Ustvarite močno geslo

mendeleev

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 5, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Imam nekaj datotek, za katere je ključnega pomena, da so varne. Te datoteke hranim v šifrirani posodi VeraCrypt na šifriranem disku SSD. Zato je ključnega pomena, da imam geslo za svoj SSD, ki ga je dovolj težko najti tudi za vlado.

Težava je, da je geslo za SSD zelo zapleteno, zato ga hranim v drugi posodi VC z geslom, ki si ga lahko zapomnim v 100 % primerov, vendar ni dovolj močno. Geslo za SSD je shranjeno v tej obliki: (veliko naključnih znakov)+(dejansko geslo z nekaj vabljivimi znaki)+(še veliko naključnih znakov).

Namesto da bi geslo SSD shranil kot besedilo, želim uporabiti algoritem, ki bo ustvaril dejansko geslo SSD, pri čemer bo kot izhodišče uporabil drugo besedilo.

Recimo, da imam na začetku te naključne znake. "B|(=h&jMRSl(Hz2IO2". Pretvoril jih bom v besedilo ASCII "66 124 40 61 104 38 106 77 82 83 108 40 72 122 50 (+ dodatne tri številke pred zadnjimi tremi ASCII, npr. 44) 73 79 50". Nato bom različico ASCII pretvoril v SHA256 "c2338bdaca948b6d30c135817bce23488713e35e635da7f898dd5d6af0c80b5f" in to bo novo geslo SSD.

Mislim, da je to veljavna rešitev moje težave. Ker pa nimam izkušenj s kriptografijo, me zanima, ali je to varen način shranjevanja gesla, ki ga je težko razbiti, in kakšne so možnosti, da strokovnjak za kriptografijo iz vlade najde končno geslo (ob predpostavki, da ne naredim neumnih napak).
 

8a6eywircd

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Za ustvarjanje zelo zapletenih gesel in njihovo varno shranjevanje lahko uporabite upravitelja gesel. Če uporabljate upravitelja gesel, si morate zapomniti samo eno glavno geslo. Dober primer je KeePass https://keepass.info
 

zeus

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Postavili ste vprašanje, a odgovor je v njem. Vaša algoritemska podlaga je.
 
Top