Question Kimya öğrenmenin en iyi yolu.

justonr

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Merhaba, çeşitli sentezler yapmak için gerekli kimyayı öğrenmenin en iyi yolunun ne olduğunu ve kimyayı pratik düzeyde öğrenmek için hangi ekipmana ihtiyaç duyulduğunu merak ediyordum, matematik araştırması yerine yeni bir hobi arıyorum. Çok teşekkürler Ron

justonr

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Organik kimya hakkında düşünmek. Çok teşekkürler Ron

maloo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Total Synthesis 2'yi elinize alın. Eğer her şeyde yeniyseniz, ilk bölümden sonra jargon ve tempo ile kaybolmanız gerekir. Anlamadığınız ve daha önce hiç duymadığınız yeni bir kelime veya kavram gördüğünüzde. Araştırın, hakkında okuyun. Ekipman isimlerinin ne olduğu ve işlevlerinin ne olduğu. Farklı yöntemler, örneğin A/B ayıklama nasıl yapılır. Ne elde etmeye çalışıyorsunuz? Bu yöntem bunu nasıl başarıyor. Bu, bir şeyleri anlamaya başlamak için iyi bir başlangıçtır. Sonra belki denemek istediğiniz bir synth seçin. Hakkında okuyun. Bilmediğiniz her şeyi araştırın (tekrar). Bunu deneyen insanlar hakkındaki konuları okuyun. Tepkileri gösteren bir video izleyin. Sonra belki bir deneyin.

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
12
Aşağıdaki gibi ilkeleri öğrenin: Elektronegatiflik, fonksiyonel gruplar ve elektronegatiflikleri, termodinamik, stokiyometri, elektron düzenlemeleri ve bunun element sınıflarını nasıl oluşturduğu, farklı bağ türleri (iyonik, metal, kovalent), denge reaksiyonları, oksidasyon durumları, karbon bileşikleri (nasıl çizildikleri ve isimlendirme)

Bu listeyi daha da uzatabilirim, kimyada öğrenilecek çok fazla küçük konu var en iyi tavsiye bir lise kitabı almaktır veya benim okuduğum kitap "Franicis A. Carey/Robert M. Guiliano tarafından yazılan Organik Kimya" idi.

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
63
0'dan 0+1'e geçiş

Kimya geçmişim hiç yok. Sadece bir gün Zyrtec almak için kart okutulmasına sinirlendim. Bunun nedeni elbette insanların meth yapmak için efedrin kullanmasıydı.(Bu arada, işte nasıl yapılacağı) O gün bu beni gerçekten çok kızdırdı. Hiç tanımadığım biri meth yapıyor diye ben neden rahatsız olayım ki? Bu azınlık raporu saçmalığı, siktir et, suçluluğu kanıtlanana kadar masumdur orospu çocuğu. Düşünürseniz, bunun KYC'den farkı yok, böylece hükümet BTC'nizi nasıl harcadığınızı takip edebilir........... oh bekle, neden bahsediyordum?

Her neyse, eve dönerken "Biraz Meth yapacağım" diye düşündüm. Bunu yapmayı daha önce hiç düşünmemiştim ama bu fikri aklıma soktular.

O zamandan beri benim için havalı bir gizli hobiye dönüştü (bir işe dönüştürmeye çalışmıyorum). Birden fazla kaynağa baktım ve bilgi orada, bir günde nasıl çalkalanıp pişirileceğini öğrendim (Tek tencere)... ateş yakmadan! Ancak, BBGate beni kaldırımdan inecek kadar güvende hissettiren tek yer. Bu forumda bilgi açısından istediğiniz kadar sığ ya da derinleşebilirsiniz.

İhtiyacınız olan her şey burada!

İhtiyacınız olan tarifleri, ekipmanları ve reaktifleri yayınlıyorlar. Sonra da adım adım nasıl yapıldığını göstermek için bir video hazırlıyorlar. Eğer sorularınız olursa birileri size cevap verecektir ve bu cevaplara güvenebilirsiniz çünkü cevaplar bir grup uzman tarafından onaylanmıştır (her ne kadar çoğu zaman 'doğru' cevap konusunda hemfikir olmasalar da).

Reaktifleriniz ya da ekipmanınız yok mu? Size bunları nasıl yapacağınızı gösterirler ya da isterseniz satın alırsınız.

BBGate'in sağlamadığı tek şey inisiyatif ve sebattır. Ancak, cesaret bulacaksınız!

Bu basit tariflerle başlayın ve bilmediklerinizi sorun. Ancak, önce forumda arama yapmayı deneyin, çünkü bir sorum varsa, muhtemelen başka birinin zaten sormuş olduğunu gördüm.

Kai

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
22
İnternetten öğrenebilirsiniz, cam kavanozlarda dumanlı nitrik astin ile çalışıyorum ve hiçbir bok bilmiyorum lmao, basit kimya bilimini öğrenmek istiyorsanız stict ppe tho'yu takip edin çılgınlık forumları bunun için çok yararlı

justonr

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Ayrıca dnp'ye ihtiyacı olan varsa elimde 50 kg kadar yedek var.