Brom

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
(morda bi bilo "lepo" opozorilo) v zvezi z benzenom / bromom :)
Te je skoraj nemogoče dobiti. No, z registracijo podjetja in dokumenti je to mogoče, vendar jih bom za zdaj preskočil (podjetje je staro le 2 tedna).

Ker sem za nakup opreme porabil že ogromno denarja, ni druge poti nazaj, kot da ga izdelujem sam (brom).

Zdaj vidim vse tiste videoposnetke, polne nevarnih hlapov in težkih prezračevalnih sistemov, opozoril in tako naprej, vendar sem naletel na spodnjega.

Skoraj se mi zdi, da lahko na ta način dobim brom tako, da s pipeto ali čim podobnim odstranim zgornjo plast brez "prevelike nevarnosti".

Ali ima kdo kakšne izkušnje? Ali je to izvedljivo? Tudi pri uporabi NaBr namesto kalijevega bromida?

https://imgur.com/a/xHw0vMD
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
76
Points
18
Ali ne morete preskočiti tega koraka in kupiti bromiranega predhodnika?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Da, gotovo, vendar je dobil precej veliko, tako da bi bila po tem to vsekakor možnost. Čeprav nisem prepričan, ali je to veliko lažje. Čas in krivulja učenja bosta pokazala
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
če ste iz Evrope, lahko kupim easy brom ali Hbr s perhidrolom, ki je veliko bolj enostaven, narejen kot na videoposnetku
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Hvala. To si bom zapomnil za kasnejšo uporabo. Končni izdelek lahko kupim tudi neposredno, vendar to nekoliko izniči namen tega prizadevanja.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
zakaj če kupite veliko 2b4m, vam dajo dobro ceno. Enako, če ste naredili 100 kg, vam ni treba uporabiti reaktorja 100 l. V moji državi uporabljajo mauzer 1000 l in vse skupaj zmešajo ter dobijo kristal kot led.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Idc glede cene, vendar so to številke, ki zame niti niso cilj. Gre za moj prvi poskus na področju kemije. Bolj bi bil zadovoljen z 250 g samopripravljenega odlične kakovosti (nekoč) kot s 100 kg česar koli, kar je neki neznanec "zmešal vse skupaj".
Ampak vseeno hvala
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Začel sem ga izdelovati in postopek je dokaj enostaven, vendar ga je težko držati, ne da bi izhlapel, zato sem ga vsakič, ko sem ga izdeloval, dal v zamrzovalnik, da ne bi tako zlahka izhlapel.

Čez nekaj časa sem se naveličal in naročil podjetju, da mi ga uvozi, kupil sem 2 litra in zdrži dolgo časa.
Težko ga je le nadzorovati.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Odgovor: nekako deluje, vendar je daleč od "uporabnosti".

 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Brom lahko dobite iz vodikove kisline z vodikovim peroksidom (oksidacijsko sredstvo je lahko drug okson in podobno), lahko ga dobite iz kovinskih bromidov z reakcijami žveplove kisline in oksidacijskega sredstva. V večini reakcij lahko brom dobimo neposredno med reakcijo, ne da bi ga izolirali v čisti obliki, kar je zelo neprijetna snov.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Včeraj sem poskusil nekaj, kar se zdi obetavno, z uporabo kalijevega bromida, natrijevega hipoklorita in HCl.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Vse raztopine hipoklorita so stabilizirane z natrijevim hidroksidom; to neprijetno točko je treba upoštevati. Uporabljate zelo neprijetno oksidacijsko sredstvo.
lahko poskusite s fosforjevo ali žveplovo kislino, klorovodikova kislina ni najboljša možnost, saj lahko oksidirata v klor v trenutku, ko zmanjka bromida.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
morda je NBS mogoč za vas? CuBr2 je prav tako mogoč. Sistem CuO/jod. H2O2/HBr (moja najljubša izbira)
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Hvala!
Če prav razumem, bi lahko bromiral neposredno z uporabo N-bromosukcinimidakot nadomestka za br2? To bi prihranilo ogromno dela in bi ga bilo enostavno dobiti.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Katalizator za bromiranje NBS je Tosova kislina, reakcija je zelo hitra, selektivna in čista. NBS je v primerjavi z drugimi viri broma drag.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Prepozno. 500 g je na poti. kaj je Tosova kislina btw?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
KBr je široko dostopen (NaBr ne poznam). Samo dodajte nekaj konc. žveplove kisline in se pripravite na vakuumsko destilacijo. Počasi dodajte H2O2 z dodajnim lijakom. Ko je to končano, vzemite lijak za ločevanje in dodajte malo konc. h2so4, v lijak za ločevanje vlijte raztopino brom+voda, spodnji sloj izločite v epruveto in zaprite z gorilnikom. Najnevarnejši del je dodajanje tekočine v lijak.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Ja, to je tudi na YouTubu. H2O2 je tukaj omejen, zato ga je težko dobiti, razen čiščenja. Našel sem nekaj, na kar še čakam, vendar le 35 %.
 
Top