Question Neuspešna sinteza 4mmc, potrebujem pomoč

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Prosim, preberite ga in mi pomagajte

Najprej sem naredil 4mp -> 2b4mp

Kemikalija, ki sem jo uporabil

4-metilpropiofenon
Vodikov bromid 46-48 %
vodikov peroksid 37 %
natrijev bikarbonat

(sledil sem tej sintezi - https://bbgate.com/threads/preparation-of-2b4mp-precursor-for-mephedrone.7042/ )

Kako sem to naredil -
Najprej sem v erlenmajerico dodal 50 ml 4mp, nato dodal 40 ml 48-odstotne hidrobromne kisline, premešal, nato pa med mešanjem raztopine po kapljicah počasi dodal 18 ml 37-odstotnega vodikovega peroksida.
nato sem dodal hladno vodo
in nato kristal prefiltriram
nato sem kristal opral s sodim bikarbonatno vodo in nato kristal posušil

Tako je izgledal


D54swG7eYM


Nato sem naredil 2b4mp -> 4mmc

Sledil sem tej sintezi -(https://bbgate.com/threads/the-simplest-recipe-for-crystal-mephedrone.7031/)

Uporabljena kemikalija -
2b4mp* - 50gg
Benzen - 100 ml
Metilamin 40% - 70ml
Klorovodikova kislina - 20ml
ohlajen suh aceton -

Kako sem to naredil -
V erlenmajerico sem dodal 100 ml benzena, nato sem v erlenmajerico dodal 50 g 2b4mp, mešal, dokler se ni raztopil, nato sem počasi dodal 70 ml metilamin 40%, zaprl pokrov erlenmajerice in mešal z megnetnim mešalom 2 uri, nato sem po 6 urah spet mešal 2 uri, da sem zaspal, potem sem jo mešal še 2 uri, zmes je postala zelena, potem sem jo mešal sproti, kot na vsaki 2 uri, mešal sem 30 minut, dokler nisem končal 20 ur, zmes je bila še vedno zelena.

(nisem uporabil metode segrevanja)


2P9JsVNeR5




Nato sem raztopino prelil v ločilni lijak in dodal 500 ml tople vode ter jo premešal, nato počakal na ločitev in izlil spodnjo plast, nato pa postopek ponovil.
(V sintezi je omenjeno, da bi morala biti raztopina rumene barve, vendar sem imela zelenkasto-modrikasto raztopino, zakaj je tako?)


VNh0lFcsjH





Nato sem nadaljeval s kisanjem




V erlenmajerico sem dodal raztopino proste baze 4 mmc in nato dodal ohlajen suh 200 ml suhega acetona, ga premešal, nato pa raztopini po kapljicah dodal hcl, ko sem začel, je bila raven ph 9, ko pa sem začel dodajati kislino, je bilo videti, kot da se raven ph povečuje (nisem prepričan, da sem preveril izbiro), po določenem času je bilo videti, da je raven ph dosegla 3-4, zato nisem vedel, kaj naj storim, zato sem poizvedel in ugotovil, da lahko raven ph povečamo tako, da mešanici dodamo raztopino sodim bikarbonata, zato sem v mešanico dodal približno 30 ml te raztopine, kar ni pomagalo, zato sem po kapljicah dodal še hcl in dodal približno 20 ml hcl, potem pa je nekako dosegel ph 5-6. Prekinil sem kisanje in mešal še 10 minut.


EUywTdBhR1

YVCaJIXErb


(raztopina je bila še vedno tekoča, le zelena barva se je spremenila v rdečo, ko sem dodal hcl, raztopina ni postala gosta ali kaj podobnega)

Nato sem raztopino izlil in jo zapakiral v steklovino in jo zavil s plastiko in jo dal v zamrzovalnik, po 6 urah sem vzel mešanico in jo filtriral skozi papirnati filter, in nič se ni zgodilo, niti ena kapljica prahu 4mmc je bila tam :(

Počuti se tako razočarano, po vsem tem čakanju in trdem delu ni delovalo, kaj menite, kaj je šlo narobe?

Mislim, da bi lahko bil razlog 4

1. Po dodajanju metilamina bi ga moral segreti, namesto da čakam 20 ur.
2. Moral bi narediti mešanico suhega aktona in hcl in nato dodati prosto bazo, namesto da bi mešal prosto bazo s suhim aktonom in nato dodal hcl
3. V koraku kisanja ne bi smel dodati vodne raztopine sodim bikarbonata
4. Morda je raztopine preveč, naj jo polovico izparim in poskusim znova?

Prosim, povejte mi, kaj lahko izboljšam in kaj je šlo narobe ter ali naj raztopino zavržem ali lahko še vedno dobim 4 mmc iz te raztopine?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Še ena pomembna stvar Temprature v mojem mestu je okoli 30-35 stopinj, ko sem sintetiziral
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Za začetek večina posameznikov uporablja DCM.

Drugič, zanima me, zakaj izdelujete svoj BK-4. Za svoj prvi poskus bi morali odpraviti ta dodatni korak in preprosto uporabiti vnaprej pripravljen BK-4.

Poleg tega se zdi, da so vaša razmerja napačna. Metilamin bi moral biti približno 100 ml za 50 g BK-4 (če je to res BK-4).

Naslednje vprašanje se ponovno nanaša na razmerja za kisanje. 200 ml acetona je preveč. Poleg tega uporabljate premajhno količino HCl. Razmerje med HCl in acetonom bi moralo biti 10 : 1.

Zdaj morate te komponente združiti in jih počasi dodajati ter počakati, da se raven pH ustali med vsakim dodajanjem. Zdi se mi, da ob dodajanju metilamina ni prišlo do reakcije. Ali je mogoče, da je to posledica dejstva, da dejansko niste naredili bk4?

Od kod ste dobili metilamin? Ali ste opazili eksotermno reakcijo? Ali se je temperatura z dodajanjem metilamina zvišala? Ali ste začutili močan vonj po metilaminu?

Običajno je vse to znak reakcije. Vonj po dveh urah mešanja pri temperaturi malo manj kot 40 ºC tudi ugasne.
 
View previous replies…

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
V svoji državi nisem našel lokalnega prodajalca 2b4mp, zato sem ga naredil, vendar mislim, da je prav, ker se je reakcija zgodila, ker ko sem dobil prah, me je to spravljalo v jok in srbela me je roka, 2. uporabil sem benzen, ker je to omenjeno v sintezi, nisem vedel, da je dcm veliko boljša možnost, 3. da, ko sem dodal metilamin, se je temperatura dvignila, dodal sem kapljico, ko je bila temperatura okoli 35-40. Po dodatku metilamina je šlo 50-55°, nato sem počakal, da se temperatura zniža.
 
View previous replies…

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
55 je preveč vroče. Če je vaša osnovna temperatura 25, počasi dodajajte med počasnim mešanjem, da se bo gibala okoli 35. Ko dodate polnih 100 ml in ste prepričani, da se temperatura še vedno ne dviguje, lahko za 2 uri uporabite temperaturo 37-38. Prav tako ne želite prekuhavati, saj bo izdelek bolj umazan. Ugotovil sem, da imam zelo dober izkoristek, če upoštevam te napotke.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Čista oborina, skoraj bela.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Dobim zelo tanek rdeč vrh, ki bi ga zlahka odsesal in bi ga bilo treba minimalno oprati v acetonu po
 

Attachments

  • xhGi0yY4SR.mp4
    12.2 MB · Views: 0

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
To je primerjava dveh serij, ki sta bili zamrznjeni 24 ur. Serija z rdečim vrhom je bila kuhana pri višji temperaturi in dlje časa, pri čemer ni bilo veliko pozornosti namenjene dodajanju DCM in toplote. Prav tako se ni natančno spremljal čas dodajanja metilamina.
 

Attachments

  • pfbE*****VGFM.jpg
    pfbE*****VGFM.jpg
    4.4 MB · Views: 52

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Tanek rdeči vrh 🤩IA9TovcNHm
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Nosil sem masko, tako da nisem veliko vonjal, ni bilo tako' hudo, kot sem mislil, vendar je bilo hudo
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28

Ste prepričani o tem ali je recept napačen?

0ivytl8buL
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Različne ph lvl
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Od belega jasnega do tega
 

Attachments

  • w4*****TmBYWu.mp4
    21.2 MB · Views: 0

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Čista oborina visoke kakovosti 4mmc
 
Last edited:

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
188
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
1. Najprej bi morali iz 4 MP narediti 2b4m samo tako, da to pustite v topilu za sintezo 4mmc. Mislim, da bi bilo to lažje.
Če hočeš to narediti tako, kot si naredil, bi moral kristalizirati v nekem topilu, da se znebiš nečistoč. Potrebuješ čist bk4
verjetno je bil zelo nečist in ni hotel reagirati, zato ste dobili zeleno barvo, vendar je to res težko reči.
Zagotovo ne morete dodati tople vode, pri odstranjevanju metilamina vedno dodajte hladno vodo, saj je bolj učinkovita.
naslednjič pred kisanjem uporabite ledeno hladen aceton in mešanico premešajte

verjamem, da je vse to posledica tega, da vaš 4bk ni reagiral, ali ste prepričani, da je bilo 50 gramov? ali je bilo 50 gramov, kot je mokro na fotografijah? potem ste verjetno imeli v bučki razmerje 10 g:70 ml.
Od tam ne morete dobiti 4mmc, morate opraviti uspešno reakcijo BK4 + MMA, da kasneje dobite mefedron :) tega niste storili, zato poskusite še enkrat!
osredotočite se na to, da dobite čist bk4, videti mora kot snežni kristali, če ga želite kristalizirati, vendar vam tega ni treba, lahko ga pustite v topilu, ki ga boste uporabili pri sintezi 4mmc.
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
50 gramov z mokroto, ne vem, zakaj se ni posušil, če ga pustim na zraku več kot 6 ur
 
View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
188
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Morali ste narediti nekaj napak, samo poskusite znova in pozorno preberite prispevke, ki jih je delil strokovnjak, zagotovo boste našli težavo
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
188
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Ali ste prepričani, da ste upoštevali časovne okvire za zahtevane korake? kot je paziti, da ne dodate peroksida, preden je bromid dovolj dobro premešan. Temperatura ni bila previsoka?
Ali ste preverili, kakšen ph ste imeli po uporabi natrijevega bikarbonata?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Temperatura je bila visoka, ko sem dodal peroksid in metilamin, v obeh korakih, kakšna je potrebna temperatura?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
188
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Hmm, videoposnetka nisem gledal. Mislim, da je pravi čas, da vprašate strokovnjaka
Morda bi vam želel pomagati @G.Patton. Tudi jaz bi rad vedel :)
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
188
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
njegova težava s samim 2b4m tukaj, sploh ni reagiral, morda v EA bi
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Kaj mislite s tem, da ga lahko pustim v bk4? Ali mi lahko poveste postopek ali delite povezavo?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
188
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
2b4m lahko dobite tako, da 4MP dodate Br2 v topilu, ki ga boste pozneje uporabili za sintezo 4mmc
 
Top