satıcı, posta kutusu veya bu DPD veya başka bir kuryenin posta istasyonu adresi verirseniz herhangi bir geri ödeme veya yeniden gönderim sunmaz. Bu kuryelerin gümrükleri de ne olduğunu bildikleri için bu tür paketleri ele alırken daha dikkatli olma eğilimindedir.
Ayrıca, adamın büyük mephedrone çantasını almaya gittiği ve iki büyük sivil giyimli memur tarafından kibarca elinden tutulduğu IRL vakalarını da biliyorum.