Vprašanje odmerka [Moje najhujše izkušnje z drogami]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
21
Reaction score
37
Points
13
Pri uporabi zdravil je toliko spremenljivk, ki lahko povzročijo tragedijo; zato sem na koncu napisal celotno knjigo na to temo. Vendar pa se pri ponovnem pregledu številnih katastrofalnih lekcij, ki sem se jih osebno lotil, najbolj skupni imenovalec nanaša na odmerek: pogosto sem jih vzel veliko preveč.

Spodaj ponovno objavljam članek, ki sem ga pred kratkim objavil na portalu Substackin se nanaša na moje najhujše izkušnje z drogami. Njegov namen je bil nekoliko lahkoten, da bi služil splošnemu sporočilu, da je proces zmanjševanja škode bistven, vendar se je težko izogniti temeljni temi, da večkrat nisem uspel omejiti svojega apetita.

Obstaja argument, da je skoraj vsaka droga z dovolj majhnim odmerkom razmeroma varna, vendar so prav tako nekatere droge veliko bolj nagnjene k nesrečam kot druge. Morda sta dobra primera muškatni orešček in salvinorin A: prestopiti prag, ne da bi padli v brezno, je ponavadi izjemno težko. Razlike v čistosti so seveda še en primer.

Glede na vse to sem menil, da bi bil članek lahko zanimiv tudi tukaj. V svojo obrambo pa poudarjam, da sem zdaj veliko bolj stabilen in razumen, kot sem bil takrat. :)

Vzel sem 182 drog: Katera je bila najslabša?

Kot avtor Biblije za uporabnike drog nekateri domnevajo, da sem bil pri jemanju teh 182 drog vedno utelešenje varnosti in dobre prakse. Vendar pa ni nič bolj oddaljeno od resnice.

Pred nekaj meseci sem na družbenih omrežjih objavil seznam svojih najljubših drog. Nato so me, pravzaprav kar nekajkrat, vprašali, katere so moje najmanj priljubljene: v bistvu, katere droge so povzročile najslabše izkušnje. Tako smo pri tem.



Na začetku mojega potovanja moje znanje o zmanjševanju škode ni bilo nič večje od znanja povprečnega bralca tega članka. To naj bi bila ogromna krivulja učenja, zato je knjiga posejana s primeri, kako tega ne smem početi. Eden od razlogov, zakaj sem vključil poročila o izkušnjah, je bil ponazoritev človeških napak, ki so prepogoste.

Vsak od naslednjih povzetkov je primer iz prakse. To je le pol ducata tistih, pri katerih sem naredil popolno zmešnjavo in ki so daleč od srečnega izida.

Zaradi konteksta moram pojasniti, da sem jih sam izvajal v obdobju 12-15 let. Za večino sem lahko dokumentiral in podrobno opisal njihove učinke, ko sem jih dejansko doživljal: bodisi s pisnimi zapiski bodisi s snemanjem na telefon. To seveda ni bilo vedno mogoče, saj sem bil včasih preveč iz sebe, travmatiziran ali kako drugače angažiran.

Na koncu naj navedem še nekaj retrospektivnih opažanj o tem, kar sledi. Prvi neuspeh je bil absolutno posledica narave droge. Drugi (sintetika) je bil deloma tudi posledica njene narave. Ostali in drugi, ki so obravnavani v knjigi, so bili v veliki meri posledica moje lastne nesposobnosti in samozadovoljstva.

Nadaljujmo z delom...

--

1. Muškatni orešček

Ta dogodek se je zgodil pred mnogimi leti: Bila sem stara 21 let, mlada in naivna (glede drog). Prebral sem, da lahko muškatni orešček povzroči omamljanje, in tako sem se potopil v to početje. Štejem, da sem srečen, da sem še živ. Delirij ni potovanje, ampak nočna mora. Bilo mi je slabo, vrtoglavica, slabost, utripanje v glavi, halucinacije in plazenje po rokah in kolenih, kar se mi je zdelo kot večnost pekla. Teden dni si nisem opomogel. Nauk: raziskujte vse, kar jemljete, in se tega nikoli ne dotikajte. To je strup.

2. 5f-AKB-48

V zgodnjih dneh kajenja sintetičnih kanabinoidov sem preizkusil novo izdano blagovno znamko Magic Dragon. Nič hudega: to je noid, kaj bi torej lahko šlo narobe? Odgovor je bil vse. To je bilo daleč stran od originalne sintetične začimbe (JWH 0018) in še dlje od same konoplje... tega sem se zavedel takoj, ko sta se pojavila neizmerna groza in paranoja. Potolkel sem se do postelje in ležal v fetalnem položaju, misleč, da mi je tokrat res uspelo, in v upanju, da se bo kmalu končalo. Zdelo se je, da bo trajalo celo večnost, a na koncu se je res končalo.

3. Salvia Divinorum [izvleček salvinorina A]

To je nedvomno na seznamu mnogih ljudi, pri meni pa se je to še povečalo, ker sem mislil, da je to le še en sintetični kanabinoid. Globoko sem vdihnil iz bong; in skoraj v trenutku je realnost izginila. Počutil sem se, kot da bi mojo dušo posrkalo v brezno, in nisem imel pojma, kaj za vraga se dogaja. Želel sem le pobegniti iz pekla in spet postati normalen jaz, medtem ko sem se obupano pogajal za svoje življenje z nečim, kar se je zdelo zlobna prisotnost. Bal sem se, da bom imel trajno poškodovane možgane in da si ne bom nikoli opomogel. Nerodno je, da sem bil pozneje dovolj drzen, da sem verjel, da je to posledica šoka, in sem to ponovil pozneje. Ni bilo nič bolje.

4. 5-MeO-DALT

Dokaj blagodejen lahek psihedelik običajno ne povzroča travm, razen če pokažete popolno pomanjkanje ustrezne previdnosti in pozornosti. Na tehtnici sem stehtal svoj odmerek 10 mg in na zaslonu se je pojavilo 0,10 g. Dobro, da sem ga popil z vodo. Čakajte trenutek... 0,10 g? OMG: 100 mg! Prepozno, ker na vso moč nisem mogel bruhati. Prestrašena sem vedela, da moram to narediti, pa naj se zgodi karkoli. V resnici je bilo vse v redu, vendar začetnega strahu in panike ne bom hitro pozabila. Imel sem (veliko) srečo, da je bila moja nerazumljiva napaka storjena prav s tem zdravilom.

5. Pregabalin

Tudi za to zdravilo nimam opravičila. Nekako sem se prepričal, da bo 300 mg v redu in da mu lahko uro pozneje sledim s ponovnim odmerkom. To se zgodi, ko si dovolj naiven, da verjameš izoliranim objavam na forumih in predvidevaš, da so zdravila na recept varna. To je povzročilo opojnost, podobno morski bolezni, ki je bila naravnost grozljiva in je trajala več ur. Tresel sem se, nisem mogel niti tipkati, niti pravilno hoditi in počutil sem se tako slabo. Šele pozneje sem ugotovil, da ljudje zaradi uporabe tega zdravila dejansko umirajo v hitro naraščajočem številu.

6. Alkohol

V mojem življenju se je prevečkrat zgodilo, da sem doživel ponižanje, ko sem bil nesramno opit, čemur je naslednji dan ali celo več dni sledila grozljiva bolezen/ bruhanje/obsedenost. Z vidika škode in zasvojenosti je to strašna droga, vendar sem bil tako kot večina ljudi navajen, da sem njeno prekomerno uživanje razumel kot nekaj povsem normalnega. Na srečo sem z raziskovanjem drugih psihoaktivnih možnosti hkrati začel razumeti, kaj je alkohol, in zdaj ga redko uporabljam.

--

Kar zadeva zahtevne izkušnje, se je večina ostalih vrtela okoli tega, da sem ugriznil več, kot sem lahko prežvečil, in da so bili odmerki bistveno previsoki (npr. heroin, MDMA). Čeprav so bile tudi te drame svojevrstne, se mi je večina zgornjih bolj vtisnila v spomin, ker so bile ne le grozljive, ampak jih je spremljal tudi šok: sploh nisem pričakoval, da bodo prišle.

Dobra stran je, da so bile dodatna motivacija za pisanje knjige: Ne bi želel, da bi kdo drug doživel enako; in pri nekaterih sem imel izjemno srečo (medtem ko drugi morda ne). Bistvo, kot je navedeno zgoraj, je, da sem se iz njih nekaj naučil.

Prosim, storite enako in ostanite varni. Brezplačni izvod različice PDF same knjige lahko prenesete s katere koli povezave v omrežju v oblaku, ki je navedena na naslednji strani: [Na BB tukaj: https: //bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/]

Ne pozabite, da nevednost ubija, izobraževanje pa rešuje življenja: recite KNOW drogam.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Sam sem bil kriv, da sem prehitro ponovil odmerjanje. V večini primerov gre za napako začetnikov
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Doziranje je osnova za zmanjševanje škode. Zahvaljujemo se vam za delitev izkušenj
 
Top