Question Najboljši način za učenje kemije.

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni, zanimalo me je, kakšen je najboljši način za učenje potrebne kemije za izvajanje različnih sintez in kakšna oprema je potrebna za učenje kemije na praktični ravni, nekako iščem nov hobi namesto matematičnih raziskav . Najlepša hvala Ron
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
razmišljanje o organski kemiji. Najlepša hvala Ron
 

maloo

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 5, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
V roke vzemite totalno sintezo 2. Če ste v vsem novinec, bi se morali po približno prvem poglavju izgubiti zaradi žargona in tempa. Vsakič, ko zagledate novo besedo ali pojem, ki ga ne razumete in za katerega še nikoli niste slišali. Poiščite ga, preberite o njem. Kakšna so imena opreme in kakšna je njena funkcija. Različne metode, kako na primer pridobivati izvlečke A/B. Kaj želite doseči. Kako to doseže ta metoda. To je dober način, da začnete razumevati in razumeti stvari. Potem morda izberite sintetizator, ki bi ga radi preizkusili. Preberi o njem. Poiščite vse stvari, ki jih ne poznate (še enkrat). Preberi teme o ljudeh, ki so ga preizkusili. Oglejte si videoposnetek reakcije. Potem morda poskusite.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Spoznajte načela, kot so: elektronegativnost, funkcionalne skupine in njihova elektronegativnost, termodinamika, stehiometrija, razporeditev elektronov in kako to ustvarja razrede elementov, različne vrste vezi (ionska, kovinska, kovalentna), ravnotežne reakcije, oksidacijska stanja, ogljikove spojine (kako so narisane in nomenklatura)

Ta seznam je lahko še daljši in daljši, pri kemiji se je treba naučiti veliko majhnih tem, najboljši nasvet je, da vzamete srednješolsko knjigo ali knjigo, ki sem jo bral jaz, "Organska kemija Franicis A. Carey/Robert M. Guiliano".
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
Od 0 do 0+1

Imam nič kemijskega predznanja. Nekega dne sem se samo razjezil, ker so mi pri nakupu zdravila Zyrtec pokazali kartico. Razlog je seveda v tem, da ljudje uporabljajo efedrin za izdelavo metamfetamina.(Mimogrede, tukaj je opisano, kako) Tistega dne me je to zelo razjezilo. Zakaj bi moral imeti nevšečnosti, ker nekdo, ki ga sploh ne poznam, izdeluje metamfetamin? To je sranje iz poročila o manjšini, jebem to, nedolžen, dokler se mu ne dokaže krivda, jebena mrha. Če pomislite, to ni nič drugače kot KYC, da lahko vlada spremlja, kako porabite svoje BTC........... oh wait, o čem sem govoril?

Kakorkoli že, na poti domov sem pomislil, da bom naredil nekaj metamfetamina. Nikoli prej nisem razmišljal o tem, da bi to storil, vendar so mi to idejo dali v glavo.

Od takrat se je to spremenilo v moj kul skrivni hobi (ne poskušam ga spremeniti v posel). Preveril sem več virov in informacije so na voljo, naučil sem se, kako narediti shake & bake (en lonec) v enem dnevu ... brez kurjenja ognja! Vendar je BBGate edini kraj, ki sem ga našel in zaradi katerega se počutim dovolj samozavestno, da stopim z robnika. Na tem forumu lahko greš tako plitvo ali tako globoko, kot si želiš.

Vse, kar potrebuješ, je tukaj!

Objavljajo recepte, opremo in reagente, ki jih potrebujete. Nato posnamejo videoposnetek, v katerem vam pokažejo, kako korak za korakom. Če imate vprašanja, vam bo nekdo odgovoril, odgovoru pa lahko zaupate, saj ga je preverila skupina strokovnjakov (čeprav se pogosto ne strinjajo glede "pravilnega" odgovora).

Nimate reagentov ali opreme? Pokažejo vam, kako jih izdelati, ali pa jih po želji kupite.

Edina stvar, ki je BBGate ne zagotavlja, sta pobuda in vztrajnost. Vendar pa boste našli spodbudo!

Začnite s temi preprostimi recepti in vprašajte, česa ne veste. Toda najprej poskusite poiskati po forumu, saj sem ugotovila, da če imam vprašanje, ga je verjetno že postavil nekdo drug.
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 7, 2021
Messages
26
Reaction score
22
Points
3
se lahko naučiš iz spleta jaz delam z dimljenim dušikovim astinom v steklenih kozarcih in ne vem nobenega sranja lmao, folow stict ppe tho, če se želiš naučiti preproste kemije science madness forumi so hella uporabni za to
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Če kdo potrebuje kakšen dnp, imam na voljo približno 50 kg.
 
Top