Ali naj še naprej uporabljamo program Telegram ?

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
FaRur4jkiP

Pavel Durov, francosko-ruski (francoska prehrana leta 2021) milijarder in izvršni direktor podjetja Telegram, je bil minulo soboto aretiran na letališču Le Bourget, v sredo zvečer pa obtožen, potem ko je štiri dni preživel v priporu (policijsko pridržanje)

en.wikipedia.org

Francosko pravosodje Pavlu Durovu očita, da ni ukrepal proti razširjanju kriminalnih vsebin na svoji aplikaciji, kar bi ga lahko stalo visokih sankcij
(Skupno se sodna preiskava, ki se je proti njemu začela 8. julija, nanaša na dvanajst kaznivih dejanj)

Source: Pariška tožilka Laure Beccuau

Vemo, da je pobegnil iz Rusije, da bi zaščitil zasebnost svojih uporabnikov, saj FSB ni dovolil dostopa do naših podatkov



Ustanovitelj Telegrama je bil izpuščen, zanj pa velja strog sodni nadzor,
ki predvideva obveznost plačila varščine v višini 5 milijonov evrov ali približno 5,5 milijona dolarjev in javljanja na policijski postaji dvakrat tedensko ter prepoved zapuščanja francoskega ozemlja

Vir: MZZ, št: Pariška tožilka Laure Beccuau


Pavlu Durovu grozi do deset let zapora.
Milijarderjev odvetnik David-Olivier Kaminski je dejal, da :

"je popolnoma nesmiselno misliti, da bi bil vodja družbenega omrežja lahko vpleten v kriminalna dejanja, ki se ga ne tičejo niti neposredno niti posredno"

Podjetje s sedežem v Dubaju v Združenih arabskih emiratih je po aretaciji gospoda Durova sporočilo, da spoštuje pravila E.U. in da je "absurdno trditi, da sta platforma ali njen lastnik odgovorna za zlorabo te platforme".

Poleg tega je Pavel Durov tudi predmet preiskave zaradi "hudega nasilja" nad enim od svojih otrok, najmlajšim (pritožbo je vložila njegova žena v Švici)



Mednarodni odzivi :


Elon Musk se je odzval tako, da je ustvaril #FreePavel, preden je objavil novo sporočilo, v katerem je zapisal

:"Liberté, Liberté! Liberté?"

(Liberté = svoboda)


"Aretacija Pavla Durova je napad na osnovo človekovih pravic do komuniciranja ."

žvižgač Edward Snowden se je še dodatno oglasil

"Presenečen in globoko žalosten sem, da se je Emmanuel Macron spustil do tega, da je vzel talce, da bi dobil dostop do zasebnih komunikacij. To ne ponižuje le Francije, ampak ves svet ."


Dmitrij Peskov, tiskovni predstavnik ruskega predsedstva, je v torek dejal, da :

"so izrečene obtožbe zelo resne in zahtevajo enako trdne dokaze"

obsodil " poskus ustrahovanja"



Vir: France Bleu


Najnovejše novice :


"Generalni direktor Telegrama, Pavel Durov, je v soboto zvečer zahteval, da francoskega milijarderja Xavierja Niela obvestijo o njegovem pridržanju, je izvedela televizija BFMTV, ki je potrdila informacije agencije AFP. To je prvi klic, ki ga je opravil izvršni direktor Telegrama, ni pa znano, ali mu je uspelo po telefonu govoriti z izvršnim direktorjem Free. Okolje Xavierja Niela se na poziv AFP še ni odzvalo."

NwjArikCuK



"Ustanovitelj podjetja Iliad je eden od velikih šefov blizu predsednika Emmanuela Macrona. Po navedbah drugega vira blizu zadeve je Pavel Durov med policijskim pridržanjem omenil zlasti svoje vezi z voditeljem države. Moška sta bila leta 2018 na skupnem kosilu. Iz razlogov, ki jih oblasti nikoli niso želele sporočiti." (BFMTV)


en.wikipedia.org
 

echelon

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 26, 2024
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Če bo francoska vlada dostopala do teh podatkov, bo to vplivalo predvsem na mladoletne kršitelje, ki niso anonimni in se lahko soočijo s posledicami zaradi lastnih slabih odločitev.

Nasprotno pa ima kitajska komunistična partija dostop do velikih količin globalnih podatkov, vendar se zdi, da je to vprašanje danes deležno le malo pozornosti.

Telegram lahko še vedno uporabljate, vendar je pomembno, da ostanete pozorni na svojo zasebnost. :)

Če vas ta tema zanima, sem pred mesecem dni delil nit o algoritmu Telegram.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Mislim, da je to področje, na katerem bi bil v tem trenutku zelo previden. Vidim, da se na tem področju dogaja nekaj velikega.
 

DontGetUp

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Nikoli ne smete začeti uporabljati programa Telegram za nezakonite dejavnosti
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Strinjam se, da program Telegram ni idealen za dober OPSEC. To je mogoče storiti, vendar so tudi takrat prevaranti povsod
 

Insurgeon

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 18, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Telegram lahko uporabljate kot poštno kartico, tj. dokler se zavedate, da lahko vaše stvari prebere KDOKOLI, in se v skladu s tem tudi obnašate, je vse v redu. V programu Telegram ne počnite ničesar nezakonitega.
 

bennykoz

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 21, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Eden od mojih šefov mi je nekoč rekel:... "nič ni nemogoče, to je le vprašanje denarja." Zato osebno menim (imejte v mislih, da o teh stvareh ne vem muck.), da če je nekaj "videti ponotranjeno, ne tvegajte. Verjamem, da izdelavo hi šifrirano platformo za klepet, ki ima navidezna sporočila z zavajajočimi informacijami na recimo 11 in 1 z resničnimi informacijami. In hav ga uskladiti z neko obliko sistema, ki deluje na poslani čas .. e vsakih 5 minut ure pomembno za vsako sporočilo, vendar samo ljudje, ki morajo vedeti, vedo, da je pravi. Imejte pripravljene varnostne platforme za primer, če bi ena z*****la. In naj imajo vsi vpleteni enako odgovornost, tako da bo imel enako konstrukcijo kot splet. Ne ena sama povezovalna točka, ampak več enakih. Tako ga ni mogoče obkrožiti...

Ampak, hej, to je moja prva objava.. tako wtf bi vedel lol
 

mr_spongebob

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 2, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
İdealy nihče ne bi smel uporabljati telegram za karkoli nezakonitega na tej točki, ker če organi pregona zahtevajo, bodo zagotovili telefonske številke in ip naslove, morda lahko skrijete svoj İP, vendar so telefonske številke resnično težko narediti.
 

narabreakingbad

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Joined
Oct 3, 2024
Messages
27
Reaction score
7
Points
3
Menim, da bi morali prenehati uporabljati program Telegram, saj je postal tvegan.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Session, simplex ali stari dobri jabber bodo dobri alternativci
 

matijamaki1

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
lahko začnete uporabljati sejo ali atox
 
Top