Question kmetija z gobami

Kerzab1

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Pozdravljeni, odločil sem se, da bom naredil domačo kmetijo neke čarobne gobe, toda ali mi lahko kdo pove vse, kar moram vedeti, in kaj moram imeti za izdelavo?
drugo vprašanje je, koliko bo stal nakup 1-5 g čarobnih gob pri kakšnem preprodajalcu drog?
Kdor mi lahko da dober odgovor, mu bom zelo hvaležen.
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
@AKWA - Ta gospod ima veliko izkušenj z gojenjem gob in metodami ekstrakcije. Zelo prijazen fant, ki mi je pomagal pri mojih vprašanjih o gobah. Morda lahko pomaga tudi vam. 😊
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Lahko bi, vendar bi bilo to veliko tipkanja. Obstaja več načinov, kako se tega lotiti. Pri meni je 5 gramov vredno 25-35 USD. Na voljo je gora informacij, če jih poiščete. Oglejte si "The Shroomery.org".
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Pridružujem se mnenju @Frit Buchner, usmeril pa bi vas tudi na philly golden teacher, Willy's world, 90 seconds mycology in nazadnje na mycotrophicov kanal na youtubu. Mycotrophic je zame najboljši, čeprav je prenehal biti aktiven na youtubu, da bi se osredotočil na patreon in discord, so njegovi videi še vedno izjemno uporabni
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Boomer shroomer na youtubu ima nekaj odličnih informacij. Vendar je to verjetno za bolj izkušene uporabnike. Nikoli nisem imel težav pri uporabi PF Tek. Začetnikom priporočam, da začnejo tam, saj je ta metoda bolj ali manj "zanesljiva".
Potrebni predmeti: Tlačni lonec. 1 ali 1/2 pint kozarci - najboljši so širokousti. Vrečka vermikulita, vrečka perlita, organski rjavi riž, velika plastična kad, mešalnik ali mlinček za kavo in seveda brizga za spore. Spore, ki jih dobite na spletu, so zakonite - vsaj v večini krajev v ZDA. Vse drugo lahko najdete v Walmartu ali v okolici mesta. Potrebni so tudi kuhinjski pripomočki, alkohol za sterilizacijo med postopkom. Riž zmeljite v moko z mešalnikom ali mlinčkom. Za polnjenje kozarcev uporabite razmerje 2/3 skodelice vermikulita, 1/4 skodelice moke iz rjavega riža in 1/4 skodelice vode. Sterilizira se v loncu pod pritiskom in vbrizga s sporami. Nekaj tednov se hrani v temi in toplo.
Upoštevajte naslednja navodila: https: //erowid.org/plants/mushrooms/mushrooms_mmgg.shtml

NE MOREM DOVOLJ POUDARITI: MED CELOTNIM POSTOPKOM MORATE BITI ČIM BOLJ ČISTI! V nasprotnem primeru boste le gojili plesen/bakterije in zapravljali čas/denar!

Pri terarijih pa naredite to, kar je opisano spodaj.
Dno plastične kadi napolnite s približno palcem ali 2 cm perlita. Dodajte toliko vode, da se vpije v ves perlit in da nekaj ostane na dnu, vendar ne toliko, da bi segala nad perlit. To je vaš terarij. Ko so kozarci končali z naseljevanjem - gliva raste po celotnem kozarcu brez obarvanosti - počakajte še en teden, da se prepričate, da so dozoreli. Nikoli ne odpirajte kozarcev, dokler ne počakate nekaj dni, ko vidite, da je celoten kozarec koloniziran. Nekateri so hitrejši od drugih.
Sedaj ste pripravljeni na "rojstvo" svojih "kolačkov". Vse kozarce ("torte") izpraznite v drugo kad, napolnjeno do polovice z vodo, da jih "potopite" - pustite jih plavati 12-23 ur - nato jih postavite v terarij. S tem sporočite, da je čas za gobe, poleg tega pa potopitev pomaga pri rehidraciji, saj gobe vsebujejo več kot 90 % vode - ta korak zelo pomaga.
S stoječo vodo v terariju bo v njem dovolj vlage, da se bo na strani terarija nabrala vlaga - to je dober znak. Terarij pustite v toplem in temnem prostoru in ga preverite vsak drugi dan, za nekaj minut odprite pokrov za svež zrak in pustite na svetlobi za uro ali dve, NIKOLI na neposredni sončni svetlobi! Čez nekaj dni boste videli, da se na kolačkih oblikujejo "zatiči". Čez nekaj dni bodo gobe pripravljene. Naberite jih tik preden se klobuk odcepi od peclja. Po prvem nabiranju gobe ponovno "potopite" za 12-23 ur in jih postavite nazaj v terarij za naslednje nabiranje.
"splakovanje". Če se terarij začne sušiti, dodajte več vode v perlit na dnu, vendar ne toliko, da bi bile tortice v vodi. Le toliko, da bo vlažnost ostala visoka.

Vaši kolački se bodo splavili 2/3/4-krat, po vsakem splakovanju jih ponovno potopite in ponavljajte, dokler ne bodo več rasli, pri nabiranju kolačkov jih poskušajte odstraniti, da jih ne poškodujete ali da ne bi iztrgali gob - ne poškodujte kolačkov.
Za sušenje se najbolje obnese dehidrator za živila, vendar ni potreben. Sušite lahko na zraku z ventilatorjem itd. Gobe morajo biti pred shranjevanjem suhe kot kosti in odlomiti pecelj, sicer bodo uničene.
Z vsakim nadaljnjim splakovanjem se zmanjšata donosnost in moč gob. Prva rast je najboljša, zadnja pa najslabša. Upam, da vam bodo te informacije pomagale! o7
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
67
Points
18
Ali mi lahko kdo iz izkušenj ( gledal sem veliko videoposnetkov na youtubu) pove, ali med deluje za gojenje spor v tako imenovani tekoči kulturi in ali je ta raztopina dovolj dobra, da jo damo v rjavi riž (nekajkrat prekuhan), da začne rasti micelij?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Med bo deloval, vendar ima nekaj glivne imunosti, zato ni idealna stvar. Karo, sirup iz rjavega riža, izvleček iz sladu, le da mora biti v neki obliki glukoze/fruktoze. Pri uporabi spor za cepljenje LC obstajajo težave, vendar je bilo to že storjeno. Tehnologija Soldados Erowid je starejša od njega in verjetno starejša od mene, "terarij", tj. komora s plodovi, pa je slabo zasnovan. V tem je težava, da vas poskušam naučiti, kako to narediti tukaj. Napisal sem 7 strani dolg članek za mednarodno mikološko revijo, ki je bil objavljen pred približno 10-12 leti, in tudi na 7 straneh je v resnici le povzetek
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Nisem rekel, da je to najnovejša ali najboljša tehnika ali kaj podobnega, trdil sem le, da je "fool proof". Navedel sem ohlapen načrt, ki naj bi mu radovedni začetnik lahko sledil. Sterilizacija je verjetno največje vprašanje za začetnika, tlačni lonec pa do te točke bistveno odpravlja vse napake. Po kolonizaciji je treba te kozarce samo še cepiti in roditi. Frit Buchner ima prav, zasnova terarija, ki je navedena v tem tekstu na erowidu, je zapletena in neumna, zato sem navedel zelo preprosto alternativo - moker perlit v plastični kadi, nikoli nisem imel težav s tem, da ne bi plodil ali se izsušil. Cevi za zrak in vlažilci zraka ter "ščitnik za kapljanje" in še kaj, niso potrebni. Samo dodajte skodelico ali dve vode po lastni presoji, toliko, da bo v terariju "parno". Kot začetniku vam priporočam, da se najprej seznanite s celotnim postopkom, preden poskušate uvajati novosti. Prepričan sem, da obstajajo veliko boljši načini, vendar to zagotovo ni težko in niti pol tako zapleteno, kot si mnogi predstavljajo. Če je tek starejši od mene (35 let in več), potem verjetno obstaja razlog, zakaj ga še vedno ponujajo - ker je preizkušen in resničen. Moj namen je le pomagati razložiti in poenostaviti.
 
Top