Question Kje kupiti vzorce genov za testiranje na sebi?

jvfuyfutfoytf87t

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Na sebi želim uporabiti gensko terapijo Crispr, vendar na spletnem mestu Odin prodajajo samo komplete za igranje z bakterijami. Kje lahko kupim uporabne gene?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Metodologije Crispr, čeprav so uporabne in zelo preproste za uporabo s strani začetnikov, so še vedno zelo zapletene. Ali imate kakšne izkušnje na področju sintezne biologije? Ali poznate različne elemente, prisotne v genu, ki določajo intenzivnost in pogoje, v katerih se izraža? Kaj veste o genskem kodu, optimizaciji kodonov, načrtovanju primerjev, vektorjih za kloniranje in izražanje ter strukturi kompleksa CRISPR-Cas9? To niso naključne besede, to so vsi koncepti, ki jih boste morali v celoti obvladati, preden boste uspešno transfektirali celico sesalcev, kaj šele svojo lastno.

Če želite pridobiti želeni gen, boste morali najprej poiskati njegovo zaporedje v zbirki podatkov o genih, kar je zelo enostavno in prosto dostopno na spletu, ter ustrezen promotor, prilepiti ta dva elementa skupaj ter primerje PCR (z restrikcijskimi mesti za razgradnjo z restrikcijskimi encimi) in to poslati podjetju za sintezo DNK po meri. Teh je veliko, nekatera so veliko cenejša od drugih.

Sicer pa lahko kupite samo promotorsko verigo in pridobite želeni gen s PCR iz naravnega vira ali kupite gen neposredno, če je običajen, na primer sistem luciferaze (toda zakaj bi želeli svetiti v temi, lol).

Nato ga lahko vstavite v plazmid CRISPR in ustrezno vodilno verigo, da ga usmerite na določeno mesto v genomu.

Lahko si ogledate kanal na youtubu "the thought emporium", ki je opravil takšen poskus na sebi, vendar PROSIMO, da svoj projekt raziskujete vsaj nekaj let, preden se ga lotite.
 

jvfuyfutfoytf87t

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hvala za odgovor. Sicer še nimam znanja, vendar sem v zadnjem času dobil veliko knjig o genetiki in Crispr. Ali obstaja kakšen poglobljen spletni forum, ki se osredotoča na te teme? Ta je bil najbližji, ki sem ga našel.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
No, ne vem, da bi se tega zavedal. Žal vam ne morem poslati nobenih nejavnih informacij, ne da bi se pri tem doksiral, toda če nameravate to ustrezno raziskati, nadaljujte, in če imate vprašanja, mi lahko kadar koli pošljete sporočilo tukaj.
Za tovrstne zadeve je verjetno najprimernejši jasen splet, saj sem prepričan, da je na vsa vaša vprašanja tako ali drugače že odgovoril kakšen znanstvenik. Še enkrat, če imate še več vprašanj, mi brez oklevanja pošljite PM!
 
Top