Kaj počnete vi v petek zvečer? (Fotografije)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Trenutno odpravljam pomanjkljivosti te vakuumske naprave in ko bom imel 1/2 litra destilirane vode, bom spustil kloroform, ki ga potrebujem destilirati za prihodnji projekt. Ko bom končal, bom o tem naredil ustrezen zapis.
Kruf9BGsO5

PIZhgv9Kzj
HUscBrw16m
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Druga tema: Ali kdo ve, kako obrniti sliko, ko jo naložite? Na tem forumu še nikoli nisem imel te težave 😔
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Vidim, da je to že nekaj mesecev nazaj, zato, če tega še niste ugotovili, odprite slike v programu paint in morali bi jih znati obrniti v smeri urinega kazalca za 90. Mimogrede, lepe stvari :}
Ne želim postavljati varnostnih vprašanj, vendar ali opremo dobivate iz spletnih naročil ali lahko stvari najdete lokalno? Na primer v "hobi trgovini". Moji možgani mi ne dovolijo, da bi poskusil iti, ne da bi najprej poskusil improvizirati, vendar se hitro učim, da je to slab pristop, ko gre za kemijo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Amazon in eBay vse to. Imam steklene kose z Amazona, ki so bili poslani s Kitajske. Odlične ponudbe, če lahko počakate tri tedne ali mesec dni. Dobil sem lepo 3-neck in alihn kondenzator za 20 USD/PC sta blagovne znamke Deschem. To je strašljivo, dokler ne pogledaš stvari in vidiš, da je bilo ta mesec prodanih 200 in to je samo 1 določen kos 1 blagovne znamke. Prejšnji mesec je bilo prodanih 1000 erlymeyerjevih bučk. 900 ločilnih lijakov. 350 kompletnih kompletov za destilacijo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Nekatere stvari lahko improvizirate, ne morete pa improvizirati kompleta za vakuumsko destilacijo ali nastavitve za refluks pod inertnim plinom. Priskrbite si 20-30-delni komplet. Preprosto ga kupite. Če morate, ga pošljite svojim babicam. To lahko konfigurirate za 100 reakcij. Na podlagi tega lahko precej improvizirate. Imam približno toliko in ni veliko stvari, ki jih ne bi mogel narediti.
Na drugi strani so bile moje največje težave;

A) to mešalo z vročo ploščo je odpadek. To je tisti poceni, ki ga vidite prodajati povsod za približno 40 dolarjev. Preskočite ga. V njem je termistor, ki ne dovoli, da bi se segrelo na več kot 100 °C. Trdi, da ima 250 W grelne moči, vendar vam zagotavljam, da ob pogledu na element nikakor ne more biti 250 W. Ima približno 5 ovojev žice velikosti ribiške vrvice okoli kartonskega kroga, ki je na eni strani aluminiziran, na drugi pa goli karton. Z njim ne bi zavreli niti skodelice vode. Nikoli! Na eBayu sem dobil pravo rabljeno, 650-vatno, ki bo vodo skuhala v 2 minutah. Manjkalo mu je nekaj vijakov in mešalni mehanizem je potreboval nekaj dela, zato sem se pritožil in ga dobil po polovični ceni, 50 dolarjev z dostavo. Opomba; če vaš mešalni mehanizem ne bo šel počasi, je v tem mehanizmu spremenljiv upor, ki se nastavlja s ploščatim izvijačem. Obrnite ga navzgor.

B) Segreval sem ga na drug način in trikrat zapored zavrel vodo v kondenzator. Ne morete izvleči vakuumske cevi, če začne postajati živahna. Na njej je vakuum, dumby! Potrebuješ ventil, dokler pa ga nimaš, bo delovalo odvijačenje ohišja termometra in lahko celo nadzoruješ, koliko izpustiš, in ohraniš nekaj vakuuma
 
Last edited:
Top