Naredite 4-metilpropiofenon/ CAS : 5337-93-9

TiTcapitan

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Vsi izračuni za 1 kilogram 4-metilpropiofenona.

Vsi reagenti so izredno ohlajeni.
V bučko v ledeni kopeli dodamo toluen (657) gramov , aluminijev klorid (1043) gramov, mešamo 10 minut, nato propionilklorid (700) gramov vkopljemo s pomočjo delilnega lijakagram 40 minut.
Po kopanju se reakcijska masa odstrani iz ledene kopeli in ostane pri sobni temperaturi 1 uro, da se premeša.

V laboratorijski čaši pripravimo zmes ledu (3700)gramov in (142)gramov 36% klorovodikove kisline.
Tako imamo dve plasti, razdeljeni na lijaku, ki ga potrebujemo na dnu.
Z destilacijo odstranimo odvečni toluen pri temperaturi 110 stopinj . prestavimo sprejemno bučko v čisto posodo, priključimo vakuumsko črpalko in odstranimo naš čisti 4-metilpropiofenon.

PS: Ne pretvarjam se, da je ta metoda 100-odstotno zanesljiva in pravilna. Sam nisem strokovnjak za kemijo, vendar zaradi pomanjkanja drugih metod uporabljam ta recept. Metoda je bila preizkušena v praksi, rezultat pa je izdelek, ki ga potrebujemo.
Vesela bom alternativne sinteze strokovnjakov

PPS:
kemijske bruto formule za reagente:
aluminijev klorid - AlCl
propionil klorid - C3H5OCl
toluen - C7H8O
4-metilpropiofenon - C10H12O

Kemijska reakcija: C7H8 + C3H5OCl = C10H12O + HCl
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
ali lahko objavite slike te metode?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
"V laboratorijski čaši pripravimo mešanico ledu (3700)gramov in (142)gramov 36% klorovodikove kisline.
Zaradi tega imamo 2 plasti, razdeljeni na lijaku, potrebujemo spodnjo."

Čakajte, kaj se je tu zgodilo s prejšnjo reakcijsko zmesjo? Ste jo dali v čašo, dodali nekaj ledu in 142 g klorovodikove kisline, kar je povzročilo ločitev plasti? Prosim, pojasnite.

Če je mogoče, pri kakšni temperaturi in tlaku ste vakuumsko destilirali 4'-metilpropiofenon?

V idealnem primeru, kaj je vir te reakcije? Morda bi nam bilo v pomoč, če bi si ogledali tudi izvirno sintezo.

Sam še nisem poskusil te sinteze, vendar jo bom zaradi radovednosti verjetno poskusil. Vedno sem pripravljen na nove načine za izdelavo katere koli zanimive kemikalije.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Tukaj je odlomek iz panjske končnice, od člana panjske končnice, ki je opravil te sinteze (začenši s 4-metilmetkatinonom iz toluena in propionil klorida ter 2 nadaljnja koraka, ki se končata s sintezo 4-metilmetkatinona) in zabeležil rezultate!
 

Attachments

  • EjuDGNeQZk.pdf
    93.6 KB · Views: 567
Top