Etil asetat içinde 4mmc sentezleri

The Villain

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Herkese merhaba.
Etil asetat çözücüsü kullanılarak 4mmc sentezinin hangi sıcaklıkta ve ne kadar sürdüğünü bilen var mı?

Toluen veya benzen ile aynı mıdır?
3 saat ve 60 derece sıcaklıkta mı?

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
55
video diyor ki:
- ısıtma yok
- 20 dakika reaksiyon süresi
- renk değişiklikleri çok görünür

Benim deneyimim:
- 40'ta kal
- 30 dakika reaksiyon süresi
- Renk değişimleri hafiftir, ancak bir noktada kahverengiye dönecektir (koyu sarı olduğunda, sadece daha fazla bekleyin).

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
16
trietilamin kullanmadan bu zaman dilimi mümkün mü?
Sadece 2b4m, metilamin ve etil asetat mı?
anladığım kadarıyla, etil asetat reaksiyonu DCM'den çok daha hızlı hale getiriyor, yanlışsam düzeltin.

View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
55
Evet. Trietilamin olmadan.

Ancak hızına rağmen, bu düzenli olarak kullandığım bir yol değil.

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
16
Düşük verim nedeniyle mi tercih etmiyorsunuz?
ayrıca EA kullanan birinin beklemesi gereken ortalama verim nedir?
ayrıca EA kullanırken asitlendirme prosedürü DCM kullanımı ile aynı mı?

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
55
Verim yüzdesi oyunu umurumda değil çünkü hepsi marj konuşması. Aşağıda açıklayacağım.

Sorunuza gelince: doğru yapıldığında ~%55 mümkündür.
Asitleştirme süreci aşağı yukarı aynıdır.
Videoya (ve konuya) ve Yeni konuya göz atın

Verimden çok, başarısızlıkları önemsiyorum. Ve etilasetatta (DCM'den bile daha fazla), işi berbat etme riski daha yüksektir. Reaksiyon çözücünüz olarak etilasetat kullanırken, asitleştirme karanlık bir karmaşaya ve/veya çökelti olmamasına (+ dolu bir çöp kutusu) neden olabilir. Verim açısından bu 0'dır.

Sadece %30 verim veren, ancak daha sağlam olan diğer herhangi bir yöntem açık bir kazanandır.

Bununla birlikte, reaksiyon çözücüsü olarak DCM kullanıldığında, asitleştirme için asetonun yerine etilasetat hayat kurtarıcıdır, bu da ürününüzde parlak renkli boya olasılığını neredeyse sıfıra indirir.
Ancak bunu yapmanın bir bedeli vardır: (profesyonel kurutma ekipmanınız yoksa) ürününüzü zamanında ve doğru bir şekilde kurutmak daha zordur, kristalleşmeden önce çıkarılması gereken renkli kabuklara neden olur (veya sadece ezin, ancak bunları kesmek daha iyidir (içi güzel beyaz, ancak nemli tozdur).

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
75
Deals
9
EA'nın en kolay çözücü olduğunu, kelimenin tam anlamıyla her zaman temiz bir iş olduğunu hissediyorum. Ne oldu da hata yapmanın kolay olduğunu söylediniz bilmiyorum. Bence sadece sabırla saniyede 1 damla asitlendirme her zaman iyi sonuç verir. Eğer birisi acele ederse ve damlama hızını değiştirirse, o zaman başarısız olma riski vardır - bu doğru

DCM üzerinde aseton kullanarak başarılı bir asitleştirme yaptım, renk neredeyse beyazdı - ayrıca saniyede 1 damla asit, ancak başka bir zaman etil asetat denediğimde, aseton kullanmanın DCM ile daha zor olduğunu kabul ediyorum, ancak genel olarak asetonun avantajları var.
Her iki durumda da gerçekten başarılı verim alamadım, hatırladığım kadarıyla yaklaşık %50 (dcm) ama tam olarak ne yaptığımı hatırlamıyorum çünkü uzun zaman önceydi ve bazı "yeni şeyleri" test ediyordum.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
55
Dipnot: Kimya diplomam yok.
Yukarıda anlattıklarım sadece benim deneyimlerimdir ve bilimsel olarak doğru olabilir ya da olmayabilir.