Question Ali je to mogoče pri bitcoinih?

smuser86

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 23, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni. naletel sem na enega od tistih bankomatov, ki ponujajo nakup bitcoinov, zato sem si rekel, da bom samo skeniral kodo QR, ki mi jo je dala ena od spletnih platform, da bi dodal sredstva na svoj račun. Težava je v tem, da ta neumna stvar zahteva vašo davčno številko, tako da če jo navedem pri nakupu kovancev, bi s tem v bistvu povedal "hej, policaji, kupil bom nekaj drog, tukaj je moja identifikacijska številka denarnice z bitcoini in vsi moji osebni podatki, vključno z mojim domačim naslovom, za vsak primer, če bi želeli priti na kavo". Navajajo celo, da lahko pride do zamude pri obdelavi transakcije, če napačno navedete svojo davčno številko, zato predvidevam, da če vnesete nekaj naključnih številk, transakcija preprosto ne bo delovala (se motim glede tega?).

Po drugi strani sem ugotovil, da so te denarnice bitcoin individualne, predvidevam, da jih nihče razen mene ne bo nikoli uporabljal, zato niso povezane z nobenimi drugimi transakcijami, ki bi lahko veljale za nezakonite. Ali menite, da je še vedno vredno poskusiti?

Kakor koli že, kaj menite, da bi bil najboljši način za nakup nekaj bitcoinov za takšne namene, ne da bi pritegnili preveč pozornosti? Mislil sem, da bo to veliko lažje, vendar se očitno zaplete, ko želite kupiti "anonimno" valuto, ne da bi dejansko izdali vse svoje osebne podatke zveznim organom. Ali naj registriram svojo denarnico in nato poiščem nekaj trgovcev P2P, nato pa s svojo osebno denarnico opravim transakcijo na platformi? Predvidevam, da se povprečen uporabnik drog po imenu Joe, ki si rad občasno vzame kakšen H, ne bi obremenjeval s takšnimi nevšečnostmi. Ali ljudje preprosto registrirajo denarnico nekje na platformi coinbase in nato kupujejo bitcoine s svojimi kreditnimi karticami?

Opravičujem se, če je to neumno vprašanje, preprosto sem zelo nov na tem področju in pravzaprav ne razumem, kako vse to deluje.
 
Top