Sinteza metakvalona (Quaalude)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1

Uvod

V tej temi najdete kemijske lastnosti in pot sinteze metaqualona (Quaalude; 2-metil-3-(2-metilfenil)-4(3H)-kinazolinon) iz izatoičnega anhidrida in o-toluidina z visokim izkoristkom. Te predhodne snovi so precej pogoste in ne vzbujajo veliko pozornosti. Zlahka jih lahko kupite v trgovini s kemikalijami po ugodni ceni. Te metode so osnovne in jih je mogoče zlahka razširiti. Ne pozabite na varnost in uporabljajte osebno zaščitno opremo.

Oprema in steklovina.

  • Bučke v obliki hruške s prostornino 10-50 ml in 100 ml;
  • Buchnerjeva bučka in lij (ali majhen Schottov filter);
  • ogrevano magnetnomešalo;
  • povratni hladilnik (majhen);
  • Stojalo za retorto in objemka za pritrditev aparata;
  • laboratorijska tehtnica (primerna za 0,01-100 g);
  • Pasteurjeve pipete;
  • vodna in oljna kopel;
  • laboratorijski termometer;
  • vakuumski eksikator (neobvezno);
  • Aspirator z vodnim curkom (neobvezno);
  • čaše 100 ml x2; 50 ml x2; 10 ml x2;
  • steklena palica;
  • kamni za kuhanje;
  • običajni lijak;
  • Filtrirni papir.

Reagenti.

  • o-toluidin 1,1 g, 0,01 mol;
  • Izatojski anhidrid 1,6 g, 0,01 mol;
  • Dietil eter (Et2O) ali aceton in destilirana voda ~ 50 ml;
  • diklorometan (CH2Cl2) 100 ml;
  • Petroleter 100 ml;
  • acetil aceton 0,39 g, 0,0025 mola;
  • Etanol (EtOH) 95 % 30 ml;
  • Klorovodikova kislina (HCl) ~10 ml;
  • metanol MeOH 50 ml.
  • Aceton 50 ml.
8ihd5Tl7Oq

Topen v etanolu in etru. Netopen v H2O;
vrelišče: 406,9 °C pri 760 mm Hg;
tališče proste baze: Topnost: 113-115 ̊C;
Tališče soli HCI: 235-237 ̊C;
Molekulska masa: 250,301 g/mol;
Gostota: 1,16 g/cm3 (20 °C);
Številka CAS: 72-44-6.

Postopek

2,2'-dimetilbenzanilid (1)
Zmes izatoičnega anhidrida (1,6 g, 0,01 mol) in o-toluidina (1,1 g, 0,01 mol) segrevamo v hruškasti bučki (10-50 ml) na 120 °C 2 uri z majhnim povratnim hladilnikom v oljni kopeli. Reakcijsko zmes po ohladitvi trituriramo z etrom (ali pa rjavo zmes raztopimo v toplem acetonu in dodamo vodo, da razbijemo kristale). Nastalo trdno snov zberemo s sesalno filtracijo na Buchnerjevem lijaku (ali majhnem Schottovem filtru) in jo rekristaliziramo
izmešanice diklorometana in petroletra v razmerju 50:50, da dobimo vmesni aminoamid (2,2'-dimetilbenzanilid) ( 1): izkoristek: 1,7 g (75%); m.p. 110 °C.
RBWpuPbhit
2-metil-3-(2-metilfenil)-4(3H)-kinazolinon (2)
Zmes 2,2'-dimetilbenzanilida (0,5 g, 0,0025 mol), acetilacetona (0,39 g, 0,0025 mol) v etanolu (30 ml) z nekaj kapljicami koncentrirane klorovodikove kisline se 1 uro refluksira v 100 ml bučki hruškaste oblike. Po ohladitvi se naslovna spojina loči
s filtracijo kot hidrokloridna sol: izkoristek: 0,59 g, (85 %), m.p. 235-237 °C.
ROrgi6I39f

Čiščenje

Zdaj se začne postopek čiščenja. Kristale damo v čašo in dodamo približno dvakratni volumen acetona ter vržemo nekaj vrelih kamnov. Ti pomagajo, da se vrenje začne hitreje in ostane pod nadzorom. Kristali se ne bodo raztopili, raztopil pa se bo ostanek grde vijolične snovi. Kristale filtrirajte in posušite. Če so kristali po sušenju vijolično obarvani, jih ponovno kristalizirajte iz metanola. To storite tako, da kristale položite v majhno čašo, dodajte le toliko MeOH, da se zmočijo, in začnite mešanico segrevati. Nekateri kristali se bodo takoj raztopili, če se ne raztopijo vsi, zavrite MeOH in po malem dodajajte MeOH ter vzdržujte vrelišče, dokler se vsi ne raztopijo. Nadaljujte z vrenjem, dokler ne izhlapi približno 20 % MeOH. Raztopino ohladite in počakajte. Po približno eni uri bodo nastali kristali, ki se bodo držali sten epruvete, počakajte, da se prepričate, da so nastali vsi kristali, in filtrirajte. Z acetonom sperite kristale iz erlenmajerice in izperite čim več neprijetne vijolične snovi s kristalov na filtrirnem papirju. Raztopino in kristale shranite.

Rekristalizacija bo nekoliko pomagala, vendar kristalov ne bo očistila. Zgodilo se je, da se je med reakcijo odvratna vijolična snov ovila okoli kristalne strukture metakvalona in znotraj nje, rekristalizacija pa bo ustvarila novo površino, tako da boste s spiranjem z acetonom lahko odstranili preostanek. Zdaj ponovite zgoraj opisano kuhanje z acetonom ter filtrirajte in posušite. Morali bi imeti svetlo jekleno siv do bel prah, če ga imate, ustavite in dajte to serijo na stran, če ga nimate, opravite še eno izpiranje z acetonom.

Se spomnite raztopine, ki ste jo shranili iz zgornje rekristalizacije? To je grda vijolična snov, MeOH, aceton in metakvalon. V raztopino dajte nekaj vrelih kamnov in zavrite polovico prostornine. Pustite, da se to strdi in ohladi, in izločilo se bo še več metakvalona. To lahko očistite z acetonom, kot je opisano zgoraj, in rezultat dodajte končani seriji. Ta postopek lahko ponavljate, dokler iz raztopine ne pridobite skoraj vsega metakvalona, vendar bo vsako pridobivanje manj čisto. Če se odločite za ta postopek, združite vse pridobljene proizvode in jih še zadnjič prekuhajte z acetonom, da jih oč
istite.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Aaaargh, prehiteli ste me.
Obstajajo pa tudi druge poti, ki se začnejo z drugimi materiali. Pogosto se zgodi, da je izhodni material nekaj takega, kot sta toluen in metilantranilat ali ftalni anhidrid. Ali celo vinilne rokavice.

Mislim, da je najbolj elegantna prosta pot do tega sintetizatorja toluen in metilantranilat.
Toluen se obdela z nitrirno mešanico žveplove in dušikove kisline, da nastane racemični nitrotoluen, ki se nato z lahkoto loči s temperaturo zmrzovanja, pri čemer nastane o-nitrotoluen. O-nitrotoluen se nato refluksira nad kositrom z dodatkom HCl, da se pridobi o-toluidin.
Metilantranilat je na voljo kot kemikalija za dišave in okuse pri različnih prodajalcih v parfumski industriji. Z obdelavo z NaOH ga je mogoče zlahka demetilirati, da dobimo antranilno kislino, ki se lahko nato uporabi skupaj z o-toluidinom.

Težava tega zdravila so veliki odmerki, ki so potrebni za doseganje učinka. Običajni odmerek je približno 400 mg, zaradi česar je težko doseči dobiček. Prav tako so obdelave suka, pošteno, res je težko doseči čist, bel končni izdelek.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Reakcija je videti preprosta, vendar jo je težko izvesti, reakcijo je zelo težko očistiti in izgubili boste serijo steklenih instrumentov.
o-toluidin je rakotvoren in zelo verjetno povzroča raka na mehurju, zato so potrebni dobri varnostni ukrepi.
Mislim, da čistega o-toluidina ni enostavno sintetizirati, najbolje je snov kupiti (če jo lahko)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Res? V čem je po vašem mnenju glavna težava pri sintagmi?

In ja, sinteza metakvalona je umazana, pri njej nastajajo čokoladi podobne suspenzije, veliko vonja ter dolga in težavna priprava z veliko izgubljenega izkoristka. Toluen je za čiščenje surovega mq boljši od acetona.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Te načine poznam. Tukaj sem opisal najpreprostejši način za slušno prevajanje z nizkimi spretnostmi. Izatoični anhidrid in o-toluidin lahko kupite v kemični trgovini.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
o-Toluidin ima približno 200 stopinj vrelišča, ni veliko hlapna tekočina, vendar se strinjam z varnostnimi ukrepi.
 
Last edited by a moderator:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18


Pravzaprav lahko kupim o-toluidin, zato nimam izkušenj s proizvodnjo te snovi, ko pa se pogovarjam z drugimi kemiki, mi povedo, da je sinteza te snovi zelo težavna, ker je reakcijsko posodo težko očistiti, snov pa je strupena.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18

Imate prav, da vdihavanje hlapov te snovi in zastrupitev ob dobrih varnostnih ukrepih ni enostavno, vendar je težko zagotoviti, da končni izdelek (Quaalude), ki ga je sintetiziral kemik, ne vsebuje strupenih snovi.
Če kemik snov uporablja sam ali jo dovoli uporabljati drugim, mora poskrbeti, da je izdelek zelo čist.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Res? Ker noben kemik, s katerim sem se pogovarjal, ni imel nobenih težav s tem sintetikom in tudi jaz ne. Na youtubu je tudi zelo izčrpen videoposnetek, tako da res ni potrebe, da bi pripravljal še enega:
Čiščenje steklovine se mi nikoli ni zdelo zelo težavno, samo splaknemo jo z vodo, NaOH in po potrebi z nekaj DCM ali toluenom. Čeprav je videoposnetek osredotočen na racemično ločevanje p-toluidina z vmesno uporabo oksalata, prikazuje tudi sintezo toluidina, in če bi bil izhodni material čisti o-nitrotoluen, bi bil produkt tudi o-toluidin.
.
O-toluidin smrdi in je pri daljši izpostavljenosti strupen, vendar bi vsak pravi kuhar ali kemik to vseeno počel v digestoriju.
Kar zadeva metakvalon, se popolnoma strinjam z neurejenostjo. In pravo delo pri tej sintezi je čiščenje, kot je omenjeno tudi v prvotnem prispevku. "Gnusna vijolična" ali, kot se pogosto zgodi, gnusna rjava barva ni sprejemljiva in zahteva MOGOČE delo, da se je znebite.
V eni od epizod oddaje Farmakopeja Hamiltona Morrisa raziskuje izvor metakvalona v Južni Afriki (ki je edina država, kjer se ta droga še vedno pogosto uporablja) in se sreča s tajnim kuharjem, ki na dvorišču pripravlja surovi metakvalon z zelo primitivnimi tehnikami in brez kakršne koli osebne varovalne opreme. Hamiltonu pripoveduje o tem, kako včasih urinira s krvjo ... Zanima me, kakšna je stopnja raka na mehurju med tamkajšnjimi uporabniki metakvalona.
 
Last edited:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Priznam, da se v tej reakciji ne znajdem najbolje, zdi se, da ste s to reakcijo zelo izkušeni, o-toluidina nisem sintetiziral, s prijateljem sem se samo pogovarjal o tem, da je metakvalon težko očistiti in da je o-toluidin strupen, rekel sem mu, da je tudi kalijev dikromat rakotvorna snov prvega razreda in ga vsi redno uporabljamo, prijatelj pa mi je rekel, da je o-toluidin nevarnejši, zlasti če ga vzamemo kot nečistoto v metakvalonu.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Ker me pomirjevala niso zanimala, nisem nadaljeval svojih raziskav in poskusov, temveč sem le pripovedoval, kar sem se pogovarjal s prijateljem, in se vam opravičujem za pomanjkanje strogosti.

Moj prijatelj, ki dela v farmacevtski industriji, mi je povedal, da je o-toluidin razmeroma nevaren in da vsako leto zaradi slabih varnostnih ukrepov zaposleni v kemičnih tovarnah zbolijo za rakom zaradi rokovanja s to snovjo, zato mora biti vsak, ki sintetizira to snov, bolj pozoren na varnost
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
19
Points
3
Metakvalon sem izdelal, pri čemer sem začel s ftalničnim anhidridom + sečnino, da sem dobil antranilno kislino, nato pa sem jo kombiniral z o-toluidinom in ledvično ocetno kislino (to je res grob oris, vendar se tega spomnim iz glave), da sem dobil MQ, in po obdelavi sem imel precej dober uspeh.
Dober prijatelj mi je pred sintezo dal nekaj dobrih nasvetov, ki jim pripisujem svoj uspeh. Njegova osnovna strategija je bila, da pridobi najčistejše izhodne materiale, ki jih je lahko, pri čemer je poskrbel, da je uporabljena antranilna kislina čista (čista je bela kristalinična trdna snov), in da je o-toluidin nedavno destiliran, da je čisto svetlo rumeno olje (običajno, ko ga dobi od komercialnega dobavitelja, pride kot temno rdeče olje, ker je že nekaj časa ležalo na mestu in Za naše namene je to nesprejemljivo, zato moramo vzeti komercialni o-toluidin in ga destilirati tik pred uporabo v sintezi MQ). Zdi se, da so ti koraki pred izdelavo pomagali ustvariti dokaj čist izdelek, čeprav sem končni izdelek tudi nekajkrat rekristaliziral.
Metakvalon je dokaj enostavna sinteza, vendar je iz njega zelo težko odstraniti vse nečistoče, tako da je popolnoma varen za uporabo pri ljudeh. Mislim, da je nekdo zgoraj že omenil, vendar bom ponovil; ta snov ima sloves povzročitelja raka na mehurju zaradi nečistoč, ki so ostale pri sintezi, zato si morate, če jo boste uporabljali sami ali jo dali nekomu, vsekakor vzeti čas in se prepričati, da začnete z najvišjo čistostjo spojin, ki jih lahko, in opraviti temeljito obdelavo izdelka.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Da, pravo delo pri tej sintezi dejansko poteka pred in po sami sintezi. Tako antranilna kislina kot o-toluidin sta nagnjena k temnenju in polnosti z nečistočami, če ju ne sintetiziramo ali shranjujemo z največjo skrbnostjo. In končno, tudi sam MQ.
Ali vam je pri pretvorbi iz ftalijevega anhidrida v antranilno kislino uspelo dobiti dokaj svetel izdelek ali pa je postal temen in nečist? To je zelo pogosta težava in mislim, da je v veliki meri vprašanje skrbne priprave reakcijske mešanice hidroksida/hipoklorita.
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
18
Points
8
Ta nit je netočna prva slika na vrhu strani je molekula alprazolama, moral bi biti bolj natančen, vendar je prispevek, ki sem ga napisal zgoraj, bil, da v prvi fazi reakcije ne nastane 2,2' dimetilbenzanilid, temveč 2-amino-N-(o-tolil)benzamid (amino skupina se ne pretvori v metilno skupino.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Oprostite, naložena napačna slika. Popravljeno.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Metakvalon sem večkrat sintetiziral z uporabo antranilne kisline, o-toluidina, polifosforne kisline in ledocetne kisline. To je precej enostavno, vendar je del, v katerem zmes nevtralizirate z uporabo karbonata..... odvraten. Mislim, poglejte to (priloženo).
78C6TFevVu

Poskusil sem dvakrat, misleč, da je to neuspeh. Potem mi je nekdo na SM rekel, da naj nadaljujem, in dejansko je delovalo! lol.

Tukaj je dobra nit SM o tem: http: //www.sciencemadness.org/talk/viewthread.php?tid=156723
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Poleg tega, ali ima kdo ob jemanju metakvalona nadležne trzljaje? Prenehala sem ga jemati, ker se preživljam s programiranjem in mi je to zelo oteževalo delo.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
164
Reaction score
160
Points
43
Kje ste dobili antranilno kislino, saj vidim, da je na Kitajskem prepovedana
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
To je tako enostavno narediti.

Najlažje je, če dobite metilantranilat in ga zreagirate z natrijevim hidroksidom(tukaj). Ali lahko preverite, ali lahko dobite metilantranilat? To je najpogostejša aroma grozdja, uporablja pa se tudi kot sredstvo za odganjanje rac in gosi. Težava z metilantranilatom je, da je ester antranilne kisline, zato ga je morda tudi težko dobiti.

Če ne morete dobiti metilantranilata, lahko antranilno kislino pripravite iz ftalimida. Tukaj je nekaj videoposnetkov:
In ftalimid sploh ni omejen (vsaj tam, kjer sem jaz, ni). Če pa je, samo poguglajte "how to make phthalimide" (kako narediti ftalimid). Narejen je iz ftalnega anhidrida ali ftalne kisline, ki jo prav tako ni težko dobiti.

Če morate ubrati daljšo pot, si oglejte ta videoposnetek NileRed. Če boste spremljali prvih 30 minut, boste videli, kako lahko iz vinilnih rokavic, ki kot mehčalec vsebujejo DEHP ali DINP, naredite antranilno kislino.)
 
Top