Question Sinteza mefedrona - aminiranje v DCM ali NMP? - Prosimo, razpravljajte tukaj

eps0n

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Kaj bo zagotovilo boljše izkoristke? Pogovarjal sem se z nekaterimi ljudmi in mnenja so si nasprotujoča. Po mojem mnenju bo izvajanje aminizacije v NMP dalo večji izkoristek, saj je reakcija hitrejša in prosta baza mefedrona ne bo razpadla. Drugi pa pravijo, da bo DCM dal enak izkoristek ali celo, da NMP daje manjši izkoristek.

Dobro bi bilo kakšno strokovno mnenje!

Ali pa samo razpravljajte in navedite svoja stališča
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
30
Points
18
V znanosti obstajajo določeni pojavi, ki so v nasprotju z dobro uveljavljeno teorijo in nihče ne ve, zakaj. Edini način, da to z gotovostjo ugotovimo, je poskus.

Ali imate bk4, meAmin in običajna topila (etil acetat, NMP, DMSO ...) Če je tako, bi bil idealen majhen obseg s standardizirano primerjavo med vzorci. Morda bodo nekateri dali
boljši, vendar kaj je to koristno, če so izdelki močno onesnaženi in se ne obnesejo dobro? 4mmc je razmeroma "nov", zato smo vsi pionirji pri izpopolnjevanju tega sintetizatorja. To bo spodbudilo tudi druge, da se bodo prepustili raziskavam.
 
Last edited:

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
v majhnem obsegu je veliko bolje proizvajati v velikem obsegu, saj je tak laborec težko odkriti in lahko brez težav s policijo proizvajate več let. velike laboratorije hitro ujamejo in čaka vas več let zapora.
Jaz sem naredil 7 let 4mmc na dcm in je veliko lažje sintetizirati, ker ni laboratorijske opreme, iste steklenice soka. brizga in krpa za pohištvo. in ga naredil enostavno s 100g 2b4m 60g-70g kristalov. vsak dan 24 dni x 60g-70g = 1.440g-1.680g x 20 € zelo dober mesec.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
30
Points
18
Če bo nekdo prodajal, je veliko boljša možnost, da naredi zalogo in to reakcijo izvede v velikem obsegu v 200l plastičnem sodu z ročnim mešalnikom malte, prevlečenim s teflonom, in nekaj hladilnega sistema na mestu. Na srečo je opremo enostavno odstraniti. Ločite del za pripravo in distribucijo, saj so kemiki na vrhu prehrambnega kanala in jih bodo vsi podtaknili.

Kakšen je bil vaš izdelek? Kakšne so bile povratne informacije strank? Ali ste kdaj uporabili kakšno drugo topilo, je bila kakšna razlika v kakovosti? DCM je zaradi predpisov EU zdaj težko dobiti.
 
Last edited:

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
da toulen sem uporabil. dcm je zelo dobro na voljo v eu. 97-odstotna čistost, testirana v Barceloni. ko imate odprt sod, zelo smrdi in že zaradi samega vonja imate lahko težave s sosedi. če sod tesno zaprete, ga bo pritisk raztrgal.
 

eps0n

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Kako dolgo pustite, da reagira? V znanstveni literaturi je idealen način 55-60 °C za 10 minut:

"Da bi našli druge reakcijske pogoje za korak 2 3a, smo v literaturi poiskali
sinteze a-terc-butilaminopropiofenona, z obročem nesubstituiranega analoga bupropiona.

Našli smo le eno referenco 9 za sintezo te spojine, ki je predpisovala 5 ur refluksa v benzenu, rezultat pa je bil le 37-odstotni izkoristek.

Nato smo kot topilo preizkusili N-metilpirolidinon (NMP) in ugotovili, da je reakcija t-butilamina in 2 pri sobni temperaturi v tem topilu opazno eksotermna in se zaključi (po izginotju 2 z GC-MS) v manj kot 0,5 ure.

Zaradi nepotrpežljivosti mladih smo poskusili reakcijo segrevati v 60(C vodni kopeli in ugotovili, da je bila končana v manj kot 10 minutah.


Nasprotno pa reakcija, ki poteka v acetonitrilu, topilu, ki so ga uporabljali delavci BW, ni eksotermna, je precej počasnejša in po Hill et al. (7) daje le 43-odstotni izkoristek, medtem ko je bil naš izkoristek v povprečju 75-85 %."


Gre za sintezo bupropiona, vendar sem trdno prepričan, da se lahko enako uporabi za 4-MMC, saj se struktura ne razlikuje veliko.Glede na to, da so objavljeni izkoristki z DCM sporočeni kot visoki, najverjetneje veljajo enaki pogoji za DCM.

Velik prispevek k naši skupnosti bi bil, če ima kdo plošče TLC in je pripravljen preizkusiti, koliko časa je treba reakcijo izvajati pod različnimi pogoji (20 °C, 60 °C, DCM, NMP).
 
Top