Question Ali je mogoče nitrometan pretvoriti v nitroetan?

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Ali je mogoče nitrometan pretvoriti v nitroetan Ali je mogoče nitrometan pretvoriti v nitroetan? Če da, ali mi lahko kdo napiše vodnik?
Oprostite, če je to neumno vprašanje, ne vem veliko o kemiji.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Ne zares. Gre za nekakšno iztrganje hrbtenice in njeno zamenjavo. Slišal sem, da je ne kontaminant/stranski produkt, če nm, lahko je 2 %, bral sem, da ima gorivo za r/c letala do 5 %, ki bi ga lahko destilirali.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
to bi bil najbolj potraten izziv z viri za zelo dolgočasnega, vendar še vedno bistrega kemika, poleg tega pa je to prej temeljna znanost kot uporabna, tako da se bo šele sčasoma izkazalo, da se to da narediti, vendar bi bilo spraševanje o donosu žaljivo in soočili se boste z razlago besede temeljna v znanosti od potencialno razjarjenega pristojnega kemika ...
 

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
`` Priprava nitroetana
Gerard Desseigne & Henri Giral

Reakcijska bučka se napolni z:
26,5 g (0,0625 * 3 molov) K2CO3 tehnične kakovosti, raztopljenega v 137 g vode
320 g 97 % tehničnega natrijevega nitrita
6 ml cetil-oleinskega alkohola ali oleinskega alkoholaholm (sredstvo proti penjenju)
Volumen mešanice je približno 420 ml
Mešanica se med mešanjem segreva na kopeli pri 130C. Dodajalni lijak
napolnimo s 750 ml vodne raztopine 444 g (3moli) natrijevega etil
sulfata. Raztopina se reakcijski zmesi dodaja 50-60 minut pri
s primerno hitrostjo, da reakcijska zmes ostane pri temperaturi 125-130 C, ob močnem
mešanjem.
Destilacija nitroetana se začne, ko se začne dodajanje.
Ko je dodajanje NaEtSO4 končano, se v 10 minutah doda 100 ml vode.

Destilat se razdeli v dve plasti. Lahko se destilira pri 760 mmHg z destilacijsko kolono. Destilacija se začne pri 30C. Vse pod 74C se zavrže. Temperatura se mora ustaliti
pri 87C in destilacija se ustavi pri 99,8C.

Izplen nitroetana: 96 g (1,28 mola), 42,6 % na osnovi NaEtSO4



Poskusil sem tako suho destilacijo kot zgoraj opisano (mešane raztopine). Vsakič sem dobil manj kot pol ml, vendar sem spet začel s po 2 g nitrita in Na-etilsulfata.

Trenutno imam v eksikatorju 72 gramov NaEtSO4. Bomo videli, kako bo šlo naslednjič. Nevarnost EtONO je zame nekaj novega. NaEtSO4 je bil narejen iz žvepla, everclear, apna in sode, kot je opisano v Rhodijevem "Nitroalkane preparation FAQ". ``

Našel sem obsežnejšo sintezo, kot sledi. Ali lahko uporabim drugačne zaviralce penjenja kot cetil oleinski alkohol ali oleinski alkohol, ki sta bila uporabljena tukaj?
 

skanderbeg

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
70
Reaction score
35
Points
18
Da, nitrometan lahko pretvorite v nitroetan tako, da nitroetan kupite na Poljskem.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
85
Points
28
Deals
1
Ne, nitrometana ne morete pretvoriti v nitroetan
 
Top