Prečo moje distlliácie trvajú večne ?

methyllordir

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 20, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
1
Som len nováčik a vyskúšal som destiláciu mnohých olejov, rozpúšťadiel, zmesí voda/olej a voda/rozpúšťadlá a robím len jednoduchú destilačnú zostavu s bežnými sklenenými nádobami a vecami, ale nezáleží na tom, čo destilujem, jednoducho to trvá večne
napríklad ak mám zmes vody a oleja, destiluje sa 10 ml počas 4 hodín

pozerám príliš veľa postupov a nastavení na youtube a internete, zdá sa, že s mojím nastavením nie je nič zlé, ale je to len zvláštne časovo náročné ?!?

Tiež použitie vákuovej pumpy spôsobí, že sa celé miesto naplní plynom ( príliš veľa odpadu ) , a tiež vidím, že pre jednoduché destilácie nie je vákuum nutnosťou, ale mne sa zdá, že bez neho to nejde ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Povedzte nám viac o tom, čo používate na ohrev, čo ohrievate, aké sklo používate atď.
Používate nejaký kúpeľ? Obalujete hornú časť banky a kolónu prvých niekoľko cm ?
 
View previous replies…

methyllordir

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 20, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
1
Používam laboratórny elektrický ohrievač/magnetické miešadlo a laboratórne borosilikátové sklo, ohrievanie vo vani len urýchľuje zahrievanie roztoku, ale zdá sa, že samotnej destilácii naozaj nepomáha

Nevyskúšal som zabalenie banky ani vyššie uvedeného skla
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Izolácia banky + kolóny hliníkovou fóliou pomôže zabrániť úniku tepla, a tak urýchliť destiláciu, napriek tomu destilácia trvá dlho.
Chcete sa uistiť, že teplo vo vnútri vášho aparátu je na konštantnej úrovni, aby mohla destilácia prebiehať.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ježišu Kriste, dnes mám problémy.

Ukážte nám jasný obrázok celej vašej zostavy, ja používam rovnaké zariadenie ako vy na vákuovú destiláciu a nemám žiadny problém.
 
Top