SPLOŠNA PRAVILA ZA UPORABO ZDRAVIL

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
47
Points
3
9UYzNbE8qn


V sodobnem svetu so zdravila pogosta povsod, zato se lahko le prilagodite in osvojite znanje o njihovi uporabi. Oblikovanje in lobiranje znanstvenih metod zmanjševanja škode je učinkovito orodje za razvoj prave kulture uporabe drog in uvajanje učinkovite znanosti na področju sence, kar bo pozitivno vplivalo na hitrejšo globalno dekriminalizacijo aktualnih drog.

Zmanjševanje škode temelji predvsem na načelih, katerih cilj je nuditi medicinsko podporo osebi in izboljšati njeno zdravstveno stanje. Sestavni del zmanjševanja škode je sočutno in dostojanstveno obravnavanje oseb, ki uporabljajo droge, ter njihovih družin in skupnosti. Uporaba drog ne pomeni, da ljudje izgubijo svoje človekove pravice - med drugim imajo še vedno pravico do življenja, do najvišjega dosegljivega zdravstvenega standarda, do socialnih storitev, do zasebnosti, do svobode pred samovoljnim pridržanjem ter do svobode pred krutim, nečloveškim in ponižujočim ravnanjem.

V tovrstnih nitih si prizadevamo za zmanjševanje negativnih fizioloških, duševnih in socialnih posledic uporabe drog. Zagovarjamo zaščito uporabnikov drog in njihovih skupnosti z raziskavami in medicino, da bi pomagali doseči svet, v katerem politike in zakoni o drogah prispevajo k bolj zdravi in varni družbi. Zmanjševanje škode je skupek praktičnih in učinkovitih strategij, ki ljudem pomagajo zmanjšati negativne posledice uporabe drog, alkoholizma in duševnih bolezni z obravnavo pogojev uporabe in zdravljenja. Namesto da bi se osredotočili zgolj in takoj na prenehanje uživanja drog ali zdravljenje duševnih motenj, je pri zmanjševanju škode glavno merilo uspeha izboljšanje kakovosti življenja, zdravja in dobrega počutja osebe
.

XF5MOXaeBP


SPLOŠNA PRAVILA UPORABE DROG.
  • NAČRTUJTE ČAS JEMANJA DROG. Izberite čas, ko vas nihče ne bo motil. Ne pozabite, da je treba uživanje snovi končati vsaj en dan pred delom, pomembnimi stvarmi ali dogodki. Dan, ki ga potrebujete samo za spanje, okrevanje in kakovosten počitek telesa.
  • DROGE UPORABLJAJTE NA PRIROČNEM IN VARNEM MESTU. Najboljša rešitev je, da droge jemljete doma. Doma so nezaželeni gostje izključeni, vi pa imate vso zakonsko in moralno pravico, da ne spustite noter tistih, ki jih v tistem trenutku ne želite videti. Verjetnost, da boste zagrešili družbi nevarna dejanja in bili v zvezi s tem odpeljani na policijsko postajo, se močno zmanjša.
  • POIŠČITE SI NASLANJAČ. To še posebej velja za psihedelike. Zelo pomembno je, da je v bližini oseba, ki ji zaupate. Če želite biti v tem trenutku sami, naj bo v drugi sobi, vendar mora biti ob vas oseba, ki bo v nujnem primeru znala trezno nadzorovati situacijo. Skrbniku lahko daste nekaj v uporabo, vendar nujno veliko manj kot vsem ostalim, tako da je na voljo vsaj ena oseba, ki je sposobna ustrezno oceniti razmere in se odločati v nujnih primerih.
  • UPOŠTEVAJTE PRIPOROČENE ODMERKE ZDRAVIL. Če je vaše zdravstveno stanje normalno, potem je skoraj neverjetno, da se boste slabo počutili od lahkih in srednjih odmerkov zdravil. Vendar morate to vedeti in se v primeru določenih težav pregledati, da bi lahko kompetentno predvideli učinke snovi na vaše zdravstveno stanje.
  • IZOGIBAJTE SE TVEGANJEM. Verjetno imate določena nezaželena nagnjenja in v stanju zastrupitve z drogami lahko postanejo neobvladljiva. Če na primer veste, da se želite pod vplivom drog voziti z avtomobilom - ključe dajte zaupanja vredni osebi. Če veste, da se ne morete ustaviti - vzemite odmerek, ki ga potrebujete, preostanek pa pustite nekje zunaj dosega.
  • NAUČITE SE, KAKO NUDITI PRVO POMOČ. Za to si vzemite nekaj ur in nekega dne lahko vaše spretnosti rešijo življenje vaših bližnjih. Zlahka se naučite izvajati posredno masažo srca, prav tako pa se naučite tudi umetnega dihanja. To je treba storiti pred prihodom reševalnega vozila v primeru zastoja dihanja ali srčnega napada.
AXL6h8HjAY

OPOZORILO O IZOGIBANJU.


NI PRIPOROČLJIVO UPORABLJATI SAMOSTOJNO. OB VAS MORA BITI NEKDO, KI VAM BO POMAGAL, ČE SE BOSTE POČUTILI SLABO.

NIKOLI NE JEMLJITE VPRAŠLJIVIH IN NEZNANIH DROG

NIKOLI NE UPORABLJAJTE ALI SE NE POJAVLJAJTE POD VPLIVOM DROG NA JAVNIH MESTIH!

NIKOLI NE VOZITE AVTOMOBILA, MOTORJA ALI DRUGEGA VOZILA POD VPLIVOM DROG!

NIKOLI NE UPORABLJAJTE DROG V DRUŽBI NEZNANCEV!

NIKOLI NE UPORABLJAJTE DROG Z LJUDMI, KI SO NAGNJENI K NEPRIMERNEMU VEDENJU!

NIKOLI NE UPORABLJAJTE DROG V STANJU AGRESIJE, DEPRESIJE IN DRUGIH NEGATIVNIH DUŠEVNIH STANJ.

NIKOLI NE JEMLJITE NEVARNIH KOMBINACIJ DROG!

NIKOLI NE UPORABLJAJTE DROG, ČE IMATE KONTRAINDIKACIJE ZARADI ZDRAVSTVENEGA STANJA.

NIKOLI NE UPORABLJAJTE DROG NA MESTIH S POVEČANO NEVARNOSTJO: V BLIŽINI VODNIH TELES, NA STREHAH HIŠ IN V KAMPIH

NIKOLI NE JEMLJITE DROG PRED POMEMBNIMI DOGODKI IN POSLI

NIKOLI NE UPORABLJAJTE PRED ŠPORTOM IN V KOPALIŠČIH, KJER JE MOČNO OBREMENJEN SRČNO-ŽILNI SISTEM

NIKOLI NE JEMLJITE DROG NA MESTIH, KJER NI KOMUNIKACIJ, PA TUDI NA MESTIH, KJER VAS BO REŠEVALNA SLUŽBA TEŽKO DOSEGLA

NIKOLI SE NE IZOGIBAJTE KLICU REŠEVALNE SLUŽBE V STANJU PREDOZIRANJA DROG

FdrfCw20nu


Klic reševalcev je skrajno nujen. Če jih ne pokličete za malenkosti, jih ne smete zanemariti v izrednih razmerah.

Poklicati je treba lokalno reševalno službo
.
  • zaustavitev dihanja.
  • Srčni infarkt.
  • Konvulzivni napadi.
  • Izguba zavesti.
  • Nevarna duševna stanja.
  • Kadar obstaja nevarnost ogrožanja uporabnika in drugih oseb, vi pa ne morete pomagati.
  • Prevelik odmerek opiatov zaradi vašega pomanjkanja protistrupa .

Če boste torej upoštevali ta preprosta pravila - v vašem življenju bo veliko manj težav, povezanih z uporabo drog. Poskrbite zase in za svoje bližnje.
 
Last edited by a moderator:

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Kako prebrati podatke iz spletnih arhivov o priporočenem odmerjanju snovi v obliki soli ? Ali se nanaša na celotno sol ali samo na % vezane aminske proste baze? To mi je včasih nejasno, saj se zaradi različnih uporabljenih kislin tudi razmerje med frebazo in anionom nekoliko razlikuje. IMHO je to zelo pomembno za zdravje ljudi, da se to razjasni.
 

Oppenheimer

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 31, 2022
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Ko kadim cigarete, vedno poskrbim za to, da so v bližini moji potovalni naslanjači.
V vsej resnosti, dostojno vodnik, hvala človek.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
256
Reaction score
279
Points
63
Predlagam, da začnete z imenom snovi
katera snov vas zanima?
 

bum1esh

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 28, 2023
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Hvala za te informacije, saj bodo v pomoč ljudem, ki bodo kmalu začeli jemati zdravila
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Teoretično imate prav. Toda bodimo iskreni, kdo od nas je to že storil z vsemi snovmi, ki jih je zaužil. npr. do zdaj sem opravil le 2 izleta s čistim sitojem. Časovno niso bila nikoli načrtovana, razen če sem jih prinašal in načrtoval uživanje doma. Nihče mi ni nikoli povedal, kakšen je varen odmerek. Pri tabletah xtc npr. tega ne more povedati nihče razen preserja. Izogibanje tveganjem, no, ampak to ne deluje vedno. V redu, znam nuditi prvo pomoč in o tem sem se vedno informiral. kako končati ali ublažiti potovanje.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Dejstvo, da nekdo ali celo večina ljudi ne bo upoštevala priporočil za varno uporabo, še ne pomeni, da takšna priporočila niso potrebna ali da jih ni treba napisati. Nekdo jih lahko ugiba ali intuitivno razume večino, vendar jih kljub temu ne upošteva. Nekdo pa sploh ni pogledal v to smer in morda bo ta članek in znanje iz njega (pa tudi iz drugih člankov na našem forumu) nekomu pomagalo, da se izogne težavam ali celo reši življenje. To je dobra motivacija, tako kot zame.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Popolnoma se strinjam z vami, da to ni neuporabno znanje. Toda moj pristop bi bil, da bi najprej pojasnil, kako posamezne snovi delujejo (vse možnosti), kako je prišlo do tega in kakšna odvisnost bi lahko nastala. Ravno prek takšnih besedil, kot je to izobraževalno besedilo, sem izvedel za te snovi. samo poskusite, ob pravih pripravkih se ne bo nič zgodilo ... to velja za nekatere snovi, obstajajo pa tudi druge snovi, za katere je dovolj enkratno uživanje brez podrobne razlage ... in obtičiš v odvisnosti. V vsakem primeru mi ni všeč kontekst: dobro se pripravi, potem se ne bo nič zgodilo, ne glede na to, kaj vzameš. Tako pač ni, če nisi nikoli premagal zasvojenosti.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Razumem vaše stališče in ga na splošno podpiram. Kontekst vidim nekoliko drugače - pripravite se in lahko boste zmanjšali tveganja. Na koncu članka je avtor poudaril, da boste imeli manj težav, vendar nihče ne trdi, da težav sploh ne bo ali da so nemogoče. To vsekakor ne drži. Vsaka psihoaktivna snov predstavlja tveganje - zdravstveno, psihično, socialno itd. In ljudje bi morali biti sposobni sprejeti informirano odločitev glede snovi, jo razumeti in zanjo prevzeti odgovornost. Morda je na tej točki vredno dati večji poudarek odpravi dvoumnosti.
 
Top