Protokol testiranja amfetamina

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1

Uvod

Kupili ste domiseln izdelek z amfetaminom in se odločili, da boste izvedli poskuse testiranja onesnaževanja in primesi. Nato odprete ta članek in ga uporabite kot vodilo za eksperimentiranje. V njem najdete seznam manipulacij z amfetaminskim izdelkom in koristne informacije za domače teste.
G52WuTJMsC
Amfetamin se dobi kot prosti bazični racemat (vsota l- in d-izomerov). Po zakisanju se izdelek pretvori v obliko soli. Za ta postopek lahko uporabimo žveplovo, fosforno ali klorovodikovo kislino, da dobimo ustrezno sol. Amfetaminov hidroklorid ima izrazitejši učinek, ker ima ostanek klorovodikove kisline manjšo molekulsko maso.
V isti masi, na primer v enem gramu, boste imeli:
- 0,78 g amfetamina in 0,23 g klorovodikove kisline
- 0,73 g amfetamina in 0,27 g žveplove kisline
- 0,27 g žveplove kisline.58 g amfetamina in 0,42 g fosforne kisline
Med amfetaminovim hidrokloridom, amfetaminovim sulfatom z amfetaminovim fosfatom je približno 1,3-kratna razlika, ki pojasnjuje razliko med učinki različnih amfetaminovih soli oziroma V tem članku "Amfetaminske soli" najdete metode za določanje vaše amfetaminske soli.

Stereizomeri

Dekstrotorni amfetamin (d-amfetamin, deksamfetamin) ima razpolovni čas v telesu 9-11 ur, aktivno vpliva na dopaminske receptorje ter čustvene in kognitivne učinke, kot so evforija, spremembe libida, izboljšan kognitivni nadzor, vključno s skrajšanjem reakcijskega časa, povečana od*****ost proti utrujenosti in povečana mišična moč. Levorotator (l-amfetamin, levoamfetamin) pa ima razpolovni čas 11-16 ur, povzroča oslabljeno kognitivno delovanje, uničevanje mišičnega tkiva, motnje spanja, tresenje okončin, spolno disfunkcijo in lahko vodi v razvoj psihoze (halucinacije in paranoja). Tako potrošnik, ki je vzel racemat (d, l-amfetamin), prvih nekaj ur občuti pozitivne učinke deksamfetamina, ki izenačijo negativne učinke levamfetamina (d-izomer je 5-8-krat bolj aktiven od levega), po razgradnji pa ostane pri levem izomeru in doživlja njegove učinke.

Možni neželeni učinki in ponarejevalne snovi

Nekatere snovi, ki lahko dosežejo končni izdelek in ogrožajo zdravje, kot so živosrebrove soli, fenilaceton, 1-fenil-2-nitropropen, žveplova/fosforjeva/ocetna/vodikalna kislina, nitroetan, 1-fenilpropan-2-on oksim.
Na prvem mestu je poceni kofein, ker ta snov stimulira CNS s kratkim podobnim učinkom kot amf. Daleč za prvim mestom so nootropne snovi, kot sta cinnarizin in piracetam. Tudi amf. (amfetamin) lahko pogosto nadomestimo z a-PVP ali metamfetaminom, ki imata podobne učinke stimulacije. Ker je nesubstituirani benzaldehid težko dobiti, obstajajo nadomestki za substituirane benzaldehide, na primer 2-fluoro benzaldehid. Dodajo se lahko tudi nekatera zdravila, kot sta noramidopirin ali natrijev metamizol.

Primeri čistega amfetamina

Vsi ti amfetaminski praški imajo več kot 95-odstotno čistost, potrjeno z GC-MS.
19TZ0NOnPL
Xu2TU75K6M
BMAQL3xlCN
Na voljo so primeri umazanih amfetaminov različnih barv.
Q5rTeofZlp

DUVlWrzQ0n
CqchFMI9Uo
AoAQh4nJBP
Z2TQfPxlKI
VSDe18gRWL
Algoritem postopkov:
1. Najprej morate zagotoviti vizualno preverjanje svojih stvari. Če ima vaš izdelek drugačno barvo od bele, ima verjetno nekaj organskih ali anorganskih sinteznih stranskih proizvodov, ki lahko spremenijo barvo. Barva amfetamina je odvisna od reakcij in njihove kakovosti, ki so bile izvedene. Bela, biserna, bež, rumena, oranžna, breskova, svetlo rožnata, rožnata, siva so "normalne barve" amfetamina. Bolj obarvan pomeni bolj umazan izdelek. Čeprav mora biti amfetamin v prahu jasno belkast, si nekateri prodajalci izmišljujejo zgodbe o "posebni formuli ali metodi sinteze", ki dajejo nenavadne barve. Če je amfetamin v hidrokloridni soli, lahko povzroči smrkanje (precej redek primer).
Kaj določa barvo:
Rose - izdelek je preveč oksidiran (del amfetaminove soli se je zaradi pretirane uporabe kisline spremenil v razgradne produkte in obarval preostali prah).
Rumena - izdelek ni oksidiran (zaradi pomanjkanja kisline se vsa baza ni pretvorila v sol in njeni ostanki so obarvali preostali prah).
Rdeča - fenil nitropropen ni popolnoma reagiral na amalgam, reakcijska zmes se je alkalizirala in zakisala v sol, kar je dalo to barvo.
Zelena - živosrebrove soli so onesnažene z drugimi kovinami, kar povzroči barvo. Poleg tega vpliva na nastanek amalgama.
Rjava - nastanek smol med sintezo.

Na splošno je treba opozoriti, da mora biti kemično čist izdelek vedno bel. Farmacevtski amfetamin na primer nima niti odtenka. Prav tako sprememba barve ni nujno samo pokazatelj pravilnosti izvedene sinteze. Skoraj vse sintezne nečistoče je mogoče odstraniti s kislo-alkalijsko ekstrakcijo.

2 . Sekundarno zagotovite preprost poskus z raztapljanjem vašega izdelka v vodi. V 10 ml vode sobne temperature raztopite 100 mg (dovolj je 100 mg, vendar je bolje več) vzorca amfetamina. Če se vaš vzorec dobro raztopi, to pomeni, da imate verjetno tiho čisto drogo. Pomembno: pred poskusom zmeljite goste grude prahu, saj lahko v usedlini nastanejo majhne grudice.
YGqB0Ld3wz
ArlEt9Nxdy
JjXnxobYa8
Rezultate poskusa raztapljanja morate interpretirati. Če je vaš izdelek popolnoma netopen ali se delno raztopi, je to lahko posledica dodajanja kofeina. Navoljo so povezave do preprostih poskusov za določanje kofeina v amfetaminu v prahu z Wagnerjevim reagentom ter raztopino dušikove kisline in amoniaka.
K2BJH7wsz9
Prav tako so to lahko MCC (mikrokristalna celuloza), silicijev dioksid, anorganske soli (glej "Določanje nečistoč v sintetičnem PAS").

3 . Tretjič, potrdite skladnost izdelka z deklariranim amfetaminom s testi LF (kompleti za testiranje drog). Prejeli boste jasen rezultat o svoji snovi in primesi prepovedane droge (če se zgodi, da je), ti testi pa vam pomagajo določiti naslednji korak.

4. Četrtič, preverite pH raztopine. Prašek amfetamina lahko onesnažijo organske praškaste kisline (askorbinska, citronska itd.), organske praškaste baze (novokain, lidokain, kofein itd.). "Določanje nečistoč v sintetičnih PAS" natančno opisuje metodo njihovega določanja.

5. Nato, če ne najdete nobenega onesnaževala in še vedno dvomite v svoj amfetamin ali če testi LF razkrijejo primesi narkotične snovi, vodite poskuse s testnimi reagenti. Uporabite "reagente za testiranje drog". Te metode pomagajo določiti vrsto primesi. Obstajajo priročniki, v katerih so opisani postopki preverjanja in pomen, v katerih najdete metode sinteze reagentov.
Glede na podatke iz poskusov s testnimi reagenti lahko primerjate in potrdite rezultat s TLC.

Na primer, prejeli ste rezultat testa z reagentom Marquis, ki je dal črno barvo. Običajno to pomeni, da je vaša amf. razredčena z MDMA. Če se barva kapljic spremeni v rumenkasto, to pomeni, da imate, verjetno, čisto amfo. Vzemite ploščo TLC, onesnažen vzorec amf., pravi amf. in čisti MDMA (če ga imate), naredite tri pike snovi in jih eluirajte, preštejte Rf in primerjajte rezultate s podatki iz literature. Če se bodo lise vašega vzorca razdelile na dva dela, ki bosta imela enako raven MDMA in pravega amfuma, to pomeni, da je vaš vzorec onesnažen z MDMA. Če v vašem vzorcu ni madežev s stopnjo prave amf., to pomeni, da imate MAMA z nečim, kot je amfetamin, snov s podobnimi fizikalnimi in organoleptičnimi lastnostmi (metamfetamin
).
MZRQK9rAET

6. Poleg določanja primesi lahko raziskovalec vodi poskus "Določanje čistosti amfetamina v domačih pogojih", da izmeri odstotek amfetamina v prahu. Pri tem pa je treba upoštevati, da bodo v tem prahu upoštevane tudi druge primarne aminske snovi.

Zaključek

Preverjanje temperature taljenja se lahko doda v drugi korak za potrditev skladnosti s kakovostjo in določitev stopnje vsebnosti nečistoč.
Ta priročnik omogoča ugotavljanje stopnje nečistoč, določanje kontaminacijskih snovi in potrjevanje rezultatov z različnimi metodami. Poleg tega lahko izmerite količino amfetamina v vzorcu
.
 
Last edited:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
ne vem točno zakaj, ampak ko izdelujem svojo amfetaminko - je ne naredim čisto belo, ampak pustim nekaj bronaste barve in ko jo naredim na ta način - je močnejša.







Mislim, da deluje kot proces kelatiranja za mikrohranila - ta bronasta smola v določenih količinah pomaga našemu telesu, da sprejme in uporabi amfo iz našega želodca. Vem, da ne glede na vse - vaš izdelek mora biti vedno na strani +7PH. Če bo vaš izdelek ocetni - se lahko poškodujete, saj lahko vaš želodec proizvaja le več kisline in ne more proizvajati baze, zato se lahko zlahka opečete od znotraj. Če bo izdelek bazičen, ni skrbi - želodec bo proizvedel kislino, da jo uravnovesi - le delci izdelka ne smejo biti preveliki (veliki delci lahko poškodujejo vaše telo, ko se prilepijo na eno mesto).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Pozdravljeni, Patton, morda poznate odgovor na to vprašanje, ki mi ga nikoli ni uspelo v celoti razumeti. Kaj točno je amfetaminska pasta? Mnogi prodajalci jo prodajajo na spletu in res ima določen učinek, vendar se včasih učinek nekoliko izgubi, ko sem jo poskušal očistiti, npr. s sušenjem in nato izpiranjem z acetonom. In seveda se izgubi tudi večina. Iz metod sinteze tukaj običajno na koncu dobite suh amfetamin sulfat, ki je prah, ga samo filtrirate in izparite morebitno preostalo topilo (npr. petrolej eter), vendar ga običajno vakuumska filtracija pusti skoraj suhega. Ali je pasta samo amfetaminov sulfat z nekaj preostalega topila ali je to amfetaminova baza (v celoti ali delno)? Če vsebuje amfetaminsko bazo, potem ni bila popolnoma sulfatirana in jo je verjetno treba čistiti drugače. Kakšno je vaše priporočilo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Morate ga preveriti, morda ta izdelek ne vsebuje amfetamina. Prav tako lahko količino amfetamina v izdelku izmerite v domačih pogojih, kot je opisano tam.
 
Last edited:

Burrissah

Don't buy from me
New Member
Joined
May 4, 2022
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Hej tam, g. Patton. Našel sem članek, ki ste ga prej komentirali, in ne morem najti, če spet... samo spraševal sem se, ali mi lahko pošljete pm, da sem po postopku obračanja
psudeoefedrina v suho trdno obliko. Hvala,
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni, Barton. Rad bi vprašal, ali obstajajo amfetamini v obliki hidrokloridnih, sulfatnih in fosfatnih soli, ali pa obstajajo amfetamini v obliki oksalatne soli?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Zdravo, kdo je Barton? =)
Slišal sem za amfetamin saharat, nisem pa še slišal za oksalatno sol.
 
View previous replies…

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Žal mi je patona , sem začetnik in moja raven eksperimentiranja je na ravni domače kuhinje, zato nimam dostopa do številnih materialov. Zato me je zanimalo, ali lahko med končno kristalizacijo dobimo oksalat v obliki oksalatne soli. V zadnjem času sem izvedel več poskusov in večina jih je bila neuspešna, kar je precej frustrirajoče.
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Če amfetamin nevtralizirate z oksalno kislino, dobite amfetamin oksalat. Vendar to ni priporočljivo, saj lahko oksalati povzročijo ledvične kamne.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
En sam korenček vsebuje več oksalne kisline, kot bi je vsebovalo več gramov amfetamin oksalata, zato to ni dejanski, temveč teoretični problem. Večji problem je, da je oksalat neprijeten za smrčanje, saj se zamaši v nos.
Oksalat je sicer dober način za pridobivanje soli iz katerega koli amina zaradi lepih lastnosti topnosti, ki jih je podedoval od oksalne kisline, recimo, da je dobro topen v topli in topli vodi, vendar je skoraj netopen v vodi pod 10 °C, zaradi česar je ena redkih soli, ki se lahko proizvaja v vodi in iz nje izloča. In to je pogosto zelo priročno.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Moj amfetamin po opravljeni redukciji z NaBH4/CuCl2 zelo rahlo diši po cimetu, vendar je videti bel in zelo podoben slikam pod spoilerjem "95 %+ čistost" (bel in puhast), čeprav sem prepričan, da čistost ni tako visoka, ni nič kaj prešeren.

Kakšne ideje o tem, zakaj se pojavlja vonj? Kako bi lahko odstranil vonj ali izboljšal sintezo, da ne bi ustvarjala takšnega vonja?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. ta tema govori o testiranju in ne o njegovem prečiščevanju. V primeru, da vas ta vonj moti, lahko izvedete kislinsko-bazično ekstrakcijo.
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Amfetamin hidrokloridne soli je mogoče kaditi ? In kako se prosta baza amfetamina pretvori v hidrokloridno sol ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, amfokloridna sol je zelo hidrofilna in je običajno videti kot moker prah. To lahko poskušate storiti, vendar je to le izguba vašega časa.
Preberi več o amfetaminskih soleh
 
Top