Question 3D-tiskanje tablet stiskalnice za izsekovanje

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Že zelo dolgo iščem dober vir za izsekovalnike tablet.
Vem, da jih ima Alibaba itd. vendar sta uvoz v Evropo in carina moja težava.

Moj načrt je bil natisniti samo konico z logotipom na eni ali morda dveh straneh izsekovalnikov.

Imam že matrice brez logotipa, zato bi bilo dovolj, če obstaja material, ki ga je mogoče natisniti in je dovolj trpežen za nekaj centov odtisov.
Zaradi velikosti/cene tiska menjava konice z logotipom po nekaj iztiskih ne bo težava.

Ali ima kdo izkušnje s tiskalniki 3d in mi lahko pove, ali bi ta zamisel lahko delovala?

Biti sposoben izdelati stiskalnico za tablete z zakonitimi/dostopnimi deli in tiskalnikom 3d bi bila super ideja, ki je v skladu z duhom tega foruma!
 

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hej,
seveda je to izvedljivo. Če želite doseči najvišjo ločljivost, uporabite sla-tiskalnike. Ti lahko dosežejo ločljivost do 25 mikronov, vendar so dražji od tiskalnikov fdm. Vendar pa lahko z njimi izboljšate ločljivost z uporabo 0,2-milimetrske šobe. Pri tiskalnikih fdm se prepričajte, da uporabljate 100-odstotno polnilo, da bodo matrice čim močnejše.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Da, to bi bil soliden začetek. Mislim, da odlitek ni potreben, sicer bi najprej poskusil brez njega, samo s surovim odtisom. Če imate stiskalnico, v katero samo vstavite nekaj matric, ne vidim nobene težave.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
sem Razmišljam o nakupu, razen če me kdo ne premaga
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
stvari, kot so tiste, ki jih narediš iz jekla
njegov majhen element, lahko ga naročite pri podjetju, ki ima CNC stroje

je majhen tisk in zahteva dobro ločljivost, zato tiskalnik fdm ni dobra izbira, ker bo delo, potrebno za dokončanje, zelo težko in pošteno nemogoče

večina smol za fotopolimere nima takšnih lastnosti kot polimeri za fdm. Običajno niso zares močne in se ob vsakem stiku preprosto zdrobijo.
Seveda obstajajo tudi bolj specifične smole, pravzaprav je na izbiro veliko več kot "klasični" široko uporabljeni polimeri. Vendar so zelo dragi in vedeti morate, kako jih uporabljati, da izkoristite njihove zmogljivosti.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
to bo delovalo, vendar bo veliko zajebancije okoli tega, po mojem mnenju to ni optimalna izbira
preprosto poiščite kakšnega lokalnega mladega strojnika, ki ima vrtalne stroje, in vam bo to naredil za manj kot 50 evrov ali nekaj podobnega
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Bolje je, če plačate 20 tisočakov za profesionalni stroj, ki ga lahko vedno prilagodite temu, kar je potrebno za oblikovanje slik v majhnem obsegu, opravljeno po metodi poskusov in napak
 
Top