Sinteza amfetamina iz P2NP prek Al/Hg

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Sledil sem videoposnetku in prebral celotno navodilo, ko sem prišel do točke vstavljanja raztopine živosrebrovega nitrata, 5ml (iz 2g Hg + 15ml dušikove kisline 68%), nato 1 liter hladne vode, nato sem dobil rezultat kot v videu, motna siva voda in nekaj aluminijaste folije splaknjene, kot je navedeno v videu in navodilu je svetovano dodati več vode po prvem odtoku in ponoviti postopek odtoka, zato sem dodal še 1 liter hladne vode

Nepričakovana težava:
Včasih je mešanica spet postala motno siva in je videti bolj gosta kot na začetku.
2. nato so se začeli delati večji mehurčki
3. zdaj je bolj vroča, ko sem se je poskušal dotakniti, zato jo ponovno odlijem in dodam tretji 1 liter hladne vode
4. 3 minute po tem, ko sem izlil vso motno sivo vodo, se aluminijasta folija sama odzove in dim prekrije celoten laboratorij, erlenmajerica je tako hladna in na površini erlenmajerice so kapljice vode.

ali naj raztopino P2NP vlijem neposredno po prvem odtoku motne sive vode? ker se zdi, da je poznejša reakcija podobna reakciji dodajanja P2NP v videoposnetku
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
437
Reaction score
675
Points
93
Ni problema, amalgam je pripravljen in lahko vlijete raztopino fenilnitropropena.
Ali pa, če želite pridobiti izkušnje s prvo sintezo, ne morete izpirati iz živosrebrovih soli, da bi jasno videli potek kemijske reakcije.
 
Last edited by a moderator:

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
sem uspešno dosegel fazo na vseh folijah se dvignejo in so pokrite z majhnimi mehurčki, v motni sivi vodi

NfVegTmQtK



nato sem vodo iz nje odcedil skozi drobno sito

Mh5Cv4dMTS


nato je po navodilih priporočljivo ponovno dodati vodo, da se amalgam izpere ostankov živosrebrovega nitrata

9cWV5fRUMS


zato sem dodal hladno vodo iz pipe, reakcija je začela dobivati vedno večje mehurčke, in tako je šla masa narobe

zato razmišljam o tej fazi:

Če je amalgam pripravljen, ali ga ne bi bilo treba izprazniti in dodati več hladne destilirane vode, da se izperejo ostanki živosrebrovega nitrata?

2. če moramo izpirati živosrebrov nitrat, bi moral dodati hladno destilirano vodo, da?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Mora se odcejati in hitro naliti svežo porcijo čiste vode. Če pa je izkušenj malo, prve reakcije izvedite brez dodatnega izpiranja.
Ni nujno, da je voda ledena, glavna stvar je čista (pitna) voda
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Najlepša hvala za vaš odgovor, gospod, spet bom dobil nekaj poskusov
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Je tudi vam pravkar zmanjkalo baterije v kalkulatorju ali pa ne veste, kako izračunati?
Lahko vam svetujem: en mol P2NP teoretično postane en mol proste baze, s pol mola žveplove kisline pa dobimo pol mola sulfata. Dejanski odstotek izkoristka se izračuna z uporabo te teorije. Vse ostalo bi moralo biti lahka naloga.
.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Vprašanje o postopku:

Ko mešanici P2nP i dodamo amalgam in se začne eksotermni proces.

1 - Ali mora zmes med to sintezo ostati na določeni temperaturi ali jo lahko med tem procesom ohlajate in mešate?

2 - Ali mora biti mešanica zaprta, da se para kondenzira nazaj v mešanico, ali se lahko postopek izvede tudi v odprtem sodu, vprašanje se nanaša na večje serije P2nP 500g-1000g+.

3 - Če se naredi več serij, vendar v različnih časovnih obdobjih, ali je mogoče prosto bazo iz vsake serije shraniti v stekleni posodi za poznejšo uporabo ali se bo "pokvarila" ?

Hvala.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Mešanico je treba na začetku ohladiti zaradi močne eksotermne reakcije, poskusite dobiti in zadržati mešanico pri 60 °C. btw. pri 95 °C imate vulkan.
Uporabiti morate nekaj, kot je kondenzator, ker IPA zaradi eksotermne reakcije zelo hitro izhlapi. btw. Nikoli ne bi uporabil tako velike količine P2NP, ker menim, da je že 50 g P2NP težko obvladati. Bodite previdni in pazite nase
Ne morem trditi z gotovostjo, vendar sem slišal, da prosta baza ni zelo stabilna in se sčasoma razgradi. V vsakem primeru se izogibajte vročini, zraku, svetlobi in kisiku.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Med potekom reakcije jo hranite pri temperaturi 55-60 stopinj C.
brez refluksnega kondenzatorja boste izgubili veliko topila
Ne bi smeli. Oksidiral ga bo kisik iz zraka. Na to vpliva tudi svetloba. Lahko poskusite nekaj časa hraniti določeno količino v temnem steklu in zamrzovalniku, vendar jo morate pred nadaljnjo sintezo destilirati.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Mislim, da ne boste mogli obvladati 500 g P2NP, reakcija je zelo eksotermna. Svetujem vam, da začnete z majhnimi količinami, na primer z 10-40 g, in dokler ne obvladate postopka, potem lahko počasi povečujete, če se resno ukvarjate s tem. Preden začneš hoditi, se moraš najprej plaziti, 500 g pa pomeni, da hočeš teči.
 

Taimo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
7
Reaction score
9
Points
3
Okej, potem ga naredim manjšega za prve čase. Ob koncu tedna lahko začnem
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Eno vprašanje:

Zakaj za vraga uporabljate tanko aluminijasto folijo za kuhanje namesto trdnih kosov, izrezanih iz neelastične aluminijaste plošče?

Ni smiselno, da pustite, da se vse uniči in da se raztopi v mešanici, namesto ko lahko po reakciji vse izvlečete ven.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Prikažite nam, kako poteka ta reakcija, in kar je najpomembneje, kako hitro.
 
Top