Question Zaščiteni amini?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Ta članek je pritegnil mojo pozornost in radovednost.


Očitno so oblasti leta 2015 zasegle terc-butoksikarbonil mdma, ki je samo mdma z zaščitno skupino, prilepljeno na amin.

Mislim, da bi to lahko bila odlična pot k tihotapljenju drog in uživanju na splošno. Ugotovljeno je bilo, da je ta t boc mdma pri zaužitju prodrog za mdma. Tako lahko človek zakonito uživa prepovedane snovi.

Dvomim, da bi to letelo v ZDA, in pravno gledano ne leti v Avstraliji, vendar bi to morda lahko koristilo številnim drugim državam.

Vprašanje je, zakaj to ni bolj razširjeno in znano? Predvidevam, da zato, ker je treba za izdelavo dovoljene droge uporabiti prepovedano drogo, v bistvu.q
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
O tem je res zanimivo razmišljati. Podobno se trenutno počne pri tihotapljenju kokaina, ko se kokain utekočinja in meša z drugimi snovmi, kot sta keramika ali beton.
Kadar skupine uporabljajo takšne tehnike, predvidevam, da ima vsaka skupina svoje načine, ki jih poskuša ohraniti čim bolj skrite.

V večini primerov bo bolj smiselno zgraditi laboratorij in proizvajati droge "na kraju samem", namesto da bi jih v razsutem stanju prevažali po svetu, saj kazni za predhodne sestavine niso tako visoke kot za droge, odvisno od primera.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Vsekakor so "standardni" načini distribucije zdravil standardni z razlogom.

To bi bilo smiselno le, če bi jih nekdo poskušal prodajati v državah z analognimi zakoni ali če bi poskušal imeti kanček pravnega upanja za recimo prevoz količin za osebno uporabo prek meja.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
edini način, da bi bilo to smiselno, je, če bi lahko hkrati priključili aminsko skupino IN zaščitno skupino, s čimer bi se tehnično izognili nastanku prepovedane droge na kateri koli točki. Vendar se to zdi malo verjetno.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Presenečeni boste, kaj so nekateri prodrugi. To je bila kampanja z malo truda, obstajajo presnovni procesi, ki jih je skoraj nemogoče poustvariti kemično in ki spreminjajo benigne kemikalije v zdravila. Vaša jetra so mojstrski kemik, ki lahko, na primer, konjski dewormer (levamisol ) spremeni v aminorex, močno poživilo. obstajajo prodruge za LsD met in številne druge, ki jih je treba msgc vedeti, ker niso pozitivni na testih za droge
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Ali bi bili tako prijazni in me dm obvestili o nekaterih od omenjenih zdravil? Hvala.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Na splošno velja, da so nedovoljeni prodrugi že takrat, ko so poimenovani, nezakoniti. Ta patent na dnu vsebuje številne poti do prodrugov nedovoljenih snovi, ta povezava govori o marsičem, ne da bi navedla kemijska imena https://www.mdpi.com/1420-3049/13/3/519
Tukaj je še nekaj drugih informacij;
1p-lsd
GBL 1-4 butanedion
N,t-boc-mdma
"Obstajajo različni prodrugi amfetamina in/ali metamfetamina, med katerimi so amfekloral, amfetaminil, benzfetamin, klobenzoreks, D-deprenil, dimetilamfetamin, etilamfetamin, fencamin, fenetillin, fenproporeks, furfenoreks, lisdexamfetamin, mefenoreks, prenilamin in selegilin

1-Aril-3-fenetilamino-1-propanonski hidrokloridi 1-10, ki so potencialno močne citotoksične snovi, so bili sintetizirani z Mannichovimi reakcijami z uporabo paraformaldehida, fenetilaminskega hidroklorida kot aminske komponente in acetofenona, 4'-metil-, 4'-metoksi-, 4'-kloro-, 4'-fluoro-, 4'-bromo-, 2',4'-dikloro-, 4'-nitro-, 4'-hidroksiacetofenon ali 2-acetiltiofen kot ketonsko komponento.

N,N-dipropargil-2-fenilantilamin in N-propargil-2-fenilantilamin

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Upoštevajte, da je treba paziti, kadar se v isti skupini stavkov pojavi beseda "citotoksičen". Pomen je nejasen, od antibakterijskega do trde kemoterapije, in zakaj se ne bi nanašala na 4-kloroamfetamin, ki iztreblja serotonergične nevrone (trdijo, da daje največ evforije, vendar je jasno, da bi bil to zadnjič, ko bi se opijali). Bistvo je v zelo dobrem dokumentiranju znanih podatkov o vseh spojinah, da bi ugotovili, ali se jih splača pridobiti prej. Lahko ste odličen sintetični organski kemik, vendar naj vas biokemija ne ubije.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Nikakor nisem kemik. Niti približno ne. Želel sem se le odzvati na njegovo zahtevo z nekaterimi informacijami, ki so bile pomembne. L-dopa in aspirin sta prozdravili, vendar ne tako zanimivi. Ljudje me sprašujejo o kemiji veliko več, kot bi bilo treba, zato se odpravim na lov za referencami, v čemer sem res dober. O kemiji sem razmišljal morda dve leti.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Pridobivanje pravih referenc je v mojih očeh precej kemijsko. Prav tako morate govoriti jezik, da bi izluščili ustrezne informacije, in pred tolmačenjem le posipati nekaj smisla za kemijo, da bo vaša razlaga imela smisel, dokler ga ne bo imela. Pridobivanje pravih referenc za temo, ki vsebuje kemijo, je neredko prva lastnost, vendar jo lahko uporabite za odklepanje vrat v sveti hodnik, kjer bodo nekatera vrata vsaj nekaj časa še vedno zaklenjena, vendar bo večina odprta in kar nekaj bo drugih hodnikov. Izgubo je treba predpostaviti, preden se z njo ukvarjate, zbrana luč pa vam bo osvetlila pot. Dovolite mi, da se ne strinjam s tem vašim "niti približno", ne da bi vam dvignil samospoštovanje bolj, kot je potrebno za obžalovanje, in prava pot je obljubljena od mene. Kolikor imam znanja, da pomagam, je dobro sklicevanje ločeno za opeko po opeki narave učinkovitosti pri učenju sebe kemije ali drugim (kjer se mi zdi obvezno). Kemik je dober tudi pri zaznavanju pojmov, ki jih moraš usvojiti, začenši z osnovami, eksperimentator je precej težko opisljiv in kompleksen lik, vendar tako, kot ga vidim jaz: "dokler delaš med, si čebela". Pravkar sem presenetil biologa, ki sem mu rekel velika napaka, vendar je moj koridor žuželk v moji galeriji entomologije na oddelku za nevretenčarje, v katerega se nerad izgubljam. Na zdravje ;)
P.S. zgornje besedilo je namenjeno vsem bralcem in upam, da bo vsak prišel tja, kamor želi. Pričakujem recimo "nemško kakovostno kemijo" samo od tistega, ki je že skoraj tam.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
tBOC in FMOC sta dobro znani zaščitni skupini aminov, vendar so običajno primerni tudi acili, če gre za ostrejše pogoje (večje izgube, odvisno od acila). Pokukate lahko tudi po njihovi encimski hidrolizi, ki je lahko kul zaradi ponovne uporabe in specifičnosti, če je treba izvesti deprotekcijo (1pLSD je prav tako prodrog, vendar ga ni treba deprotektirati, to se bo zgodilo po zaužitju).
 
Top