Ali lahko kdo razloži sintezo DMT iz tripamina?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Na poti imam nekaj triptamina z namenom, da bi nekaj stvari sintetiziral zase.
Predvidevam, da bo najprej DMT - zdaj poznam postopek, toda ali mi lahko kdo razloži, kaj se zgodi v vsakem koraku? Tako ga bom v celoti razumel.
Vem, da je uporaba 37-odstotnega formaldehida običajna, prav tako absolutnega metanola in reduktorja - zdaj pa sem v zadregi, kaj naj uporabim? Ali vsi opravljajo enako nalogo? Natrijev borohidrid proti STAB proti SCABH, kaj je najbolje uporabiti in zakaj?
hvala ljudem
 

Wiley Smith

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jun 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Da, znanost v ozadju je zelo enostavno razumeti, vendar so koraki bolj zmedeni, poznam znanost, vendar ne natančnih korakov, tukaj je znanost.
Triptamin, kemikalija, ki jo najdemo v živalih in rastlinah, ima zelo podobno kemijsko strukturo kot N,N-dimetiltriptamin, le da so namesto metilnih skupin, ki se povezujejo z dušikom, to vodikovi atomi. Za pretvorbo triptamina v njegovo dimetilno različico morate opraviti postopek, imenovan metilizacija (mislim, da je to ime), pri katerem osnovne vodikove atome pretvorite v metilne skupine, v primeru tega scenarija pa vodikove atome na položajih Rn1 in Rn2 pretvorite v metilne skupine, s sredstvom za metilizacijo, kot je formaldehid, formaldehid pretvori vodikove atome v metilne skupine in povzroči pretvorbo osnovnega triptamina v njegovo magično različico, DMT. (Če se motim, me popravite)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Če sem pošten, zdaj poznam postopek in sem že skoraj tam - iz končnega re-x iz heptana sem dobil nekaj kristalov, vendar je olje, ki nastane v predzadnjem koraku (če uporabljate NaBH4), SUPER TEŽKO narediti uspešen re-x iz njega.

Sintezo, ki ji sledim, sem našel na Redditu, vendar sem pri drugih potrdil, da naj bi delovala - samo malo me moti, zakaj moje olje v zadnji fazi noče ponovno izvesti ponovnega iz*****vanja iz vrelega heptana.

Prav tako nisem popolnoma prepričan, ali na omenjenem heptanu naredim zamrzovalno oborino za dostop do DMT ali če naj heptan izhlapi. Predvidevam, da slednje - zato je omenjena potreba po vakuumski komori (nadležno), saj stane še več denarja lol

To je postala sinteza, za katero mislim, da bom poskušal znova in znova, dokler je ne bom ugotovil, saj imam toliko triptamina.
Najprej nameravam začeti tako, da dobim aldehid in na njem izvedem Henryjevo reakcijo, nato pa z reduktivno aminizacijo dobim meskalin in enega od TMA, vendar počasi varčujem z nitrometanom in nitroetanom, preden kupim veliko ustreznega aldehida.
Res je noro, koliko sem se naučil, odkar sem objavil to objavo, če sem pošten!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Mimogrede, vse to se mi je zdelo pravilno, nisem želel, da bi tam zvenelo arogantno. To je bil res dober odgovor ... To sem po naključju pometel pod preprogo zgolj zato, ker sem tako blizu izvedbe RXN, da nisem prepričan, ali sem prezgodaj dodal reducent - mislim, da ste to mimogrede pozabili omeniti, formaldehid pa ste navedli pravilno in tu sem se zmedel - ali NaBH4 deluje kot katalizator in ali je to še vedno redukcijska aminizacija - glede na to, da je triptamin že amin....To me je zmotilo, ko sem objavil prispevek, in od takrat si tega nisem razjasnil.
Zato se mi zdi reduktivna aminizacija nekaterih aldehidov bolj razumljiva - običajnih amfetaminov nisem preučeval, psihedelične pa zagotovo, zato je lažje razumljiva.
 
Top