Teoretično raziskovanje: Baylis-Hillmanova sinteza PEA prek vmesnih produktov oksazolidona/oksazolona

ProxyProxy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Uvod: V tem priročniku so predstavljeni naslednji primeri kemijskih kemikalij, ki jih je treba obravnavati v okviru kemijske zakonodaje:

Zdi se, da neki spletni prodajalec (ki ga ne bomo imenovali) predlaga "novo" pot do fenetilaminov.
Reakcija od aldehida do amina poteka v treh različnih korakih:

1 ) Baylis-Hillmanova reakcija se najprej uporabi za povezavo arilaldehida z akrilamidom z uporabo terciarne aminske baze, kot je
DMAP (4-dimetilaminopiridin ) ali DABCO/TEDA (trietilenediamin).
Akrilamid je industrijska kemikalija, ki se uporablja za izdelavo polimerov, povezan pa je tudi z zažgano hrano.

2) Nato izvedemo modificirano Hofmannovo preureditev.
Za razliko od "običajne" Hofmannove reakcije je pomembno omeniti, da končni produkt ni amin.
Vmesni izocianat ne bo podlegel hidrolizi z vodo, da bi nastala karbaminska kislina, ki se nato dekarboksilira, da nastane amin.
Namesto tega bo benzilalkohol, ki nastane v koraku 1 , prestal intramolekularno ciklizacijo, pri kateri nastane 5-členi karbamatni obroč (ki je hkrati ester in amid).
Nastane vrsta hitrih izmenjav protonov, ki nato izomerizirajo nekonjugirani oksazolidon v stabilnejši konjugirani oksazolon.

3) V zadnjem koraku se izvede redukcija s paladijem na ogljiku z uporabo 3 ekvivalentov plinastega vodika.
Prvi ekvivalent vodika se uporabi za razpiranje oksazolonskega obroča, pri čemer nastaneta formatni ester in imin , ki se nato
reducirata s preostalima dvema ekvivalentoma vodika. Nastane želeni amin in mravljinčna kislina kot stranski produkt.

Možno je, da je ta reakcija že znana na tajni sceni(čeprav je zelo dobro varovana skrivnost),
vendar si upam trditi, da je reakcija "nova", saj na podobnih forumih ali v literaturi še nisem slišal nobene razprave/dokumentiranega poročila o tej reakciji.
Natančen mehanizem reakcije ni znan, čeprav sem ga po svojih najboljših močeh poskušal pojasniti.
Če se ne strinjate z mojimi mehanističnimi predpostavkami, v komentarjih pojasnite svoje misli/kritike z razumno utemeljitvijo.
Vaše povratne informacije so zelo dobrodošle.

Literatura:

[1]
Pedro Molina, Alberto Tarraga, v knjigi "Comprehensive Organic Functional Group Transformations", 1995, ISBN: 978-0-08-044705-6

" Ugotovljeno je bilo, da svinčev tetraacetat v piridinu zagotavlja blag postopek za hitro, visoko donosno, Hofmanu podobno preureditev β-hidroksi primarnih amidov v 2-oksazolidinone prek ustreznega β-hidroksiizocianata"

[2]
Shinobu Hazama, S. Ichikawa, Fumihiro Yonebayashi, v Japanese Journal of Forensic Science and Technology, 2008, DOI: 10.3408/jafst.13.67

"Razvili smo novo in priročno metodo za sintezo levo-metamfetamina z uporabo d-norefedrina (d-NE ) kot izhodne snovi. d-NE smo obdelali z 1,1-karbonildiimidazolom, da smo dobili ustrezen ciklični karbamat, produkt pa smo obdelali z natrijevim hidridom in jodometanom, da smo dobili mono-N-metiliran aminski derivat, ki smo ga za katalitično redukcijo obdelali s paladijem na aktivnem oglju v vodikovi atmosferi. Po dodatku vodnega vodikovega klorida (HCl) smo dobili l-MA kot njegovo HCl sol (skupni izkoristek 58 %).

Literatura Mehanizem/shema reakcije:

GlpAdYsLND



7nSrmEf0FA

Vprašanja, na katera je treba še odgovoriti:

1)
Kateri so natančni reakcijski pogoji (temperatura, koncentracija, čas ponovitve itd...) in reagenti, potrebni za delovanje te reakcije?
2) Kakšni so pogoji, potrebni za čiščenje vsakega vmesnega produkta?
3) Nisem prepričan, koliko testiranja in iterativnega razvoja poteka na tem forumu.
Ali je kdo na forumu, ki ima ustrezen laboratorijski prostor, pripravljen to preizkus iti in podati povratne informacije? Sam nimam sredstev, da bi to preizkusil.
4 ) Ali je reakcija mehansko dobra? Ali reakcija dejansko obstaja ali sem to samo potegnil iz svoje glave?
5) Ali že obstaja postopek za to reakcijo? Če da, kje ga lahko najdem?
6) Ali je mogoče reakcijsko shemo spremeniti tako, da vključuje tudi sintezo n-metiliranih derivatov (podobno kot v primeru, ki sem ga navedel v literaturi).
7) Ali se lahko za indukcijo ciklizacijskega koraka uporabijoalternativni reagenti k svinčevemu tetraacetatu? Zdi se mi, da
hipoklorit ne bo deloval, ker bi prav tako oksidiral benzilalkohol do ketona/fenona.
8) Ali lahko poleg DMAP in DABCO uporabimo tudidruge terciarne amine, kot je trietilamin?
9) Ali obstajajokakšne omembe vredne stranske reakcije, ki bi zmanjšale čistost končnega izdelka?
10) Ali bo pri redukciji nastal racemični amin ali bo prednostno favoriziral en stereoizomer pred drugim?


To je moja prva objava na tem forumu, zato ne vem, kakšne povratne informacije lahko pričakujem.
Hvala za branje.
 

Attachments

  • x9iKPl3aOD.jpg
    x9iKPl3aOD.jpg
    123.8 KB · Views: 241
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Zakaj?

"Akrilamid" in "DMAP" sem prebral že na samem začetku in vem, zakaj ne, če se temu ni bilo mogoče absolutno izogniti.

Žal mi je
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
To so precej optimistična vprašanja, saj niti znanstvena dela nimajo odgovorov nanje.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, na prvi pogled je videti v redu. Ali ste izvedli nekaj poskusov in izboljšav svojih intermediatov? Oh, do konca sem prebral vaš prispevek.
Ta pristop traja mesec ali več v laboratorijskih raziskavah, sodobna laboratorijska oprema, reagenti in dostop do preskusne opreme, da bi vam dal nekaj odgovorov. Tega načina še nisem videl (govorim o drugi shemi). Kar se tiče drugega načina sinteze meta, vam želim zagotoviti, da ne boste zadovoljni z delom z višjim tlakom H2 in natrijevim hidridom (NaH). Kakorkoli že, lahko poskusite in pripravite svoje poročilo o sintezi. Skupnost foruma BB vam bo hvaležna.

Moje vprašanje je, kaj je razlog za tako dolgo in težko sintezo, ki jo je mogoče opraviti na hitrejši in lažji način? Poleg tega domnevam, da ta pristop ne bo ekonomsko izvedljiv.
 

93sonnyd

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 8, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Dober večer vsem. Sem nov na tem spletnem mestu in Zeleni v laboratoriju, vendar sem opravil nekaj raziskav o PEA. Moj teoretični mehanizem je dvostopenjska metilacija.

Prva metilacija stranske verige PEA, ki jo sproži AIBN v povezavi s TBHP z dimetil malonatom kot metilnim donorjem v DMC, da nastane amfetamin.

Drugič, metilacija amfetamina z metil jodidom in natrijevim karbonatom v acetonitrilu za nastanek metamfetamina.

Kaj menite o tem?
Hvala za vsak pozitiven ali negativen prispevek!
In dvojna zahvala ustvarjalcem tega spletnega mesta,
TOP NOTCH TOP NOTCH 👍
 
Top