Question bitcoin atms?

smuser86

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Merhaba. Bitcoin satın almayı teklif eden ATM makinelerinden birine rastladım ve hesabıma para eklemek için çevrimiçi platformlardan biri tarafından bana verilen bir QR kodunu tarayabileceğimi düşündüm. Sorun şu ki, bu aptal şey vergi numaranızı istiyor, bu yüzden coinleri satın alırken bunu belirtirsem, bu temelde 'hey polisler, biraz uyuşturucu alacağım, işte bitcoin cüzdan kimliğim ve ev adresim de dahil olmak üzere tüm kişisel bilgilerim, her ihtimale karşı bir fincan kahve içmeye gelmek istersiniz' demek olacak. Hatta vergi numaranızı yanlış girerseniz işlemin gerçekleşmesinde gecikme yaşanabileceğini belirtiyorlar, yani rastgele rakamlar yazarsanız işlemin gerçekleşmeyeceğini varsayıyorum (Bu konuda yanılıyor muyum?)

Öte yandan, bu bitcoin cüzdanlarının bireysel olduğunu, benden başka kimsenin kullanmayacağını, dolayısıyla yasadışı sayılabilecek başka işlemlerle bağlantılı olmadıklarını düşündüm. Sizce yine de denemeye değer mi?

Her neyse, sizce çok fazla dikkat çekmeden bu tür amaçlar için biraz bitcoin satın almanın en iyi yolu ne olabilir? Bunun çok daha kolay olacağını düşünmüştüm, ancak görünüşe göre tüm kişisel bilgilerinizi federallere vermeden "anonim" bir para birimi satın almak istediğinizde işler karmaşıklaşıyor. Kendi cüzdanımı kaydettirmeli ve ardından bazı P2P tüccarları aramalı ve ardından platforma işlem yapmak için kişisel cüzdanımı mı kullanmalıyım? Arada bir H almayı seven Joe adlı ortalama bir uyuşturucu kullanıcısının bu tür sıkıntılarla kendini rahatsız etmeyeceğini varsayıyorum. İnsanlar sadece coinbase'de bir yere bir cüzdan kaydedip kredi kartlarıyla bitcoin satın alıyorlar mı?

Aptalca bir soruysa özür dilerim, bu konuda çok yeniyim ve tüm bunların nasıl işlediğini gerçekten anlamıyorum.