Serija Turizem na področju zdravil: 1. Varanasi, Indija [fotografije krajev, prizorov in kultur, povezanih z drogami]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Določeni deli sveta so povezani s sedanjo ali preteklo uporabo ene ali več psihoaktivnih drog. V več kot 12 letih pisanja knjige The Drug Users Bible sem jih poiskal, sčasoma obiskal 33 držav in posnel na tisoče fotografij, povezanih z drogami.

Pred kratkim sem jih začel ustrezno urejati in pomislil, da bi bilo morda zanimivo, če bi izbor fotografij objavil tukaj. V tem prispevku je predstavljenih nekaj tistih, ki sem jih posnel ob obisku Varanasija.

Upoštevajte, da je ob obisku kateregakoli ozemlja, če se odločite za uporabo katere koli psihoaktivne snovi, ključnega pomena, da opravite lastno raziskavo v zvezi z zakonitostjo in izvrševanjem zakonodaje. V tujini se ne pustite zapeljati. V vednost organom pregona: nobena od teh objav ne pomeni priznanja, da sem kjer koli ali kadar koli kršil zakon.

VARANASI
Varanasi je izjemna destinacija. Rad sem se sprehajal po živahnem mestu in ob bregovih Gangesa, vendar je bil vrhunec (ali morda slabši) dan, ko sem se odločil poskusiti legendarno konopljino pijačo bhang lassi. O tem si lahko preberete v sami knjigi, spodnje fotografije pa ponazarjajo, kako je bilo to verjetno videti vsakomur, ki ni bil popolnoma brez dreka.

Na poti do izvira sem preprosto sledil množici, da sem prišel do Ghata, nato pa zavil desno.

Mg1tsP9N6a


Trgovina Green Lassi je bila ena od treh lekarn, ki so mi jih priporočili pred potovanjem. Zlahka sem jo našel po zaslugi nekaj hipijevsko videti fantov z Googlovimi zemljevidi na telefonih. Všeč mi je, da se je lastnik te trgovine vključil v duh priložnosti.
UWwHeUISGi


Čeprav sem prosil za bhang lassi light, se je očitno preslišal. Moja manj kot ponižna predstavitev je očitno prevladala nad mojimi besedami.

2EWFt1LXyR


Do dna! Na žalost me je odneslo.
DENRXdc01z


Po kakšni uri sem bil preobremenjen in moral sem pobegniti iz te norosti, zato sem se vrnil v Ghats, ob reki.

SzjGE1I7VU


V iskanju samote sem se usedel ob tradicionalnem pogrebnem obredu.... OMG, sežigajo prava trupla! Ja, zdaj sta se vame prikradli paranoja in tesnoba. Moral sem se umakniti v svoj hotel.

91njyF7OmL

Toda pol ure v takem stanju na norih indijskih cestah na zadnjem sedežu tuk-tuka je bilo potovanje iz pekla. To je bila vrhunska vožnja, ki je vznemirjala, vendar ne na prijeten način. Poleg tega sem imel tako izsušena usta, da sem komaj govoril. Na srečo sem bil naslednji dan popolnoma v redu.

Bf6d7UQEzx

Zato sem se lotil betela (poživila), ki je bil na voljo tu in tam v središču mesta.

3DQOngsxMG


To je še ena stvar, pri kateri vas lahko grize samozadovoljstvo. Povzroči lahko čist občutek stimulacije, vendar pa lahko, zlasti če je pomešan s tobakom, povzroči precej neprijetno in intenzivno vožnjo (za podrobnosti glejte knjigo).

TS6ZntFXMQ

Ožuljeni slon: kot sem ga srečal na prostem sprehodu proti reki zadnji dan mojega potovanja.

P6CS8mdtxH

Vožnja z ladjico po reki, da bi se vrnil na planet Zemljo, se mi je zdela dobra ideja.

ND1ItkeXcN


Hodil sem več kilometrov, vendar je bilo vedno zanimivo, kar je beseda, ki ne more biti pravična.

DyKuc2UEOn


To je pravzaprav Šiva, hindujsko božanstvo, ki uživa konopljo. Prav ta povezava je omogočila nastanek trenutnih razmer v zvezi s travo (bhang lassi).

WHmrYzSRcg


Naletel sem tudi na oglas za eno od drugih prodajaln bhanga, The Blue Lassi Shop.

Fso9xK7y8X


In tam je bilo.

F65zAN1HT8


Nimam pojma, zakaj so bile stene prekrite s takšnimi fotografijami. Verjetno so to kamnite stranke. :)

TusCjTHz0Z

Za konec naj povem, da, obisk Varanasija je čudovita izkušnja. Če boste imeli priložnost iti tja, jo izkoristite.

Jjo9TWkDq4


NAZADNJE IN NE NAZADNJE: OSTANITE VARNI
Ne glede na okoliščine svojega potovanja ne opuščajte presoje, varnosti ali uporabe postopka zmanjševanja škode. Dodatne informacije najdete v Svetem pismu za uživalce drog (The Drug Users Bible). Brezplačen izvod različice PDF lahko prenesete z naslednje strani: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Upam, da lahko to objavim tukaj, vendar me prosim obvestite, če ne (npr. če je pretežko za nalaganje itd.). Velikost fotografij mi je uspelo zmanjšati na 1600 pikslov in precej pod 1 MB za vsako, vendar jih je očitno precej veliko. V prihodnjih mesecih bom objavil celotno serijo, če ne bo težav.

Na koncu upam, da je to zanimivo.
 
Top