Question Kako izdelati metiloamin v vodi

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Ali me lahko kdo pouči, kako iz metilamin Hcl Cas 593-51-1 izdelati metiloamin v tekoči vodi?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
samo kupite ga že izdelanega brata
 
View previous replies…

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Običajno to storim. Toda Kitajska je zdaj uvedla prepoved in kitajski proizvajalci ga očitno ne smejo prodajati.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Očitno so ga prepovedali pred dvema tednoma
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, vzemite 1 mol metilaminskega (ne metiloaminskega) hidroklorida in ga raztopite v minimalni količini vode.
Počasi dodajte 1 mol vodne raztopine NaOH. [1 mol NaOH uporabite za pripravo koncentriranega 50% NaOH sln]
Bodite pozorni, da je metilamin zelo hlapen in strupen. [uporabite osebno varovalno opremo in prezračevanje]
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Pozdravljeni, ali je mogoče, če mi lahko podate tudi sintezo za metilamin v preprostem opisu in ali mi lahko poveste tudi količine posameznih sestavin v gramih, kar bi bilo zelo koristno, hvala, prav tako ali poznate kakšne evropske ponudnike za metilamin
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
2 dela formaldehida + 1 del amonijevega klorida. Videl sem, da so ljudje reagirali na različne načine. Jaz ga 4 ure refluksiram v vakuumu, nato ga destiliram v vakuumu, da dobim najvišje razmerje monometilamonijevega klorida v primerjavi z di- in trimetilamonijevim kl. Nato ga očistiš nereagiranega amonijevega klorida z butilnim, etilnim ali metilnim alkoholom, ki bolje raztopi metilacijo. Tako refluksirate, vroče filtrirate. Trdne snovi se zavržejo, nato se postopek ponovi. Do štirikrat, nato sperete s kloroformom, ki raztopi di in tri.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Ali poznate evropske prodajalce za metilamin 40 % vodni
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Želel sem samo opozoriti ljudi, ki iščejo, kako deproionirati hcl v bazični metilamin, če je vaš predhodnik sol ( hcl, sulfat, karbonat, fosfat itd.), lahko to storite in-vitro in prihranite sebi veliko truda, ki dodatno rešuje čas. Dodajte 2× večjo količino (v molih) hcl in prilagodite ph celotne mešanice.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Ali lahko pojasnite, kaj imate v mislih, prosim. Resnično bi mi pomagalo, če bi to lahko z mano prebrali, prosim.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Sprašujem se, zakaj tega še nikoli nisem videl. Kakorkoli že. Metilamin HCL je znan tudi kot metilamonijev klorid. Oglejmo si njegov mol;
Moral bi biti CH³NH²HCL, metilamin pa je CH³NH²
CH³ metilna skupina, metan
NH² AN amin, aminska skupina
HCL vodikov klorid, kislina
Mol. Masa CH³NH²; 31,058 g/mol
Mol. masa CH³NH²HCL; 67,52 g/mol
67.52g-31.058g=36.452g
Mol.mas.HCL? 36,452 g/mol.
Če vzamemo mol metilamina in mu dodamo mol HCL, dobimo mol. metilamin hcl!
Zdaj ga nevtralizirajmo. Ali ste vedeli, da mol NaOH (natrijevega hidroksida) nevtralizira mol vodikovega klorida? To je res. Najbolje je, da sta HCL in NaOH ustvarjena drug za drugega. Na+ poveže Cl- in to je sol (NaCl). H+ se poveže z OH- in nastane voda (H²O). Iz dveh jedkih strupenih produktov nastaneta dva blagodejna.
Enako velja za vse Hcl, za vsak mol kakršnegakoli predhodnika (to je HCL) potrebujete mol NaOH, da ga nevtralizirate do osnovne molekule.
Torej seštejete mole predhodnika in mole metilamin HCL ter dodate toliko molov luga in to je to. Reakcijsko posodo morate seveda takoj napolniti, ker je metilamin plin.
 
Top