Question en lonec plina izklopljen

cnasty1988

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
sem dokaj nov v dejanski roki na sem delal raziskave že leta to je moja tretja reakcija in ko sem ustvaril svoj plin, da bi ločil meth od topila je bilo rjavo olje na botom sem ločil, vendar ga ne morem dobiti, da kristalizira lahko nekdo pomaga
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
40
Points
18
Ne vem, kakšno vrsto topila uporabljate, in zato ne vem, ali je težje ali lažje od vode, vendar se mi zdi, da obstaja velika verjetnost, da ste topilo onesnažili z vlago iz plinske jeklenke! Zlasti pri uporabi murriatne kisline in aluminijaste folije za ustvarjanje plinastega vodikovega sulfida nastaja tudi veliko toplote. To hitro segreje raztopino kisline v plinski jeklenki in povzroči, da ta v obliki pare potuje po cevi skupaj s plinom. V trenutku, ko ta vlaga doseže vaše topilo, absorbira ves met, ki ste ga že izločili. NA DNU VAŠEGA TOPILA MED UPLINJANJEM, PRED ALI PO UPLINJANJU, NE SME BITI NIKOLI NIČESAR!!! Pri ločevanju lahko zagotovite, da kapljice vode ne bodo slučajno prišle s topilom, tako da topilo prelijete skozi kup več kavnih filtrov. Ko preverite, da na vrhu ali dnu topila ni kapljic, ste pripravljeni na uplinjanje. Eden od načinov za zagotovitev, da vlaga ne pride v cev, je, da 1. Za ustvarjanje plina uporabite žveplovo kislino in kameno sol, saj reakcija ni tako ekstremna in proizvaja veliko manj toplote, ali pa lahko z uporabo murriatne kisline (klorovodikove kisline) in aluminijaste folije napolnite veliko široko
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Muriatna kislina in aluminijasta folija ne delujeta 😑 Al+HCL --->AlCl+2H vodikov plin, ne vodikov klorid, če aluminij ne bi prevzel kloridnega iona, ne bi prišlo do reakcije. Verjetno pa je to voda.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Kakšno je bilo vaše topilo? Ali ste posušili plin? Iz česa ste naredili plin? Verjetno je bila to voda, saj če plina ne posušite, ima v sebi nekaj vlage in bi glede na topilo potonil na dno. Da bi kristaliziral, bi moral večino izpariti, saj je metan zelo topen v vodi.
 

fcx13

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Pomoč Imam enako težavo.
Odkar sem prenehal z uplinjanjem, se je prašek spet stopil. Kaj naj storim? Zdaj je v hladnem acetonu.
 

Attachments

  • vmHPdCUcOn.jpg
    vmHPdCUcOn.jpg
    1.1 MB · Views: 24
  • gFP5UXbmAd.jpg
    gFP5UXbmAd.jpg
    985.4 KB · Views: 30

abbalabba

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 25, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Zanima me, kakšen je najboljši in najbolj naravno suh način za ustvarjanje suhega plinastega vodikovega klorida, razen žveplovega asida na NaCi

Ali živosrebrove soli tvorijo plin HCI, medtem ko poteka amalgamiranje z aluminijem In kaj je z NaOH + H2O in aluminijem, ali ta proces ponovno povzroči nastanek kloridnega iona?
 
Top