Question Nasveti za poslovanje pri prodaji plevela v malem obsegu.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Pozdravljeni!
Potrebujem nasvet. Sem eden od dveh bratov, ki prodajata navadno travo v majhnem mestu.
Z bratom želiva napredovati na lestvici s korakom ali dvema.
Trenutno prodava približno 40 g trave na teden, v povprečju pa 100 g na mesec. Smo preprosti preprodajalci, kupujemo v Španiji in prodajamo tukaj za majhen dobiček, da bi lahko plačali šolnino. Pred kratkim smo dobili obvestilo, da eden od naših kupcev kupuje od nas in prodaja v sosednje mesto, kar pomeni, da to mesto nima prodajalca, kajne?

Prvo vprašanje je, kako naj ravnamo zdaj? Ali naj najamemo nekoga, ki bo tam prodajal? Ali naj najamemo tistega, ki že prodaja? Vemo, vemo, to se sliši zelo pohlepno, vendar zdaj vsak mesec ustvarimo morda 250 dolarjev dobička, če odštejemo vse pristojbine, denar za gorivo in najemnino.

Drugo vprašanje: zdaj prodajamo v majhnih plastičnih vrečkah, plastičnih čajnih vrečkah, če hočete, ali naj to spremenimo?

Tretje vprašanje, recimo, da zaposlimo tega človeka, kako smo lahko prepričani, da nas ne bo izdal? Smo bratje, zaupamo si, to delamo skupaj dan in noč in si vse delimo. Kako smo lahko prepričani, da nas ta novinec ne bo prevaral?

Opomba: Ne poskušamo prodajati ničesar drugega, to mesto je v redu tako, kot je, tu "nadzorujemo" trg, naši policisti so v redu z našim poslovanjem, dokler prodajamo samo travo.

Hvala za branje!
 
Solution
Yo man :)

I wouldn't put out that detailed information about your structure into the open tbh.

Also, and this is just my thought, don't think like one of these kingpins shown on TV when your business scale is yet not big enough to put you into prison :)
Live and let live, if you do trust each other, never change a running system. Maybe rather try to find new customers that buy from you directly instead of introducing new people to your business that most likely don't think like you and mess things up longterm

vacuum sealed bags increase the safety for your...

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Yo man :)

Ne bi dajal tako podrobnih informacij o svoji strukturi v javnost tbh.

Poleg tega, in to je samo moja misel, ne razmišljajte kot eden od teh kraljevskih zločincev, ki jih prikazujejo na televiziji, ko obseg vašega posla še ni dovolj velik, da bi vas spravili v zapor :)
Živite in pustite živeti, če si zaupate, nikoli ne spreminjajte delujočega sistema. Morda raje poskusite najti nove stranke, ki bodo kupovale neposredno od vas, namesto da v svoj posel uvajate nove ljudi, ki najverjetneje ne razmišljajo kot vi in dolgoročno kvarijo stvari

vakuumsko zaprte vrečke povečajo varnost vaših strank.
Delite moje mnenje o tem zgoraj, nikoli ne spreminjajte tekočega sistema
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Zahvaljujemo se vam za odgovor in skrb za nas. Hvala, vendar se ne bojte, pretiravamo z deljenjem, dvomim, da bi bilo komu mar za nas ali da bi nas lahko našel.

Popolnoma vas razumemo. Menili smo le, da je vredno izkoristiti priložnost, vendar se zdi, da je ne bi smeli.

Zahvaljujemo se vam za odgovor in priporočilo za vakuumsko zaprte vrečke.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Stroji za vakuumsko zapiranje stanejo 100-150, tudi vrečke so dokaj poceni :). To vam doda nekaj več profesionalnosti in če pomislim na čase, ko sem prodajal majhne vrečke, stranke imajo rade osebno blagovno znamko!

Mimogrede, dobrodošli... in tudi imate prav, količina, ki jo potiskate, bi bila po mojem mnenju premajhna za kakršno koli preiskavo, vendar bi vam vseeno priporočil, da poskušate leteti pod radarjem čim nižje. V darknetu/internetu nikoli ne razkrivajte, da delate z družinskimi člani, nikoli ne opisujte svoje lokacije preveč podrobno in ne govorite javno o številkah, ki jih počnete..to obdržite za zasebne pogovore z ljudmi, ki jim lahko zaupate (če je zaupanje tukaj lahko stvar, ampak mislim, da je).
Predstavljam si, da ni težko najti dveh bratov v majhnih vaseh, ki bi lahko bile blizu Španije (Francija ali Portugalska).
 
Solution

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Hej, zdi se, da se voziš iz svoje države v Španijo, in lahko ti povem, da je to tvegano, saj sem se v nekaj letih vozil na Nizozemsko in ceste so zelo nadzorovane s strani policije in carine. Če narediš 50 voženj, je precej gotovo, da te bodo aretirali. Raje bom naročil veliko majhnih količin na DNM z lažnim naslovom in imenom...
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Pozdravljen, brat!
Recimo, da si pravilno uganil. Iz Španije se s travo peljemo nazaj v domače mesto.

Kaj mislite, da bomo storili namesto tega?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Poiščite način za pošiljanje in povečajte količine, v katerih kupujete, da znižate ceno, tako da boste imeli večji dobiček in boste morali manj pogosto pošiljati.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Prodajte več plevela. Prodajate 40 g na teden, veliko ljudi samih pokadi tolikšno količino.
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Ne vem, kje ste, vendar bi morali zagotovo dobiti nekaj 🔫, zaradi varnosti potrebujete tudi operativno bazo, nato poiščite nekaj zvestih ljudi (tudi prestrašenost deluje), recimo skupaj 6. Prisilite jih, da bodo za vas distribuirali, tako da bodo tehnično gledano sami krivi za nekaj. Ko bodo udobno ubogljivi (in ko boste povečali svoj vnos/iznos. Koliko boste zaračunali na gram? Zakaj tako nizka proizvodnja?) jih razdelite med sebe in brata, tako da bodo 3 od njih neposredno odgovarjali vsakemu od vas. Nato se razširi na drugo mesto. Pošljite bodisi vi bodisi vaš brat vsak bo vse 3 podrejene pustil vam nadzor nad enim mestom, on pa vzel svoje peone v drugo mesto, da kupi bazo operacij e
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
"Ne vem, kje ste, ampak ..." Ste to sploh prebrali? V zahodni Evropi prodajajo nekaj malega trave. V kraju, kjer v bistvu NIKDO nima strelnega orožja, je vse to mafijsko sranje malo preveč, se ti ne zdi?
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Če bi želeli nadaljevati na isti ravni, morda, če pa bi se želeli razširiti in postati bolj dobičkonosna organizacija, bi morali zagotoviti varnost in zaščito svojih izdelkov in podrejenih. Res je, da imamo mi, Američani, radi svoje orožje, toda še posebej, če je le-to daleč naokoli, kako drugače bi to bolje storili?
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
205
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
Ne morete biti prepričani, da vas ne bo izdal. Nekdo vas bo prej ali slej prevaral.
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Zvišajte ceno, če ne želi sodelovati z vami, zbirajte informacije, da boste imeli prednost, če vas bo umazal, za vrečke pa lahko kupite v razsutem stanju na Aliexpressu.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Če nekdo želi konsignacijo za večjo količino, je od vas odvisno, kako se boste počutili, če boste tej osebi zaupali. Ali je vredna tveganja? Kakšno je tveganje? Nekaj sto evrov? Če se izkaže, boste na dolgi rok v času trajanja odnosa zaslužili veliko več, in če ste eden od edinih virov za marihuano v okolici in dobro poslujete, vam bodo ljudje zvesti. Nekajkrat dajte konsignacijo, dokler ne bodo imeli dovolj denarja in bodo lahko kupili večjo količino, vi pa jih boste lahko oskrbovali tako kot vaš dobavitelj vas. V tem poslu ne morete biti nikoli prepričani, da vas nihče ne bo prevaral, lahko pa zmanjšate tveganje. Zakaj bi se trudili in tvegali z "najemanjem delavcev" in bili odgovorni za zaroto za organiziranje in kršenje zakonov z ljudmi, za katere niste prepričani, da jim lahko sploh zaupate? Kupce lahko poskušate negovati in jim pomagati pri rasti, vendar jih obdržite kot stranke. Pustite jih, da se ukvarjajo s svojimi posli, saj je bolje, da vas ne ujamejo kot "EL JEFE" ¿tu sabe?
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Ne navajate svoje lokacije in če prodajate v manjšem obsegu, nikogar ne zanima tako majhen trg, bi rekel, da je to, kar počneta, v redu. Sem Kolumbijec in imam veliko izkušenj.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Če začenjate na trgu Prodajte dobro kakovost in ne prodajajte v količini, razen če ste s stranko že dlje časa. Sta 2 brata, 1 lahko gre živeti v tisti sektor, kjer oseba, ki ji pravite, da prodaja, da nadzoruje trg in zbiranje izdelka malo bolje in prodaja tej osebi, ki ji pravite. Druga stvar je, da si dobavitelj te osebe, ne dostavljaš blaga in potem dobiš plačilo, treba ga je dostaviti in plačati, on bo nadzoroval svoj trg v sektorju, za katerega trdi, da ga ima, ker če ne moreš biti na 2 mestih, je bolje, da mu prodajaš po 1 ceni, da oba zmagata. . Če blago dostavite in vam ga plačajo pozneje, lahko tvegate, da ga boste izgubili, ker vam bodo rekli, da je bilo ukradeno, da jim ga je vzela policija, da nimajo denarja, skratka, za veliko stvari je najbolje dostaviti in plačati.
 
Top